Linus Torvalds....čo pre nás i iných je?

Sekcia: Komunita 31.12.2006 | 21:01
paratol   Návštevník
Vyjadrite sa....
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 15:07
      dobinko   Návštevník
      Žijúca Legenda.....
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 21:31
        L3Go   Návštevník
        Muz, ktory ma mozog ;)
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 24.01.2009 | 06:28
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ...hm...urcite, mal myslienku. A nie hociaku. Spustil revoluciu. OS s uplne odlisnou ideou, ako OS co tu boli doteraz. To ci vedel alebo aspon tusil, ze aky to bude mat dosah, mozme akurat tak diskutovat. V kazdom pripade, je to typek ktory, makal, a makal rad :-) Mal nadsenie, a to je to co obdivujem u kazdeho, ktory nieco posunie dalej. Odvtedy je Linux tak daleko, ako sa to vtedy ani jemu nesnivalo :-) Pracujem s Linuxom asi 1,5 roka, a az teraz zacinam aspon trochu chapat, v com je Linux ozaj ustretovejsim SW. A to viem este stale pramalo. Ja osobne dogmaticky (aspon dufam) neodsudzujem MS. Ale to co predviedli naposledy s Vistou, je uz asi vela. Nainstaloval som si aj Win7 este to nieje final verzia, ale ani ten sa mi nezda. Nie je presvedcivy a aj on je podla mna dost tarbavy oproti XP. A ak mi nieco naozaj vadi tak je to ich agresivna politika. Antiroot ma pravdu akurat v tom, ze Linux nieje pre neho :-) a ani jemu podobnym, ale nie v zlom, ved preco by mal kazdy chciet preniknut do srdca OS ? Aj ja som zuril, ked som zistil ze Linux mi nic nechce dat zadarmo. Ale teraz ked si spustam PC, tak si ovela radsej spustam Linux, ktory ma podla mna ovela intuitivnejsi suborovy system, vsetko je akosi viac poruke, je aj prijemnejsi svojim prostredim a je estetickejsie rieseny. O kvalite OS sa nemienim bavit, nemienim nosit vodu do mora...
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 27.01.2009 | 10:33
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Čo je myslené pod odlišnou ideou? Pokiaľ viem tak linux sa zo začiatku snažil byť kompatibilný s unixom (dokonca binárne kompatibilný). A to, že by robil OS ktorý je pod GPL licenciou nie je tiež novinka (v tej dobe sa pracovalo na GNU Hurd).
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 28.01.2009 | 01:30
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ospravedlňujem sa za nepresnost, ale mal som na mysli "inou ako MS Windows a MacOS" Čo je trhový soft, ktorý má niečo zarobiť..takže v žiadnom prípade z tohto hľadiska nemôže byť ich konkurenciou. A zrejme ani nechce byť..
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 21:55
      waft   Návštevník
      ten s tym linuxom
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 22:00
      gimpik   Návštevník
      Zaujímavá téma :) Myslím si, že Linus je jeden z najvýznamnejších ľudí v IT priemysle od čias Richarda Stallmana :) Je to geniálny programátor, bez ktorého by som nemal taký kvalitný operačný systém, na ktorom mi beží moje krásne KDE, Firefox, Gimp... atď. :) Je pravdou aj to, že práve Linus rozšíril do povedomia širokej programátorskej komunity myšlienky slobodného softvéru Richarda Stallmana. Patrí mu veľká vďaka a obdiv. Určite neporovnateľne vačšia ako Billovi Gatesovi, ktorý je akurát dobrým manažérom... nič viac, nič menej.
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 23:53
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Pro mě jako pro windowsáka ten chlap není nic víc než jeden z linuxáků. Navíc nechápu jeho zbožňování lidmi okolo linuxu.
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 29.10.2006 | 21:22
        Avatar mkub Debian stable  Používateľ
        a co je pre teba Bill Gates?
        • ....čo pre nás i iných j 31.12.2006 | 12:47
          misko   Návštevník
          Bill je najlepsi clovek na svete. Dokonale mudry a inteligentny s stipkou drzosti tvori jednu velinkansku osobnost nazyvanu Bill Gates. Vsetci ho obdivuju a miluju. Je to ako keby nas boh. Niektori sa mu dokonca klanaju. Je z neho citit velikanska charizma a energia, ktora nas vsetkych obohacuje. Jeho system je priam dokonali a to ste este nevideli Vistu! Vista je system ktory prekona vsetky linuxi, max os, bsd, palm. Vista bude nieco ako revolucia. Vsetci linuxaci zaniknu a vsetci budu nosit tricka s nazovm USE WIN VISTA, a pod tym cervenym THERE IS NO BUG. Amen.
          • Re: ....čo pre nás i iných j 16.04.2007 | 13:58
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            dufam, ze si to myslel ironicky, lebo to,,Vista je system ktory prekona vsetky linuxi,, je uz teraz blbost, lebo Vistu uz prekonalo aj Kubuntu..Mrkvosoft spravil jednu obrovsku vec. Rozdal Windows skolam, uradnikom a niektorym instituciam OS zadarmo. Na tom bola postavena cela buducnost OS a vobec MS. Tym, ze sa windows dostal medzii uzivatelov ho podporovalo a home uzivatelia/podnikatelia boli nuteny si kupit Win, pretoze bol pouzivany = money pre MS. No tom to bolo vsetko postavene. Kde by bol MS Office, keby ho nikto nepouzival?..mhm?..A keby to bolo naopak? Vsetci by mali OpenOffice, MS by sa prisposoboval Linuxu...vsetko naopak! ! To ze ma nejaky OS veduce postavenie na trhu a medzi uzivatelmi neznamena, ze je skutocne dobry...je len pouzivany...A MS Windows ma aj znak gycu:)...ma zaujat, rozptylit, nenuti rozmyslat...a pohodlny a sprosty ludia platte 10 000 Sk za Vistu, cez ktoru prejde 50% virov a ma vysoke hardware poziadavky...vzdy sa zaraba na hluposti..
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 20.06.2005 | 23:55
      Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
      Linus Torvalds je otec Linuxu. No moj nazor, hoci sa zrejme mnohym ludom nebude pacit je taky ze vdaka Red Hatu je Linux relativne popularny u sirokych mas. Nehovorim ze je vdaka Red Hatu kvalitny :-)
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 21.06.2005 | 00:13
        hurfo   Návštevník
        Ja som s nim este nepil :-) Pozrite si film Revolution OS celkom zaujimave
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 21.06.2005 | 01:10
      andrew   Návštevník
      bol tu spomenuty aj bill gates v niektorom z predoslych prispevkov. nech uz akokolvek nemam rad windows, zase nemozno billovi odopriet, ze v tej hlave nieco ma a nie len po manazerskej stranke, ale celkovo aj programatorskej. vsak zozaciatku nebol hned tym cim je dnes. len ma smolu, ze windows sa vydal na taku cestu na akej je. na druhej strabe, Linus ma tiez stastie, ze linux sa ubral tou lepsou cestou. ale myslim, ze ty obaja teepci maju dost co do seba.
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 21.06.2005 | 14:55
        NO   Návštevník
        Moj nazor, ako neodbornika. Pat rokov som nepoznal nic ine ako posrate Wokna. Po piatich rokoch mi kamos pozical nejaky Knoppix...... ja som bol vzdy nauceny ze vsetko sa instaluje ... zakladna doska, garfika, zvukovka, atd... a tu to nabehlo hned a nerobilo to ziaden zasah na disk(ziadna inastalacia)... LINUS je jeden obrovsky clovek ktory priviedol na svet naozaj revolucny OS, ktory vyuziva cim dalej tym viac ludi... a okrem toho mojej Mame sa zda ovela jednoduchsi ako Win... ale to uz je subjektivny nazor...
        • Re: Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných j 25.06.2005 | 00:36
          Zilo   Návštevník
          Revolution OS The Code Linux Linus -> Kernel
          • Re: Re: Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iný 27.06.2005 | 12:16
            skywaker   Návštevník
            je to o volnosti a L. Torvalds urobil dobry cin a to ze ho podla mna ani nenapadlo skomercializovat svoje dielo ale hned ho dal verejnosti a to sa ceni ... Asi si vsetci poviete "Linus je moj clovek!"
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i 27.06.2005 | 12:19
              skywaker   Návštevník
              a co poviete na pana Patricka Volkerdinga? nie je tiez legendou? (prechadzam sice zo slackwara na PLD-linux a tiez si chcem nainstalovat FreeBSD) ale slack bude vzdy u mna na FIRST mieste ....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linus Torvalds....Ä?o pre 29.10.2006 | 23:26
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                a co pan Ian Murdock? ja dakujem vsetkych, ktori venovali FOSS svoj cas, znalosti, usilie...
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linus Torvalds....Ă&#6 10.11.2006 | 18:58
                  -   Návštevník
                  vsetkym od richarda m. stallmana cez linusa torvaldsa az po tomasa matejicka (aj mnohym menej znamym ludom) sa mozeme podakovat, ze mame pri praci k dispozicii kvalitny operacny system v roznych obmenach s mnozstvom rovnako kvalitneho softveru a to vsetko uplne zdarma a bez akehokolvek natlaku na to aku verziu daneho softveru by sme mali pouzivat, navyse s moznostou podielat sa na ich vyvoji kazdy ako moze (programovanim, tvorbou grafickych tem, prekladmi...) :-))) :-))) :-)))
                  • Re: Linus Torvalds....Ă&#6 30.03.2007 | 00:54
                    Avatar Mato Slax Live :)  Používateľ
                    neni Matejicek tvorca commandu lspci?
                    Som este lama ... ale ucim sa :)
                    • Re: Linus Torvalds....Ă&#6 23.01.2009 | 08:53
                      peto   Návštevník
                      Tomas matejicek =SLAX mam
                  • Re: Linus Torvalds....Ă&#6 22.01.2009 | 23:24
                    Avatar mkub Debian stable  Používateľ
                    A robia si tu pracu, na ktoru sa dali dobre. Nech im ten zapal do free SW (GNU/Linux ine GNU produkty) potrva aj nadalej...
                    • Re: Linus Torvalds....Ă&#6 23.01.2009 | 00:13
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      dakujemeeeee :P

                      inak tema je starsia, ale tak skusim sa vyjadrit kedze som sa moc nevyjadroval k tomuto...

                      Linus je clovek s dobrou fantaziou, ktory dostal sancu a vyuzil ju. To je pre mna Linus Torvalds.

                      Netvrdim ze je to druhy jezis ani nic podobne - je to ale clovek ktory sa do niecoho pustil - a za co mu je vdacny kazdy, kto dobrovolne (alebo ak sa mu to ekonomicky vyplati) pouziva tuto vetvu unixu
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.01.2007 | 13:23
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        ...len ma smolu, ze windows sa vydal na taku cestu na akej je

        Windows si svoju cestu nevyberal. Tú mu zadal iba jeho "geniálny tvorca" William Henry Gates III.

        A ešte niečo keď sme u toho. Objavil som nové funkcie Win 2000. Linuxáci budete gúľať očami čo Linux nedokáže...:)

        Multitasking: teraz je možné nechať spadnúť viac programov naraz!
        Multimédia: KeĎ Windows spadnú, je to s grafikou, hudbou a animáciami !
        Kompatibilita: môžete nechať spadnúť i programy pre Windows 3.11 a Win 95 !
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 07.08.2005 | 19:57
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Ten, čo vedel čo robí
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 30.10.2006 | 00:08
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        bez linusa by sme sa tu dnes necitali ;-) tato domena by neexistovala ;-)
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 30.10.2006 | 00:29
      Dumaru   Návštevník
      Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? To čo predtým Bill Gates vo Windowse a Arnold Schwarzenegger v Terminátorovi :-) Každý žije pre svoje a každý z toho niečo má.
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 05.11.2006 | 16:10
        rudhas   Návštevník
        magori
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 28.01.2007 | 20:36
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Adolescent :)
          sudo apt-get remove windows
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.11.2006 | 08:37
      Pipo   Návštevník
      Dáva možnosť aj tebe, čo je v tebe!
      • Re: Re: Linus Torvalds....Ä?o pre nĂĄs i inĂ˝ch je 06.12.2006 | 10:51
        osl   Návštevník
        revolution ox
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.12.2006 | 12:12
      Avatar snup *buntu, deb  Používateľ
      hmmm... to ten co mal izbu vedla mna??? slohol mi zapisnik zo stola a teraz sefuje... :-)))))) pre mna to je clovek, ktory dokazal splnit zakladnu myslienku zivota.... I want to finish well... A presne o to so snazi kazdy kto ma aspon trosku rozumu... Ak je preco zit je preco aj zomierat... Nesmej sa ludom co maju sny, Clovek ktory nema sny ma velmi malo... Troska som to chaoticky spisal ale co uz... linus je linux gnu je stallman gnu/linux
      su: Sorry
      • Re: Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 31.12.2006 | 21:01
        LUcoRP   Návštevník
        clovek, ktory myslel aj na inych ludi, nielen na seba a svoju penazenku, a clovek vdaka ktoremu sa ludstvo posunulo zase trochu vyssie
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.01.2007 | 13:13
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Pre tých Matrixových...
      Linus je niečo ako NEO za Matrixu.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.01.2007 | 13:57
        ethyl   Návštevník
        No, he's the Architect. :)
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 11.01.2007 | 22:41
      Martin   Návštevník
      Bol už niekedy na Slovensku? Možno by nebolo od veci pozvať ho...
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 22.01.2007 | 04:39
        funThomasik   Návštevník
        ja by som ho len a len privital ....ale u nas je este dost malo linuxakov ... asi nedojde :,(
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 28.01.2007 | 19:06
      M.   Návštevník
      Je to človek s obrovskou charizmou, ktorý vie
      poskytnúť aj luďom ktorí sa nenarodili zo
      zlatou lyžicou v ústach slobodu.
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 28.01.2007 | 20:06
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Nech ten tipek, ktory tu pisal o tom aka ja vista genialna hodi funkcie, ktore robia tu VISRU genialnou, alebo aspon nieco co vo visre pobezi a v linuxe nie!!!! (Rozbehal uz niekto vo woknowse linux :))))))))))))??? )
        Vivat LINUS
        sudo apt-get remove windows
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 28.01.2007 | 21:58
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          Clovek ktory bol v spravnom case na spravnom mieste a mal dost rozumu a odvahy
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 29.01.2007 | 09:01
      antiroot   Návštevník
      Je to človek, ktorý nepochopil, ako má vyzerať operačný systém.
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 29.01.2007 | 09:14
        netto   Návštevník
        A Ty si nepochopil co je to OS. ;-)
        Linus je fajn. Aj Bill je fajn. Preco tu vkuse zijeme v nejakej nenavisti...(jejej nenaVISTA) ;-)
        Linus je jednoducho dobry programator.
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 13.02.2007 | 22:35
          AntiRoot   Návštevník
          Veľa ľudí natoľko ohlúpne, že ak im niekto ponúkne OS bez GUI a ešte ich presvedčí,

          že tento OS bez GUI je lepší...začínam sa o budúcnosť ľudí báť.

          Alebo ponúkne GUI, kde sa nič nedá poriadne nastaviť. A ak aj, tak len zbytočnosti.

          A rada znie, veď si to nastav. Preseď za počítačom polovicu života a máš to hotové..

          Super OS.

          Blahoželám všetkým ľudom používajúcim tento super OS. A veľa lásky prajem ich rodinám a deťom.

          Lebo čas pre rodinu venujú sprostému PC a OS Linux a jeho nastavovaniu.

          Úbohé deti.


          Jeden príklad z Ubuntu: Ako nainštalovať Gr. kartu GeForce 6600 ? Jednoducho.
          A) Spustiť terminál
          B) sudo apt-get install nvidia-glx-legacy
          C) heslo
          D) reštart prostredia a zopár úprav v xorg.conf. (napr prepísať nv na nvidia)
          a ...... A to je rok 20007 !!!!!!!!!!!!!!

          Znova si prečítajte vaše fórum a pochopíte, čo je Linux. Preberte sa.

          PC v roku 2071 budú podľa nich iba terminál (hlavne s čiernym pozadím...) a dokonca odstránia myš.. a na PC bude bežať najnovší Linux, na ktorom pôjdu spustiť akurát tak crack-attack... A budú sa chváliť "veríte, že nám Linux nemrzne ?"

          Bodaj by mrzol, keď tam poriadnu hru ani nespustia...

          Tak vpred do roku X, keď vládol na PC Dos..a jemu podobné ...napr Linux

          Tiež mal čierne pozadie. Veď čierna je Cool.

          Linux is sexy...ale neviem prečo.

          Toto musím mať. (používal som Mandrivu, Ubuntu 6.06, RedHat, Debian, Knoppix)
          ale len ako výsmech OS.

          To už aj Windows NT bol lepší.

          Nuž, veľa úspechov s Linux-om (Kde alebo Gnome či IceWm)

          S pozdravom AntiRoot
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 13.02.2007 | 22:45
            Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
            >Tak vpred do roku X, keď vládol na PC Dos..a jemu podobné ...napr Linux

            DOS nebol nikdy ako Linux.
            (DOS je napodobenina OS)

            >Jeden príklad z Ubuntu: Ako nainštalovať Gr. kartu GeForce 6600 ? >Jednoducho.
            >A) Spustiť terminál
            >B) sudo apt-get install nvidia-glx-legacy
            >C) heslo
            >D) reštart prostredia a zopár úprav v xorg.conf. (napr prepísať nv na nvidia)
            >a ...... A to je rok 20007 !!!!!!!!!!!!!!

            Kartu GeForce 6600 nemam, ale ked staci spravit iba toto,
            tak v com vidis problem ?

            >Bodaj by mrzol, keď tam poriadnu hru ani nespustia...
            _ziaden_ uzivatelsky proces nemoze sposobit pad/zamrznutie systemu.

            >Tiež mal čierne pozadie. Veď čierna je Cool.
            Tak si vypni monitor
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 13.02.2007 | 22:52
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            Co ty vobec robis na strankach o linuxe??? Venujes cas zhadzovanim linuxu v tvojom uzasnom MICROSFT (TM) WINDOWS (C) ALL RIGHTS RESERVED, miesto toho aby si ho venoval tvojej rodinke a detom (ktore ked su zpolovice tak dementne jak ty, tak nas boh ochranuj)
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 14.02.2007 | 00:02
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Klasicky priklad vyjadrovania sa t*pca bez skusenosti a s nedostatocnou m*zgovou kapacitou. Taketo myslienky vypudi iba ch*ra hlava. Bez na pokec, tam najdes seberovnych na priblble debaty ;) NIC V ZLOM Cmuk :)
              sudo apt-get remove windows
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 17.03.2007 | 12:55
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            len zopar postrehov...
            mam kartu GeForce 6600 a v roku 2007 po nahodeni ubuntu som v xorg.conf nic nemenil.
            som za to aby sa mysky nemuseli pouzivat, teda aby namiesto klikania bola stale nieaka klavesova skratka/nahrada. mys nici chrbticu.
            som rad, ze si mozem vybrat window manager, ktory sa mi paci a niesom odsudeny len na jeden.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 23.01.2009 | 10:33
            bill gates   Návštevník
            antiroot ty retardovane hovno. najskor si kup legalne OS mrkvosoft vidly potom tu nieco píš.
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 24.01.2009 | 06:49
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            antiroot... nie je rok 20007.
            pocuj, ak nemas rad Linux, tak v poho... lebo tie tvrdenia... no neviem. Windows mi mrzol a mrzne pri obycajnych operaciach, len som ich mal asi styri spustene naraz. To bolo velakrat a nemienim to dokazovat, ved vsetci vieme. Raz som mal jednu instalaciu XP uz asi 2 roky, a uz nerozoznaval doc file od audio. Hadzal hocijake ikony na hocico. Tak som ho reinstaloval. A hned pri prvom spusteni mi zmrzol...Pozdravil ma jak sa patri (Ich bin grosse Scheisshaus ! ) Ale XP to sa este da. Mam ho ale nie kvoli Win ale kvoli aplikaciam, ktore zial na Linux este chybaju. A este nieco...

            Toto musím mať. (používal som Mandrivu, Ubuntu 6.06, RedHat, Debian, Knoppix)
            ale len ako výsmech OS.


            ...to bol asi jasny pristup. Ved nam hadam nechces povedat, ze v takom stave si bol schopny primat a ucit sa nieco nove, a ze si mohol byt objektivny. Asi si chcel od zaciatku posliapat nezistnu pracu niekoho, kto je asi v tomto ohlade mudrejsi od teba.
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 29.01.2007 | 22:16
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Linus je pre mna človek čo v tej dobe riešil akútnu potrebu práce v dostupnom (cenovo) a schopnom OS. Nemal pritom podla mňa žiadne bočné vizionárske úmysli.
      To že to uvolnil pod GPL mu v tej dobe asi pripadalo prirodzené - nakolko bol na vývoj sám a pomoc by sa mu zišla - a na to aby mu mohlo pomôcť čo najviac ludí je GPLako stvorená. Bola to podla mna len zhoda priaznivých okolností (a kvalita OS samozrejme) čo vyniesli linux tam kde je dnes...

      Linus v tedy spravil geniálnu vec aniž by si to uvedomoval - aspoň ja sa tak domnievam.

      Linus je pre mna vzor toho ako sa dá s čistím úmyslom na počiatku zasiať semienko budúceho úspechu.

      tomolc
      tomolc
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 29.01.2007 | 22:19
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        To si rozpísal to čo som v jednej vete zhrnul vyššie.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 14.02.2007 | 19:27
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Naozaj - to som prehliadol
          Ale aspoň sa shodneme

          tomolc
          tomolc
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 05.03.2007 | 10:39
            Avatar prescott   Používateľ
            LINUX a INTEL je BUDUCNOST!!!!
            vista je najvacsi prepadak aky kedy vymysleli, za to mu dali podporu len par rokov lebo zistili ze je to smejd, vsetko odkukane z inych OS.
            • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 22.01.2009 | 23:31
              Avatar mkub Debian stable  Používateľ
              Suhlasim, ze Vistaj je najvacsi smajd, aky bol vymysleny pod slonkom PC. Skusil som tam nainstalovat nejaky SW, tak mi vypisalo, ze nespravny format suboru, ale pritom bol aj pre Vistu. To bolo na kamaratkinom NB s Vistou. Takze Vista je mrtva, nech zije Linux!
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 17.03.2007 | 21:54
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Podla mna genius je John von Neumann, bez neho by tu nebolo to co tu je :)) a vsetky OS by Vam boli nanic vlastne by ani neboli :)).Podla mna nikdy Windows nebude stabilny server ako unixove systemy a naopak unixovy system nikdy nebude urceny pre bezneho usera aj ked sa oto snazi.Inak velka pochvala Linuxu zato ze je free s mnozstvom moznosti, ktore by pri windosovskych aplikaciach stali mailand :)).The Best of Linux. Nech si kazdy pouziva co uzna za vhodne a co mu vyhovuje najviac. Pekny vecer
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:04
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        Babbage mal programovatelny pocitac uz v 19. storoci. a programovala ho zena...
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:27
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          nj a cinania mali este skor prvy pocitaci stroj abakus.
          • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:31
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            chces porovnavat pocitac s nejakym pocitadlom?
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:33
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              zaciatky treba hladat uz tam. vsak to mas v kazdej teorii k historii pocitacov.
              • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:41
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                taky off topic az ma to boli. v tom pripade som za kamienky a prsty...
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:44
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  panadol je dobry na bolest. mne je jedno co pouzivas
                  • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 00:53
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    na placebo neverim
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 18.03.2007 | 21:41
                      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
                      Este nieco o Viste :))

                      http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
                      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
                      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 23.01.2009 | 23:04
                        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                        www.anti-win.nazory.cz

                        uz som to dlhie neaktualizoval a pytalo by si to komplet prerabku ale mozete tam kuknut, tam je toho proti Windowsu dost :-D
                        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 24.01.2009 | 06:29
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ...hm...urcite, mal myslienku. A nie hociaku. Spustil revoluciu. OS s uplne odlisnou ideou, ako OS co tu boli doteraz. To ci vedel alebo aspon tusil, ze aky to bude mat dosah, mozme akurat tak diskutovat. V kazdom pripade, je to typek ktory, makal, a makal rad :-) Mal nadsenie, a to je to co obdivujem u kazdeho, ktory nieco posunie dalej. Odvtedy je Linux tak daleko, ako sa to vtedy ani jemu nesnivalo :-) Pracujem s Linuxom asi 1,5 roka, a az teraz zacinam aspon trochu chapat, v com je Linux ozaj ustretovejsim SW. A to viem este stale pramalo. Ja osobne dogmaticky (aspon dufam) neodsudzujem MS. Ale to co predviedli naposledy s Vistou, je uz asi vela. Nainstaloval som si aj Win7 este to nieje final verzia, ale ani ten sa mi nezda. Nie je presvedcivy a aj on je podla mna dost tarbavy oproti XP. A ak mi nieco naozaj vadi tak je to ich agresivna politika. Antiroot ma pravdu akurat v tom, ze Linux nieje pre neho :-) a ani jemu podobnym, ale nie v zlom, ved preco by mal kazdy chciet preniknut do srdca OS ? Aj ja som zuril, ked som zistil ze Linux mi nic nechce dat zadarmo. Ale teraz ked si spustam PC, tak si ovela radsej spustam Linux, ktory ma podla mna ovela intuitivnejsi suborovy system, vsetko je akosi viac poruke, je aj prijem
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 24.01.2009 | 06:52
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          je aj prijemnejsi svojim prostredim a je estetickejsie rieseny. O kvalite OS sa nemienim bavit, nemienim nosit vodu do mora...
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 25.01.2009 | 20:08
      Avatar dash Gentoo  Používateľ
      Nerozumiem jednomu, ved Bill je predsa tiez programator, nie? A okrem toho aj skvely obchodnik :-)
      • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 25.01.2009 | 21:55
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Vsetkym tym "okienkarom" odporucam si pozret film Pirates of the Sillicon Valley tam pochopia kto je strycko Bill.
        Nam tento film pustil ucitel v skole na praxi a mozem povedat ze to u mna urychlilo precod na Linux :-)
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 25.01.2009 | 22:20
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          videli sme.. je to len film, moze byt na zaklade vselicoho, ale...
        • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 26.01.2009 | 11:23
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Áno, pekný film aj ja ho mám rád, v Nemecku bol trhákom u nás sa premietol v tichosti. Hlavne tu ukážku 1.charakterovej črty Billa, keď cudzej spoločnosti, do ktorej sa zamestná ukradne myšlienku "Windows" ako základného grafického rozhrania budúcich OS.
          2. charakterova črta Billa sa vo filme pekne objaví, keď okabáti Apple a samotný Steve Jobs, ktorý ho podcení musí rezignovať na vedenie Apple ....

          BTW, tomuto filmu sa môžu vytýkať všelijaké nepresnosti ale základ o ľudskej prirodzenosti perfektne vystihuje.
          A pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o faktických začiatkoch *nixu odporúčam (v eng.) toto:
          http://artlung.com/smorgasborg/C_R_Y_P_T_O_N_O_M_I_C_O_N.shtml
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Linus Torvalds....čo pre nás i iných je? 10.03.2009 | 22:21
      Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
      macher ktory použiva mozog