kubuntu 8.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2008 | 14:01
strudliak   Návštevník
ahoj...uplne jednoducha a trivialna otazka...ale predsa...som LAMA:aky typ balickov vyuziva kubuntu 8.04?? .tar.gz , alebo .rpm ??? diiikk...caff
    • Re: kubuntu 8.04 22.05.2008 | 14:06
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      .deb
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: kubuntu 8.04 22.05.2008 | 14:16
        strudliak   Návštevník
        oki...dik...ale ako potom instalujem vo firefox internet browseri adobe flash player??ponuka len tieto dva typy balickov...no a cez spravcu balickov v linuxe mi nenajde adobe flash player...sory ked je debata trosku absurdna,no som novacik...dikk
        • Re: kubuntu 8.04 21.06.2008 | 21:00
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          sice trochu neskoro ale, z tar.gz balika sa to da nainstalovat rozbalis ho a je tam readme alebo nieco podobne urcite a cez terminal to nainstalujes, je tam skript ktory pustis a on sa ta bude na kadeco pytat a ked to spravne vyplnis tak sa ti flash nainstaluje do hocijakeho firefoxbased prehliadaca (oskusane)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: kubuntu 8.04 23.06.2008 | 18:49
          Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
          najjednoduhsie je to cez pridat programy alebo cez synaptic, dokonca teraz vysla verzia 3
          kazdu xvilu dobry napad :-)
    • Re: kubuntu 8.04 23.06.2008 | 18:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      priamo firefox mas v neoficialnej kubuntu verzii "kolieskobuntu"

      link: http://elven.blog.root.cz/2008/06/02/ovladnu-linux-kolieska/

      mas tam aj synaptic, gimp atd.

      ak mas bezne kubuntu a rad by si tam nahodil synaptic a tam si podaval vsetko, tak...

      sudo apt-get install firefox synaptic

      nasledne navstiv medibuntu (pouzi google)
      • Re: kubuntu 8.04 23.06.2008 | 23:31
        WlaSaTy   Návštevník
        Ahoj Stano,
        zaujimalo by ma ci uz medibuntu obsahuje aktualnu verziu kniznice na prehravanie chranenych DVD. Na jesen som si kupoval film Barbar Connan a ta verzia z medibuntu to nezvladla pricom posledna oficialna verzia to zvladla. Prepytujem oficialna verzia je cca 3 roky stara, medibuntu ju ignorovalo a nahralo nedokonalu verziu.
        • Re: kubuntu 8.04 24.06.2008 | 00:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no... v greenie to robi taky bordel, ze je totem viac menej nepouzitelny... takze pouzivam vyhody prehravaca VLC, ktory ma vsetko mozne i nemozne v sebe.
          • Re: kubuntu 8.04 24.06.2008 | 00:44
            WlaSaTy   Návštevník
            Myslim ze som to pred 3/4 rokom spominal, existuje aky kolvek dovod na to aby si ostatnych tyral s medibuntu ktory je mierne povedane pozadu? Skus pohladat oficialnu stranku pre ten balik a porovnat to. Poviem Ti, Ecstasy Of St.Theresa.