mkv hd video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2008 | 19:09
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
zdravim, je normalne, ze na mojej konfiguracii (celeron 3,2ghz, 1gb ram, nvidia 7300gs → prop. drivery) seka mkv video v hd rozliseni, alebo mam nieco zle nastavene/nainstalovane?
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: mkv hd video 12.05.2008 | 19:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pravdepodobna zavada je v nadstavbe nad stolickou... :)
      • Re: mkv hd video 12.05.2008 | 19:54
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        myslis v mojom podritniku ??? :D
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: mkv hd video 13.05.2008 | 14:40
          Avatar srigi   Používateľ
          Co takto vyskusat iny prehravac. VLC alebo MPlayer v konzole. Len pre skusku.
          mplayer -vo fbdev /cesta/k/videu.mkv
    • Re: mkv hd video 12.05.2008 | 19:28
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Mne tiez sekalo video v rozliseni 1280x800. Ale na intel grafike 956. 7300 je tiez low end, takze to bude asi normalne. Apropos matroska video .mkv nemusi byt len HD. Je to lepsi kontajner nez avi, takze by ho mohli pouzivat castejsie.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: mkv hd video 12.05.2008 | 19:53
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        tipujem ze si to poriesil novou grafikou? Co uz aj tak ma v septembri caka upgrade hardveru :)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: mkv hd video 13.05.2008 | 14:04
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          to je v notebooku... takze nic neporiesim.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: mkv hd video 12.05.2008 | 22:48
      dusan   Návštevník
      A skúšal si Papriku je to blueray rip v 1824x992! vo formáte h264. A potom ja mám 2jadroAthlon 64bit 2GBram, NV7300GT a tá paprika seká.

      Problém je nikde inde ako v tvojej grafike, presnejšie v ovládači, pretože tvoja grafika by stíhala dekódovať H.264 ale jaksi nvídia zabudla na podporu tejto feature v linuxe.

      Zatiaľ začína rásť na základe openchrome? ovládačov akcelerované video rozhranie (ako je xvmc(pre mpeg2), x11/xv(low level video akcelerácia)) pravdepodobne bude implementovaná do noeavu aj do radeonhd?. Ale budúcnosť dali v X.ORG jednoznačne Va api. Tu je ale predpoklad, že ovládače grafiky budú opensource.

      Pozri sem
      http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=35695
      a hlavne sem
      http://www.freedesktop.org/wiki/Software/vaapi

      Ďalšia vec čo by pomohla pri prehrávaní h.264 prekompilovať ffmpeg a mlayer do dvojvláknovej verzie(ak máš dve jadrá) ale to som neskúšal.

      A ešte jedna vec a to je coreAVC ale tam je problém s tým, že je to binar only (takže vývoj mimo firmu čo to robí je nemožný). Ps na takých veciach ako paff a multi tread sa v opensource ffmpeg (obsahuje okrem iného dekóder H.264) vo veľkom pracuje. Aj keď je tu ešte "snow" ale to už je niečo iné.


      • Re: mkv hd video 15.05.2008 | 16:17
        paprikos   Návštevník
        mne paprika sekala vo win a isla jak po masle aj z na livecd tusim pclinuxos ;)
        • Re: mkv hd video 15.05.2008 | 17:24
          dusan   Návštevník
          Žeby pomohlo vyladiť xorg.conf
          • Re: mkv hd video 15.05.2008 | 22:04
            mazi   Návštevník
            Hmm, takze mkv nejde asi nikomu pod linuxom. Jediny prehravac co to zvlada prehrat aj na slabsich pc je KMplayer. Nejaky korejsky prehravac len na windows.


            http://downloads.sk/program/kmplayer_15

            • Re: mkv hd video 15.05.2008 | 22:27
              WlaSaTy   Návštevník
              :Hmm, takze mkv nejde asi nikomu pod linuxom.

              MKV je kontajner rovnako ako AVI alebo OGG. Keby si specifikoval aky typ datoveho streamu je v tom kontajneri (ogm, mpeg4, h.264, ...), ake ma rozlisenie (i ked to si naznacil) a bitrate, tek by sme sa mohli vyjadrit k narocnosti na vypocet. Ci uz cez CPU alebo nejaky akcelerator (hoci aj priamo na grafike).

              Ale aby som netliachal do vetra, tak toto (recenzia)ma v sebe linux a prehrava to nielen filmy (aj MKV), ale aj stahuje torrenty, daju sa na to instalovat nejake aplikacie, bezi to samozrejme pod linuxom, funguje to hoci aj ako diskovy server. Keby som bol postaveny pred otazkou ci si mam postavit tiche pc na prehravanie ftakovin z lacnych komponentov alebo nejaku takuto krabicku, tak nevaham a vyberiem si non x86/64 architekturu. Ci existuje alternativny firmware som zaial neskusal, moja telka je mala. Momentalne som spokojny s beznou oravou co ma usb steker na ktory zavesim 120G disk s 40G fat particiou, bezne rozlisenia beznych datovych tokov a beznych datovych streamov to prehra i ked optika mi uz zdochla.
              • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 16:44
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                tak napriklad mkv video s vlastnostami: rozlisenie 640 x 464, kodek H264, 30fps mi seka ako v mplayeri, tak vo vlc a aj v toteme
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 17:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano, to je mozne ak ti chyba HW dekoder streamu h264 a cpu ti nestiha. inak, vies co je zaujimave? hore spominana krabicka by s tym nemala mat najmensi problem ale akosi som ju zatial nemal v rukach a tym strohym recenziam sa neda verit.
                  • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 17:40
                    Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                    urcite by ju bolo zujimave aspon vyskusat, nuz ale tento rok mam uz naplanovany upgrade desktopu a notebooku kvoli bakalarke, takze snad priste :)
                    git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                    • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 20:24
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nabuduce to bude este zaujimavejsie. Cena takychto krabiciek sa drzi priblizne na rovnakej hranici ale pribudaju funkcie. Posledne pribudla sietova karta a viac USBciek (jedno z nich pocuva ako slave, zvysne su master). Ak tam daju VGA out, tak to zoberiem. Predsa len to potom bude viac ako alternativa k home media center pc. I ked bezne hry na tom asi nepojdu, mozno nejake stare cez emulaciu x86 ak na to bude vykon alebo nativne linuxove.
                      • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 21:15
                        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                        zeby sme boli svedkami pomaleho zrodu prvej hernej konzoly zalozenej na linuxe?

                        i ked herne konzoly maju skorej opacny trend (najprv sa na nich daju hrat len hry a potom postupne zahrnaju vlastnosti multimedialneho centra)
                        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                        • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 21:39
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Pomaly zrod prvej linuxovej konzoly s opensource os je uz davno za nami. Tym nemyslim herne konzoly na ktorych sa da spustit linux ale skutocnu hernu konzolu gp2x (bolo ich pocas historie viac).

                          Inak, ten trend je dost ironicky popisany. Je to tak ako hovoris pri sucasnej napriklad ps3?
                          • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 22:25
                            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                            no ked si yoberiem vzvoj psiek od uplneho pociatku tak myslim ze ano. PSone dokazal spustat hry a maximalne tak prehrat nejake to hudobne cd (aj ked vo vtedajsej dobe to bola dost pecka), ked to porovnas s tym co vsetko dokaze taka ps3ojka tak v sony presli naozaj pekny kus cesty (ale zas na druhu stranu pri tom aky mal ps vseobecne obrovsky uspech a aka velka firma za nim stoji mohli prist aj s viacej vylepseniami).

                            BTW ak to vyznelo ironicky, tak som to tak nemyslel, jedneho dna by som chcel mat v obyvacke zapojeny na plazmu PS3 (alebo mozno 4,5? ak dovtedy budu) nastavenu ako kompletne multimedialne centrum + hernu konzolu + linuxbox, nuz ale najprv treba dostudovat, kupit si najprv tu obyvacku, potom tu plazmu a az potom mozem nieco taketo riesit.

                            To ze existuje nieco take ako gp2x som ani len netusil. Dost sa mi paci, hlavne ta gp2x-f200.
                            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                            • Re: mkv hd video 17.05.2008 | 22:44
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Bezne herne konzoly _mali_ tento trend, uz ho davno nemaju. Inak keby neboli vsetci tak zatazeny na zastaralu architekturu zivoriacu na fermentovanom biose, tak by bol svet krajsi, ucelovejsi, bezproblemovejsi a bez modreho pozadia za oknom. Zariadenia v ktorych je linux (hoci aj ako firmware) to dosvedcuju uz roky rokuce.
                              • Re: mkv hd video 18.05.2008 | 00:01
                                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                                njn ale v beznom zivote to bohuzial tak chodi ze najlepsie riesenia nie su aj tie najrozsirenejsie → naco sa skrabat za uchom normalne ked sa mozem skrabat druhou rukou okolo celej hlavy.
                                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                                • Re: mkv hd video 18.05.2008 | 00:37
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Ano, to je pochopitelne. Reklama je potrebna len ak tovar nie je dost kvalitny tak aby sa sam predal. Takze kvalitny tovar je vysadou zopar ludi s zdravym usudkom a priemyslu kde sa zapracoval priamo do infrastruktury. Ci uz je to neodymovy magnet alebo :-)
            • Re: mkv hd video 16.05.2008 | 00:20
              dusan   Návštevník
              To nie je pravda (a toto som nikdy nepovedal). Mkv prehrá vlc, mplayer, xine(aj keď sa my teraz zdá že to majú zabugované), gstreamer čiže všetky hlavné linuxové multimédialne enginy.

              A už som tu raz písal kontajner mkv sa dá v linuxe aj pohldne editovať.

              Len pri vyššom rozlíšení vo formáte H264 by bodlo mať hardvérový dekóder ináč musí všetko robiť procesor a aj môj dvojadráč sa pri tej Paprike zapotí. Myslím že na tej zostave čo mám my h264 p720? v pohode stíha.

              Proste ma tí od nvídie serú.