dve polohovacie zariadenia

Sekcia: Hardware a Drivery 21.05.2008 | 21:06
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
caute mam nb na ktorom mam standardne touchpad. pokial nemam pripojenu bezdrotovu usb mysku (TRUST) , tak vsetko ide v pohode. pokial ale ked ju zapnem, tak pokial kliknem na okienko, sice sa mi presunie do predu, ale aktivne zostane povodne okienko... a tak dalej... prestanu mi ist fukncie compizu, ktore za zapinaju pri stlaceni nejakych klavesov a laveho tlacitka mysi a pod. skusal som premapovanie tlacitok ale je velmi mala sanca ze som to robil dobre. neviete v com by mohla byt chyba a ako by sa to dalo riesit?
    • Re: dve polohovacie zariadenia 21.05.2008 | 22:22
      WlaSaTy   Návštevník
      V podstate existuju dve rovnake riesenia a jedno od zakladu odlisne.
      1) Pozries sa na internete ako ma ta mys fyzicky namapovane tlacitka a podla toho ich premapujes pre grafiku (xwindows) cez xmodmap. Pozor, typ mysi si musis overit cez lsusb, citanie z krabice vedie k poskodeniu zraku.
      2) Pozries sa cez xev ake klavesy to vypluje pri mackani tlacitiek a podla toho ich premapujes pre grafiku (xwindows) cez xmodmap. Pozor, hladaj nieco ako ButtonPress event, ...., button X.
      3) pozries sa na internete ako sa ma projekt btnx. Pozor, nadmerne uzivanie internetu moze viest k deformacii.