Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.05.2008 | 20:27
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Ako je mozne ze pod vsetkymi distribuciami ktore som skusal ( gentoo, opensuse, fedora ) mi fotak nacitalo, len v poje---- kubuntu nie? Digikam sa s fotakom nevie spojit, na ploche sa ikonka fotaku zobrazi, kliknem a tam nic. gphoto2 -P
pise:
*** Chyba ***
PTP I/O error

*** Chyba ***
An error occurred in the io-library ('Unspecified error'): The supplied 
vendor or product id (0x0,0x0) is not valid.
*** Chyba (-1: 'Unspecified error') ***

Pre ladiace správy použite voľbu --debug.
Ladiace správy Vám môžu pomôcť vyriešiť váš problém.
Ak chcete poslať chybové alebo ladiace správy na mailinglist
vývojárov gphoto <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, spustite prosím
gphoto2 takto:

    env LANG=C gphoto2 --debug --debug-logfile=my-logfile.txt -P

Please make sure there is sufficient quoting around the arguments.
Co s tym? Vrrrr, potrebujem fotky z fotaku co najskor.

Uz musim vyskusat znova rozchodit gentoo lebo toto je uz nenormalne.. Prvy dojem z kubuntu ( ale iba 8.04 ) bol velmi dobry, a po case sa zacalo vela veci zosierat.

Doplnam gphoto2 --debug:
0.000232 main(2): PRI ODOSIELANÍ SPRÁV O CHYBÁCH DO MAILINGLISTU VŽDY PRIPOJTE TIETO RIADKY:
0.000279 main(2): gphoto2 2.4.0
0.000293 main(2): gphoto2 bolo skompilované s týmito voľbami:
0.000302 main(2):  + gcc (C compiler used)
0.000311 main(2):  + popt (mandatory, for handling command-line parameters)
0.000320 main(2):  + exif (for displaying EXIF information)
0.000328 main(2):  + cdk (for accessing configuration options)
0.000336 main(2):  + no aa (for displaying live previews)
0.000345 main(2):  + jpeg (for displaying live previews in JPEG format)
0.000353 main(2):  + readline (for easy navigation in the shell)
0.000366 main(2): libgphoto2 2.4.0
0.000376 main(2): libgphoto2 bolo skompilované s týmito voľbami:
0.000385 main(2):  + gcc (C compiler used)
0.000393 main(2):  + ltdl (for portable loading of camlibs)
0.000402 main(2):  + EXIF (for special handling of EXIF files)
0.000411 main(2): libgphoto2_port 0.8.0
0.000421 main(2): libgphoto2_port bolo skompilované s týmito voľbami:
0.000429 main(2):  + gcc (C compiler used)
0.000438 main(2):  + ltdl (for portable loading of camlibs)
0.000446 main(2):  + USB (libusb, for USB cameras)
0.000454 main(2):  + serial (for serial cameras)
0.000463 main(2):  + no resmgr (serial port access and locking)
0.000471 main(2):  + no baudboy (serial port locking)
0.000480 main(2):  + no ttylock (serial port locking)
0.000488 main(2):  + no lockdev (serial port locking)
0.000497 main(2): CAMLIBS env var not set, using compile-time default instead
0.000505 main(2): IOLIBS env var not set, using compile-time default instead
0.000534 setting/gphoto2-setting.c(2): Creating $HOME/.gphoto
0.000627 setting/gphoto2-setting.c(2): Loading settings from file "/home/viktor/.gphoto/settings"
0.000750 gp-camera(2): Freeing camera...
0.000766 gphoto2-port(2): Freeing port...
0.000777 libgphoto2/gphoto2-filesys.c(2): Clearing fscache LRU list...
0.000786 libgphoto2/gphoto2-filesys.c(2): fscache LRU list already empty
0.000797 gphoto2-filesystem(2): Internally deleting all folders from '/'...
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 20:32
      oO   Návštevník
      nemas/nemal si nahodou s fedourou a ostatnymi distrami spolocny $HOME? .. ak ano, tak je mozne, ze tam nechali nejake konfiguraky, ktore tam robia sarapatu.. tak ich vymaz
      • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 20:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Uz sa nepamatam, ci som po fedore nechaval $HOME ale myslim ze som to mazal, ale keby som nemazal, ktore konfiguraky mam vymazat? Ktore mas namysli?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 20:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Uz sa nepamatam, ci som po fedore nechaval $HOME ale myslim ze som to mazal, ale keby som nemazal, ktore konfiguraky mam vymazat? Ktore mas namysli?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 20:45
      WlaSaTy   Návštevník
      ma uzivatel pod ktorym sa snazis rozchodit PTP priamy pristup na USB (/proc/bus/usb) ? podla toho ze nevie precitat ake zariadenie je pripojene, asi nie. nepredpokladam ze by ten fotak nezobrazoval identifikatora vyrobcu a zariadenia.

      len tak sukromne, co je to za fotak co sa neda prepnut do rezimu usb mass storrage? inak otazku ci nie je mozne pouzit citacku ktora je imho rychlejsia ako prenos cez fotak a nechcipne s baterkami vo fotaku pomlcim. nie vsetky karty zvladaju normalnu rychlost prenosu dat.
      • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 20:49
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mozem sa opytat, ako to zistim / nastavim , aby som mal pristup k /proc/bus/usb ? nikdy som tento problem neriesil
        fotak je to kodak ls755
        Nasiel som si nejaku stranku o usb device filesystem ale z toho sa nevyznam, da sa to urobit bez toho, aby som musel editovat fstab?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 21:11
          WlaSaTy   Návštevník
          tak sa pozri ci ho mas. po prvom uvidis ci mas pripojeny usbfs a po druhom mozes posudit ci mas pravo sa do usb aspon pozriet. :
          mont | grep usb
          find /proc/bus/usb -type f -ls
          a na koniec si pozri ci si v skupine pre usb::
          id

          jedno mi nejde do hlavy, to naozaj ubuntu neskonfiguruje to co ma aj v ratane hotplug pre ptp alebo bola ta aplikacia nainstalovana tak nejako zo zdrojakov?
          • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 21:17
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Nic som neinstaloval, inak, neviem co je to za haluz ( pravdepodobne to je tym ze to je po* ^buntu ) ale:

            viktor@notebook:~$ mount | grep usb
            viktor@notebook:~$ find /proc/bus/usb -type f -ls
            viktor@notebook:~$

            root@notebook:/home/viktor# mount | grep usb
            root@notebook:/home/viktor# find /proc/bus/usb -type f -ls
            root@notebook:/home/viktor#
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 21:46
              WlaSaTy   Návštevník
              Pokial si myslis ze je tvoja instalacia ubuntu po*, tak si ju asi po* sam. Ale je pravda ze ubuntu tvrdo prechadza na hotplug a to som si v zamysleni nevsimol.

              Ak by si chcel vediet co mas teraz urobit,tak napis do terminalu gtkam. To ti poradi a zvysok uz zvladnes. Ano, teraz som to testoval i ked na inom fotaku inej generacie ineho vyrobcu ale cez normalizovany protokol PTP.

              PS.: Potom povedz co na tom bolo po*.
              • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 21:54
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Could not initialize camera.

                PTP I/O error

                mi pise gtkam po autodetecte ( o tom ze v liste kodak ls755 nebol nehovorim )

                Takze mi neostava nic ine len to po* ubuntu vy* a nahodit tam nieco normalne..
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:00
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, ked to beries takto, tak zachvilu po* aj ine distribucie. zdar.

                  o tom ze fotak pre ptp nemusi byt v liste nehovorim. ale skoda reci s takymto vyjadrovanim. vidim ze si odbornik co nepotrebuje poradit.
                  • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:05
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Nie, ja chcem funkcny OS, ktory si raz nahodim a potom mi tam pobezi vsetko, co budem potrebovat.. Nemam naladu a ani cas konfigurovat si kazdy fotak zvlast. Co keby ku mne prisiel niekto s fotakom ci mu nemozem natiahnut fotky, a mne by to nerozpoznalo zariadenie? Ved by som vyzeral ako hlupak.. A nechapem , ako je mozne ze ubuntu mi fotak nerozpozna, a napr. fedora alebo gentoo mi ho rozpoznali hned, to nechapem, ved chcu byt taki user-friendly..
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:16
                      Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                      jeden s tych "stastnych" modelov, ktory tam nejakou zvlastnou nahodou nieje... no a co? Jeden fotak ta odradi tak nieje o com...
                      I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
                      • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:23
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        Nehovorim ze chcem pouzivat Windows :D to ani zdaleka, ale rozhodne vyskusam inu distribuciu. Asi otestujem nedavno vydanu fedoru 9
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:24
                        WlaSaTy   Návštevník
                        no, pokial ma pamet neklame tak PTP vznikol ako standard a fotaky do toho listu sa davali len z jedneho dovodu. aby sa odchytili chyby vo firmware ktore robili problemy pri prenose. ale co s ja tu zahadzujem, zdar.
                  • Re: Pripojenie fotaku alebo po* kubuntu 19.05.2008 | 22:17
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Toš to ani ja nie som génius v Linuxe, ale vystihol si to ;-)