Ubuntu 8.04 a notebook MSI S271

Sekcia: Hardware a Drivery 16.05.2008 | 12:44
Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
Ahojte, potreboval by som poradi z Ubuntu na NB MSI, ide o model s271. Nejako mi nefunguje indikator nabijania baterie, stale ukazuje ze NB je na zdroji, jej stav skace zo 100% na 0%. V Ubuntu 7.10 fungovalo vsetko spravne. Troska som uz k tomu guuglil, rucne som zaviedol modul msi-laptop a skusal som aj pridat jadru parameter EC_INTR=0. Vie niekto pls poradit?
    • Re: Ubuntu 8.04 a notebook MSI S271 16.05.2008 | 16:54
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      najprv by som skusil nahradit indikator tym v gkrellm-e
      ak nic tak pozri acpi_listen (cas od casu vrati nejaku hodnotu teploty, rychlost vetraku a pod - ze ci tam je ak baterka)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Ubuntu 8.04 a notebook MSI S271 16.05.2008 | 17:40
        Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
        no najhorsie je ze podbne "zblbnute" hodnoty dava aj /proc/acpi takze problem bude asi niekde hlbsie, inak zaujimave je ze vo virtualboxe mam Gentoo 2007 a to zobrazuje pripojenie/odpojenie napajania spravne
        • Re: Ubuntu 8.04 a notebook MSI S271 16.05.2008 | 23:21
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          mne tiez neukazovalo spravne ale po instalacii kpowersave to ide normalne teda kpowersave ide normalne spravu napajani z ubu som vymazal z veci co sa spustaju postarte
          notebook MSI-GX600
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ubuntu 8.04 a notebook MSI S271 14.06.2008 | 00:18
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      riesenie bolo nakoniec trivialne: stacilo updatovat na najnovsi kernel a do /etc/modprobe.d/blacklist pridat msi-laptop, reboot a vsetko funguje ako ma ;)