Problém s instalací (IRQ)

Sekcia: Hardware a Drivery 22.06.2005 | 13:20
willda   Návštevník
Rozhodl jsem se Fedoru 3 nainstalovat i na druhý počítač - celeron 2,5 GHz 512 RAM. Při bootování i během další instalace píše "Disable IRQ #5". Iinstalace je díky tomu staršně pomalá a při zápisu Instalačního obrazu (nebo jak že se to jmenuje - je to poslední proces při instalaci) píše neustále "Disble IRQ #5". Pokud nějak v biosu toto zařízení znepřístupním nebo ho nechám používat jiným zařízením, npíše "Disable IRQ #3". Nevíte, někdo v čem je problém? Já bych na to asi přišel sám, ale opravdu netuším co je IRQ #X. Děkuji
    • Re: Problém s instalací (IRQ) 19.06.2005 | 00:32
      peter golis   Návštevník
      to vazne netusime. ale irq 5 zvykne patrit zvukovej karte. ak ju mas internu, tak ju zakaz v biose. ak externu tak ju vytiahni. ale preco sa to aktivuje priamo na irq3 ktory patri com portu?
      • Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 19.06.2005 | 20:28
        willda   Návštevník
        Vypnul jsem zvukovku v biosu, ale nic to nepomohlo. Co jsem snad pochopil je to, že je tam několik volných IRQ, do kterých se Fedora3 snaží něco nějak připojit. Pokud jsem zabral IRQ5, pokoušel se o IRQ3, pokud jsem znepřístupnil IRQ3, pokusil se o IRQ11. Asi to nedává moc smysl, ale pokaždé se zřejmě snaží připojit nějaké zařízení, které samo osobě nepracuje spravně, což spůsobí chybu. Ještě bych mohl uvést kdy: 1.) Při staru - tamto na mě působí jako záležitost hdd (IDE0,IDE1) 2.) Při výměně každého CD 3.) Při konečném zápisu na disk Nicméně pod Win XP není žádný problém - což je dost atipické. Kdyby vás kohokoliv něco napadlo, prosím vás, poraďte mi.
        • Re: Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 19.06.2005 | 21:01
          peter golis   Návštevník
          prikaz dmesg funguje aj na instalacnom cdcku. nenaslo by sa pomocou neho nieco? vyzera to ze dana doska ma akosi zvlastne navrhnutu IO Apic.
        • Re: Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 20.06.2005 | 16:54
          Tomas   Návštevník
          skus kernelu predat parameter noapic vascinou pri boote mozes zadat linux noapic
          • Re: Re: Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 21.06.2005 | 13:32
            peter golis   Návštevník
            ono je mozne sa pohrat s parametrami apic a acpi. obvykle to pomaha ked to clovek vypne. u mna sa to tvarilo lepsie ked som to natvrdo zapol (doska intel i440).
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 22.06.2005 | 00:15
              willda   Návštevník
              Pokuoušel jsem se o mnohé s těmito výsledky: 1.) Správná formulace příkazu při bootování je: "linux acpi=off". Něco tam o tom mele při startu. Nicméně v okamžiku, kdy onen řádek zachytím, mám maximálně 5 sekund na to abych to přečetl, takže stejně nevim nic. Nevíte jak se to dá nějak pozastavit, abch si to mohl přečíst? 2.) Nevím proč, ale z toho co jsem při startu přečetl, mám pocit, že se IRQ5 opravdu týka HDD, což je v rozporu se všemi materiály na internetu a názory, které jsem na to slyšel. Takže si PC ze mě asi dělá prdel nebo nevím:)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problém s instalací (IRQ) 22.06.2005 | 13:20
                peter golis   Návštevník
                normalne je mozne pocas standardnej instalacie prepnut konzolu. zvycajne je na 3tej konzole command prompt a tam je mozne napisat dmesg. takze ctrl+alt+F3, popripade alt+f3 a clovek sa tam prepne. ak by tam nebol maltezak v textovom rezime, tak bude urcite niekde medzi 2 az 12tou konzolou.