Fedora 9 - instalace z LiveCD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.05.2008 | 15:18
karschm   Návštevník
Dobry den, pokousim se marne spustit Fedoru 9 z LiveCd. Vse se nacita spravne (potvrzeno OK) az do okamziku, kdy zacne blikat tato hlaska:

FEDORA release 9 (Sulphur)
Kernel 2.6.25-14.fc9.i686 on an i686 (tty1)

localhost login:_

Tato hlaska opakovane mizi a znova se objevuje. Co s tim? Poradte prosim, jsem dost zacatecnik, na Fedore uplny novacek. Dekuji predem za ochotu a pomoc.
    • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 15:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      je CD dobre napalene?


      takze...
      1) kontroloval si MD5 ked sa to stiahlo?
      2) akou rychlostou si napaloval?

      a ak mozme vediet... aku verziu fedory si stahoval? teda gnome alebo kde, 32 alebo 64 bit...
      • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 15:33
        karschm   Návštevník
        Zdravim Stano, iso je v poradku, MD5 souhlasi. Stahoval jsem to z http://fedoraproject.org a je to Fedora Desktop LiveCD (gnome) 32. Vypalil jsem to 8x. Myslis, ze je to tim?
    • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 15:41
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      co mas na mysli pod pojmom: "Vse se nacita spravne"
      ak cely boot prejde v poriadku a nabehne ti len localhost login, znamena ze je vsetko OK okrem toho ze ti nenabehli Xka
      cize
      zapni PC, vraz tam spat LiveCD, vyber Safeboot (alebo nieco v tom zmysle)
      ak tam nic take nie je, pohni na tej obrazovke kde si vyberas co ma bootovat (grub boot menu), v riaku najdi polozku vga= a prepis cokolvek tam je na vga=0 pripade to tam dopis, ak tam nie je zmienka o vga. skus potom.

      ak to ani potom nenabehne, a dostanes sa zase len do konzly, prihlas sa ako root (cize napis root) a heslo roota(asi root)
      a potom napis:
      startx
      zapamataj si ten error co ti vyhodi a posli sem :)
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 15:47
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        errata:

        pohni na tej obrazovke kde si vyberas co ma bootovat
        ma byt
        ........pohni na tej obrazovke sipkov doprava/dolava.....
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:14
          karschm   Návštevník
          vga=0 tam nebylo, tak jsem to dopsal. Ale zase nic, dobehne to az k te hlasce s loginem, nepretrzite to blika. Zastavil jsem to tim, ze jsem stiskl alt+strg+del. Po dopsani root vse zmizelo a pocitac se restartnul...
          • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:23
            Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
            A blika ti len ten text alebo cela obrazovka?
            • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:28
              karschm   Návštevník
              myslim, ze blika jenom ten text....jde to spatne rozeznat
              • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:34
                Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                nie celkom chame(e) co vyzera byt problem
                mal si tam uz niekedy na tom PC iny linux? resp skusal si uz ine LiveCD na tomto PC?
                ak ano slo bez problemov?
                Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:48
                  karschm   Návštevník
                  Ano, na tomto PC uz mi bezproblemove
                  bezi(bezely) Ubuntu HH, SuSe 10.3, Mandriva 2880.1 a PCLinuxOS 2008. Z Mandrivy ted take pisi. Vsechna tato distra jsem unstaloval rovnez z LiveCD, bez potizi. Az na Fedoru. Ted jsem to cedecko zkusil pustit na jedne starsi masine, a jde to. Sice pomalu, protoze ma jen 600MHz a 512 RAM, ale instalator nabiha v poradku. Klidne bych to tam mohl nainstalovat. Ale nechci na te stare masine.
    • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:32
      WlaSaTy   Návštevník
      typnem si, nejaka hypermoderna graficka karta ku ktorej treba hyperaktivne ovladace?

      skusil by sm povedat ze nech pouzije ovladac vesa.
      • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 16:51
        karschm   Návštevník
        Neni to zadna hypermoderni grafarna. Jedna se o VT8375 [ProSavage8 KM266/KL266]
        • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 17:31
          WlaSaTy   Návštevník
          tak to by som odporucil pouzit pri starte z cd ovladac vesa a po instalacii to zmenit.
          • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 18:19
            karschm   Návštevník
            Poradis mi, jak to mam udelat? Necha se to pri bootovani z LiveCD nekde nastavit?
            • Re: Fedora 9 - instalace z LiveCD 18.05.2008 | 22:11
              WlaSaTy   Návštevník
              pri starte z cd/dvd sa obvykle ukaze kratucka napoveda s informaciou ako sa da vyvolat detailnejsia napoveda. ale ci to nahodou nezrusili v poslednej fedore, to netusim, nema som ju v rukach a neverim ze by tak urobili.

              mimochodom, v davnych dobach pocitacoveho stredoveku sa instalovalo v textovom mode. neboli tam sice tak okruhle a farebne tlacitka, ale bolo to rychlejsie a prehladnejsie. sluzil na to parameter expert alebo text