Skenování pod uživatelem

Sekcia: Hardware a Drivery 21.06.2005 | 13:26
Mika   Návštevník
Před nedávnem jsem zprovoznil USB skener EPSON, ale jen pod rootem. Když napíšu v shellu "scanimage -L" pod rootem, rozpozná mi systém skener bez problémů (device `snapscan:libusb:004:005' is a EPSON EPSON Scanner flatbed scanner), když dám totéž pod uživatelem, dostanu "No scanners were identified. If you were expecting something different, check that the scanner is plugged in, turned on and detected by the sane-find-scanner tool (if appropriate). Please read the documentation which came with this software (README, FAQ, manpages)." Rovněž skenování (pomocí Kooky nebo XSane) funguje jen pod rootem, XSane pod uživatelem např. hlásí "Nejsou k dispozici žádná zařízení". Nevíte někdo, jak práci skeneru zpřístupnit i uživateli?
    • Re: Skenování pod uživatelem 19.06.2005 | 20:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Skenování pod uživatelem 20.06.2005 | 12:37
        Mika   Návštevník
        Zkoušel jsem ten VueScan, ale nic se tím neřeší. Skener s ním funguje zase jen pod rootem, pod uživatelem mi hlásí: No scanner was found attached to your computer. If you have one, close this tip window, exit VueScan, turn on the scanner and run VueScan again. See the Release Notes for more info. Podle mě je jádro problému v tom, že nemám pro uživatele nastavena přístupová práva k nějakému souboru/souborům nebo zařízení, jen nevím, kterým.
        • Re: Re: Re: Skenování pod uživatelem 21.06.2005 | 13:26
          peter golis   Návštevník
          hm, usb scanner. asi bude treba doplnit do sluzby hotplug aby dal dane zariadenie pre vsetkych alebo len pre skupinu vyvolenych na citania a aj na zapis. alebo je to mozne riesit cez sysfs ak je aktivna na danej distribucii. ps.: j asom to riesil cez pridanie suid na sane*, ale domaci pocitac nemam napojeny na internet, intranet je pristupny iba mne takze bezpecnost neutrpela. inac to neodporucam, ale pomoze aj toto.