Error pri kompilácií

Sekcia: Programovanie 08.05.2008 | 23:08
Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
Učim sa kompilovat programy ale zatial sa mi ešte nič nepodarilo skompilovat lebo vždy dostanem tuto chybu:
make: *** No rule to make target `install'. Stop.
Vie mi niekto s tým pomôcť?thx
    • Re: Error pri kompilácií 08.05.2008 | 23:56
      Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
      1) zadal si ./configure pred prikazom make ???
      2) mozno ti tam chyba Makefile,
      3) v com a co to robis mas daky progra z netu co chces skompilovat alebo si si sam nieco napiasal ???
      inak tuto sa mozes nieco docitat.
      • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 00:07
        Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
        Takže kompiloval som pidgin. ./configure som použil pred make. Makefile to je čo? Ako zistim či tom tam je?
        • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 01:17
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          na akej distribucii to kompilujes? mas nieco ako build essentials?
        • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 01:27
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Makefile je subor, podla ktoreho vie program make, co a ako ma vlastne kompilovat. Pozri sa, ci v tom adresari tento subor je.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 09:44
            Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
            Makefile tam je,kompilujem na ubunte HH a balik build essensial mám nainštalovaný
            • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 14:14
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Tak mozno v tom Makefile nie je definovany "install". Daj nejaky ten Makefile, ktory nefunguje, na pastebin.sk a posli sem linku.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 15:29
                Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
                Tu je obsah suboru Makefile.am
                • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 15:46
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Ten makefile neobsahuje sekciu install. Skor to vyzera, ze sa ma len includovat z ineho makefile. Naisto si spustil predtym configure?
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 15:47
                    Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
                    jj ale ešte su tam 2 makefile
                    • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 15:56
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Ked das iba "make install", tak sa otvara subor Makefile a v nom sa hlada sekcia "install". Ak tam nie je, tak to vyhlasi presne tu chybu, co to vyhlasuje. Daj sem linku, odkial si ten program stiahol a kuknem na to.
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 16:02
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  a configure ti prebehol v poriadku? spravny Makefile nema ziadnu pripodnu, je to cisto iba Makefile. hento je iba vstupny file pre automake.
                  • Re: Error pri kompilácií 09.05.2008 | 22:00
                    Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
                    configure prebehol v poriadku, makefile bez prípony tam nie je, stahoval som to odtialto
                    • Re: Error pri kompilácií 21.05.2008 | 11:54
                      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                      Mas nainstalovane kompilacne anstroje ako gcc, cpp, glibc a pod. ten ./configure nevypisuje nejaké errory, lebo prve som to instaloval aj ja musel som tam dat 4-krát --disable-xxx, inac v *buntu som mal taktiez problemy s kompilaciami. Ece k tym errorom kazdy ti vypisuje aka kniznica alebo program mu chýba, lebo poodstraneni errorv mi to nakompilovat islo.
                      • Re: Error pri kompilácií 29.05.2008 | 19:24
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Nuz ja mam asi ten isty problem ako kolega, skusam kompilovat najnovsiu verziu conky (ja viem ze je to repozitaroch ale nie je tam tato nova verzia tusim, ale okrem toho by som uz aj ja rad nieco skompiloval.)
                        Tie nastroje ako gcc, cpp a ostatne mam nahodene, aj ./configure mi prebehne akurat na konci mi vyhodi jednu chybicku a nevie ze co je to ::: konkretne nieco taketo : error: Can´t locate your X11 instalation
                        Inak ked dam make vypise ze: No targets specified and no makefile found . Stop.
                        ked dam zas make install vypise ze: No rule to make target "install"
                        Tiez tam mam 2 subory a to makefile.am a makefile.in
                        Inak hladal som cez Synaptic ten X11, a aj som nainstaloval nejake baliky, ale neide to ...
                        Co stym ???
                        Slackware
                        • Re: Error pri kompilácií 29.05.2008 | 20:08
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          instaloval si aj devel baliky pre x11?
                          • Re: Error pri kompilácií 29.05.2008 | 21:18
                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                            takto, uz som doinstaloval vsetky baliky, ktore mali v nazve X11, okrem toho som musel doinstalovat este zopar balikov a teraz mi uz ./configure prebehlo bez problemov, potom som mal MAKE a aj to prebehlo bez errorov len jedna vec sa mi tam nelubila najprv tam bolo nieco ako entering directory blabla a pod tym ze ::: Nothing to be done for "all-am", ale uz ked som dal MAKE INSTALL, uz sa to trocha poserkalo.
                            Pri kroku /usr/bin/install : vypisalo ze ::: cannot create regular file "/usr/local/bin/conky" : permission denied a na konci bolo este take pekne zhrnutie ze:
                            [install -binPrograms] Chyba 1
                            [Install-am] chyba 2
                            [Install -recursive] chyba 1

                            Co do slaka to znamena ???
                            Slackware
                            • Re: Error pri kompilácií 29.05.2008 | 21:24
                              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                              OK, ja sa ospravedlnujem som strasne blby, som zabudol dat pre make a make install sudo, takze teraz to uz prebehlo OK a ked dam alt+f2 spusti sa conky. Otazka ? Kde najdem spustac ? Ono sa to nepridalo medzi ostatne aplikacie v menu a ani medzi predvolbami to nie je, kde to najdem ? a este preco sa mi to spusta v samostatnom okne ?
                              Slackware
                              • Re: Error pri kompilácií 30.05.2008 | 12:01
                                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                No nieje problém spraviť si odkaz či už na plochu, prípadne si ho vložiť do Kmenu -Gnome Menu..

                                príkaz je conky, takze vytvoríš zástupcu a ako príkaz použješ conky.

                                prípadne ln teda symbolicky link cez konzolu.
                                Close the Windows Open The Source
                                • Re: Error pri kompilácií 30.05.2008 | 12:02
                                  Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                  aaa to že v samostatnom okne, spusti si conky --help

                                  Tam nájdeš všetky možnosti na nastavenia, prípadne ~/.conky konfigurák

                                  Close the Windows Open The Source
                                  • Re: Error pri kompilácií 30.05.2008 | 15:19
                                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                    No a tu je problem. Neviem najst conky konfigurák, pretoze ~/.conky neexistuje, nie je tam
                                    preto sa pytam kde to najdem, lebo fakt netusim, som to uz hladal vselikde na disku ...
                                    Ale spustit sa spusti, len ho neviem nakonfigurovat ...
                                    Slackware