Debian vs. XP

Sekcia: Konfigurácia 19.06.2005 | 02:08
Avatar smiesko-linux debian & XP  Používateľ
Chcel by som vas poprosit o radu, mam nainstalovaneho debiana, nechtiac som sa pozabudol preinstaloval XP a nasledne mi prepisal mbr, chcel by som vas poprosit o detailny popis lilo configu, skusal som sa mountnut do stareho jadra a nasledne chrootnut, no problem sa neodstranil, dakujem ...
    • Re: Debian vs. XP 18.06.2005 | 17:11
      peter golis   Návštevník
      ahoj, akeho mas debiana? je instalovany z cdcka alebo internetu? v dnesnej dobe uz zvyknu mat distribucie volbu opravit a ta zahrna aj tieto ukony. alebo ked to chces rucne, tak nastartuj zachrannu distribuciu, vypis si disky (fdisk -l) pripoj si tvoj root (mount /dev/hdaX /mnt) chod na ten pripojeny disk (cd /mnt) prepni si prostredie (chroot /mnt) a spusti lilo (lilo -v).
      • Re: Re: Debian vs. XP 18.06.2005 | 17:15
        Avatar smiesko-linux debian & XP  Používateľ
        nuz problem je v tom, ze nemam instalovacie CD, to mal kamos a momentalne je odcestovany, mal jedno cd a ostatne dotahal z netu, mam ale live cd knoppix, danix,friesbe, povedzme ze som uz nabootval, tak mi to popis este raz prosim ... diq
        • Re: Re: Re: Debian vs. XP 18.06.2005 | 21:00
          Avatar smiesko-linux debian & XP  Používateľ
          postupoval som podla tvojich rad, ale vypisalo mi toto chybove hlasenie po zadani lilo: Warning: '/proc/partitions' does not exist, disk scan bypassed Added 2.6.11.12 * Added Linux Skipping /vmlinuz.old Device 0x0300: Inconsistent partition table, 3rd entry CHS address in PT: 691:0:1 --> LBA (696528) LBA address in PT: 10447920 --> CHS (10365:0:1) Fatal: Either FIX-TABLE or IGNORE-TABLE must be specified If not sure, first try IGNORE-TABLE (-P ignore) poradte mi prosim ako mam pokracovat??? neda sa mi editnut lilo, vypise mi read only.
          • Re: Re: Re: Re: Debian vs. XP 18.06.2005 | 22:58
            Mozart   Návštevník
            ja mam jednu cestu ako obnovit boot, cize bude bootovat aj do win aj do linuxu. Je to skusane na Suse a funguje to: nabootuj z instalacneho CD Debian, hned na prvej obrazovke napis rescue, nabootuje kernel a dostanes moznosti. Najprv daj tu z mountovanim pod /mnt a potom "go to console" . Tam napis "chroot /mnt /sbin/lilo" a potom uy len restart a je vzstarano - povodne lilo je spat.
          • Re: Re: Re: Re: Debian vs. XP 19.06.2005 | 00:34
            peter golis   Návštevník
            aha, zabudol som. takze pred spustenim lilo (v chroote) treba napisat mount /proc dufam ze som este na nieco nezabudol.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Debian vs. XP 19.06.2005 | 02:08
              Avatar smiesko-linux debian & XP  Používateľ
              chcem sa vam vsetkym podakovat, dali ste mi vela informacii, pootvorili ste mi oci, pre mna to znamena vela , ked je sa koho opytat a je zaujem aj z tej druhej strany, dakujem vam vsetkym problem sa vyriesil, najvacsia vdaka patri izakovi a SuSErovi, dakujem vam ... ahojte