BIOS

Sekcia: Ostatné 12.05.2008 | 20:18
Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
ahojte.. mohol by mi niekto povedat zaklady prepalovania biosu?? neviem poriadne co to znamena ani ako sa to robi.. ale na jednom starom PC mi odporucil ujo preplit si bios.. a nechcem byt ako debil ktory to nevie.. mohli by ste mi poradit ako a kde stiahnem novy bios a ako ho nahodim.. a hlavne da sa nahodit novy bios bez OS?? lebo zatial tam neni ziadny.. :) dakujemm..
Linux - Because life is too short for rebootS
    • Re: BIOS 12.05.2008 | 20:23
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      http://sk.wikipedia.org/wiki/Basic_Input_Output_System
      • Re: BIOS 12.05.2008 | 20:23
        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
        http://www.google.sk/search?hl=sk&q=upgrade+biosu&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=
        • Re: BIOS 12.05.2008 | 20:29
          Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
          dakujem Ľubor.. a stacilo tak malo.. google a wiki :)
          Linux - Because life is too short for rebootS
      • Re: BIOS 03.09.2008 | 21:47
        Avatar jericho   Používateľ
        mam jednu otazku: ako mam flashnut bios bez diskety?? mam notebook asus a6jc, a disketovku nemam, potrebujem upgradnut bios, stiahol som si novsi, a v menu v biose mam moznost flashovania, ale iba z mechanik a, b z usb kluca, alebo z cd sa to neda??? ak ano, poradte prosim ako :)
        • Re: BIOS 03.09.2008 | 23:08
          l_barbarossa   Návštevník
          1. ja som mal k asus-ackej doske bootovacie cd s drivermi ale aj nejakym DOS-om a aj s utilitkou, pomocou ktorej sa bios dal flesnut.
          2. na tom istom cd boli aj dalsie programy, avsak pre systemy z Redmondu - a medzi tymi programami bol aj jeden, pomocou ktoreho bolo mozne priamo z win upgradovat BIOS asus
          • Re: BIOS 04.09.2008 | 00:07
            Avatar jericho   Používateľ
            uz som to uspesne vyriesil, pomocou toho navodu hore, ten druhy link... trvalo mi to sice dve hodinky, potil som sa a oci valal kade tade, ale podarilo sa, komp fici.. uz len vyriesit dalsi megaproblem s mrznutim okien, a som spokojny s linuxom na 100percent :D
    • Re: BIOS 12.05.2008 | 20:56
      Avatar Grawp   Používateľ
      Pls používaj výraz flashnúť. Prepaluje sa tak akurat olej na panvici ked ho dlho zohrievaš a CD/DVD+-RW disky.
      • Re: BIOS 13.05.2008 | 17:29
        Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
        jasne pardon.. nevedel som :)
        Linux - Because life is too short for rebootS