Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.05.2008 | 23:42
Avatar delux   Používateľ
Chcel by som niekoho poprosit, ci by mi nepomohol nainstalovat niektory z programov na synchronizaciu dat s PDA. Ja som v linuxe zaciatocnik a skusal som to uz niekolko krat sam (npr. http://www.synce.org/moin/SynceWithUbuntu), ale nejako to neviem nainstalovat. Mam nainstalovanu edubuntu. Pda mam hTC P3300 s WM5. Dakujem za pomoc.
    • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 21.05.2008 | 22:23
      WlaSaTy   Návštevník
      A s cim ze to potrebujes pomoct? Skus povedat na ktorom kroku si stroskotal.
      • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 22.05.2008 | 19:46
        Avatar delux   Používateľ
        Mne to nejak nejde uz od samotneho zaciatku. Nedalo by sa to nejako nainstalovat cez pridat/odstranit? Nasiel som tam jeden program na synchronizaciu zo zariadeniami Palm, ale pre ine zariadenia tam nic nieje. Na Linuxe sa mi paci ze nemusim nic hladat na internete, len si kliknem na pridat/odstranit a stamad mi to stiahne a nainstaluje, ale ked uz potrebujem nieco co tam neni, tak to nijak raz nemozem nainstalovat pomocou prikazov.
        Instaloval som to podla navodu na: http://www.synce.org/moin/SynceWithUbuntu
        Prvy krok som splnil. Pridal som "deb http://ppa.launchpad.net/synce/ubuntu hardy main
        deb-src http://ppa.launchpad.net/synce/ubuntu hardy main" do nastaveni a klikol na Reload. Do terminalu som napisl "sudo apt-get update" - toto prebehlo OK.

        Krok 2: Do konzoly som zadal: "sudo rmmod rndis_host cdc_ether usbnet" - Neprebehla ziadna operacia, len mi to skocilo do dalsieho riadku. Potom som zadal: "sudo rm /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/usb/{rndis_host,cdc_ether,usbnet}.ko" tiez to skocilo dalej.

        Krok 3: Nieco som v poriadku nainstaloval prikazmy: "sudo apt-get install usb-rndis-source cdbs" a "sudo module-assistant auto-install usb-rndis"

        Krok 4: Zadal som: "sudo apt-get install odccm librra0-tools librapi2-tools" a vypisalo mi:
        delux@delux-edubuntu:~$ sudo apt-get install odccm librra0-tools librapi2-tools
        Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
        Vytvára sa strom závislostí
        Reading state information... Hotovo
        Niektoré balíky sa nedajú nainštalovať. To môže znamenať, že požadujete
        nemožnú situáciu, alebo ak používate nestabilnú distribúciu, že
        požadované balíky ešte neboli vytvorené alebo presunuté z fronty
        Novoprichádzajúcich (Incoming) balíkov.
        Nasledovné informácie vám možno pomôžu vyriešiť túto situáciu:

        Nasledovné balíky majú nesplnené závislosti:
        librra0-tools: Závisí na: libc6 (>= 2.7-1) ale inštalovať sa bude 2.6.1-1ubuntu10
        odccm: Závisí na: libglib2.0-0 (>= 2.16.0) ale inštalovať sa bude 2.14.1-1ubuntu1
        E: Poškodené balíky


        Tak a pri tejto hlaske som skoncil. Ked som skusal dalsie prikazy, tak to hadzalo len chyby. Nevedel by niekto vytvorit aplykaciu ktoru by som len otvoril a vsetko potrebne by sa nainstalovalo samo?
        • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 22.05.2008 | 22:33
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          zrejme tam mas bordel so zavislostami,co? pre aky system je ten balik a aky system mas ty instalnuty?
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 22.05.2008 | 22:44
            WlaSaTy   Návštevník
            Nie, on nema bordel s zavislostami. On pouziva edubuntu, podla verzie trosku starsie ale asi "stable", pricom pozadovana verzia libc6 2.7 je v devel ci test.
            • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 22.05.2008 | 22:45
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              ano, presne k tomuto som sa chcel tou otazkou dopracovat, mozno som to trochu zle formuloval.
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 22.05.2008 | 22:51
                WlaSaTy   Návštevník
                Povedzme ze sme teda nevideli tu prvu vetu. Dobre?
                • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 24.05.2008 | 22:03
                  Avatar delux   Používateľ
                  A co mám teraz robyt? Celkom by som potreboval tu synchronizáciu. Nekde v pridať/odstrániť som vydel možnosť aktualizácie systému, ale to by potrebovalo stiahnuť kolo 900Mb, čo mi pripadá dosť veľa a aj tak neviem či by mi to pomohlo.
                  • Re: Instalacia sinCE/Multisync/ opensync v linuxe 25.05.2008 | 16:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    No, problem je v tom ze tiasi nevyhovuje verzia ktora je dodavana v distribucii a ta od tvorcov projektu je vyvojarska verzia urcena na test (pochopitelne, kedze vyvijaju vyvojari a davaju to ludom na testovanie). Takze ak nechces urobit update na test/devel koli tomu baliku, tak mozes po jednom stahovat z test/devel balicky a dufat ze toho bude menej a ze si s tym neroztoto balickovaci system.