gtk + kubuntu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.05.2008 | 16:09
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim...

dlhsiu dobu zapasim s kubuntu... neda sa mi nastavit internet cez povodne nastroje. po nahodeni gtk klikatok je vsak vsetko ok...

tak ma teda napadlo urobit zaujimave riesenie. upravit kubuntu tak, aby malo tiez gtk klikacku na nastavenie internetu. k tomu par programov co ma napadaju - krusader, gimp a firefox. takze dalsie gtk masinky (krusader je nastastie QT).

a tak ma napada taka otazocka... aky je Vas nazor na kombinaciu GTK a QT aplikacii v KDE (3.5.*) systeme?

nie je totiz problem urobit CD, kde bude aj z toho aj z toho... no v minulosti, ked bola priemerna velkost ram o dost nizsia, sa na to dost nadavalo...
    • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 16:53
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      spytam sa ta inak, co ti poskytne kubuntu viac ako ine KDE centricke distra?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 16:59
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        podotykam, tie ktore uz obsahuju klikatka
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 17:15
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ach stano stano .. :) Kto to chce, tak nech si to doinstaluje, mne pod kubuntu internet funguje normalne, keby som mal problem tak ho pohladam na nete ( ako sa stalo v pripade wifi ).Neviem co riesis. Myslim ze greenie je dostatocne dobry projekt a malo by sa to vyvijat dalej, venuj sa hlavne Greenie. Btw. moj laisky nazor znie, ze kombinacia GTK a Qt spomaluje chod systemu ( aj ked, pouzivam KDE a velka cast programov s ktorymi robim su GTK - geany + pidgin + gimp , u mna som zmenu v rychlosti nepostrehol. Tak teda neviem, podla mna je toto zbytocne :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 17:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no ano ano... vtip je v tom, ze urobit tak upravene kubuntu by mi trvalo menej ako hodinu...

        ok dik za nazory
    • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 17:23
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      mno ja mam momentalne zas gnome a na nom mi bezi kopec aplikacii z QT. Ked som mal kde 3.5.x tak som tiez mal aplikacie ako z jedneho, tak aj z druheho. A viem na 100% ze ked nahodim KDE4.x tak tiez budem vyuzivat ako QT tak aj GTK. Jednoducho aj pod jednym aj pod druhym su aplikacie, ktore su tak nadupane, ze by som si bez nich uz asi nevedel predstavit svoj comp ;).

      K tej rychlosti → aj ked mi bezia naraz QT aplikacie + GTK aplikacie + java aplikacie a kludne moze ist aj nieco cez wine, tak aj tak mi ide pocitac sviznejsie nez pod inym nemenovanym os.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 17:26
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a myslis, ze by bolo dobre, keby originalne kubuntu obsahovalo programy gimp a firefox?
        • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 18:08
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          Po novej instalacii som ich tam ja osobne aj tak vzdy pridaval, cize o robotu menej, ale zas na druhu stranu, ked ma niekto pomalsi pocitac, tak sa to moze odzrkadlit na vykone celeho systemu.

          Podla mna je dobre tak, ako to je. Ved ked niekto chce nejaky iny program, tak nieje problem stary odinstalovat a novy nainstalovat. Ved synaptic je uz naozaj rieseny jak pre debilov, jednoduchsiu instalaciu programov si neviem predstavit.
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 01:04
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            synaptic v kubuntu nie je :)
            • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 11:20
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
              jak ze nie, mozes si ho nainstalovat a pouzivat jeho, ak ti nevyhovuje defaultny kubuntacky instalator (toto je na linuxe kraaasne)
              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: gtk + kubuntu? 20.05.2008 | 18:55
          Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
          trocha z ineho konca.... Ja si myslim, ze v greenie by kludne mohol byt aj amarok (nejak dobre farebne vyladeny).... mne osobne sa dost paci a pouzivam ho v gnome... a kludne aj inne QT programky....
          cisto moj nazor....
          I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
          • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 01:05
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            amarok je v greenie, no nie v gerfi, teda beznej CD verzii. ta obsahuje z QT veciciek iba take malo zeruce, teda skype a opera.
    • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 01:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ZACAL SOM :)

      dal som to co som chcel, vyhodil som len rozne azijske pisma a podporu pre spanielcinu a portugalcinu... a ISO ma zrazu 650MB :D

      tak a pomysliet co tam pridat... co takto wine? ;)
    • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 12:58
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      sorry ze pomimo, ale stano zapni si ICQ ...bitte...
      Close the Windows Open The Source
    • Re: gtk + kubuntu? 21.05.2008 | 14:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ