Mandriva-moja prvá inštalácia

Sekcia: Ostatné 20.05.2008 | 14:59
ondrom   Návštevník
Spúšťam prvý krát inštaláciu linuxu.Stiahol som si Mandriva 2008 Mandriva One i586-KDE 32 bit.Pri nabiehani mi skončí na riadku [DR-DOS] A:\> .Chce to niečo napísať,ale čo?Poradíte mi?A viete aj čo bude treba napísať potom.ĎAKUJEM
    • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:08
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Zjavne na to ides spatne ...

      Vsetky media su bootovatelne, nastav si boot z CD alebo DVD a resetni comp ;-) Potom uz len NEXT NEXT atd

      • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:14
        ondrom   Návštevník
        CD som napaloval ako bootovatelne v nerovi.Mandriva je na ňom uložená ako iso.Inak nastavene v PC to mam aby mi to bootovalo ako prve z CD.
        • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:17
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Zle si to napálil. Musíš dať vypáliť CD s obrazu a nie nakopírovať naň ten ISO súbor a zvoliť boot CD (nero potom spraví CD s DR-DOSom).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:20
            ondrom   Návštevník
            Otvoril som iso.Mám tam-boot,iso linux,loopbacks.Tieto tri zložky dám napáliť ako boot CD?
            • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:25
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              no... treba dat niekde v hornom menu ze vypalit obraz CD/DVD.
              http://wizardskeep.org/mainhall/tutor/neroiso.html
            • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 21:49
              lelol   Návštevník
              stiahneš , potom to vypáliš, pri pálení vyberieš Nápaliť CD obraz .alebo . image CD, nie kopírovať, nie dátovy disk
              V BIOS- e povoliť boot z CD. Reštartuješ Pc, vypálené cd do mechaniky, hned po štarte z cd máš cez F2 možnosč prepnúť do slov.jazyka, dalej podľa pokynov.
              To čo spomínaš, je štart do už nainštalovaného OS, čo tam máš.
        • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:18
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          vidis na tom CD/DVD <subor>.iso ???

          • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:21
            ondrom   Návštevník
            Mandriva.iso file
            • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 20.05.2008 | 15:33
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Pokial na to ISO vo Windows s Nerom poklikas a nemas daku Light verziu Nera, spusti sa ti automaticky napalovanie ISO ako obrazu CD/DVD. Pokial mas Light verziu Nera, tak hladaj niekde v menu/ikonkach, napalit subor ako Imidz, alebo ako bootovatelne CD/DVD.
              Mas to blbo napalene .. Este rada, skontroluj si MD5 , je na to aj utilitka pod Windows (md5sum.exe), ked budes mat Linux, bude to tam automaticky ;-P

              Vela stastia ..

              • Re: Mandriva-moja prvá inštalácia 21.05.2008 | 02:36
                ondrom   Návštevník
                ĎAKUJEM už mi to ide