poskodene CD FedoraCore

Sekcia: Ostatné 24.06.2005 | 23:28
Zmuro   Návštevník
zdravim, niekolkokrat som sa pokusal stiahnut Fedoru Core 3.92, no po napaleni ISO suboru mi instalator pri teste CD oznacil za chybne. To iste sa mi stalo pri novej FC4... neviete, cim by to mohlo byt?
    • Re: poskodene CD FedoraCore 20.06.2005 | 22:41
      hurfo   Návštevník
      a ine cd ti napali v pohode? mozno ze je chyba v tom. (napalovacka, comp, nastavenia)
      • Re: Re: poskodene CD FedoraCore 20.06.2005 | 22:55
        Zmuro   Návštevník
        ine CD? no pokial viem tak hej, s napalovanim dat, videa a hudby nie su problemy a napriklad knoppix tiez bezi v pohode.. ale skusim to na inej napalovacke
    • Re: poskodene CD FedoraCore 20.06.2005 | 22:56
      Tomáš Srnka   Návštevník
      ja mám presne ten istý problém... :( Stiahol som si FC4-CD1-4 a len Cd1 je OK. neviem ako to je mozne :(.
      • Re: Re: poskodene CD FedoraCore 20.06.2005 | 23:06
        Zmuro   Návštevník
        vzdy si na tom lepsie ako ja, mne nejde ani CD 1 ;)
        • Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 13:43
          peter golis   Návštevník
          ono vzdy zavisi ako to stahujes. ak ides cez http, tak moze byt zle nastaveny proxy server u poskytovatela a vtedy stiahnes nekompletne, poskodene data aj ked to chces stiahnut znovu. ak ides cez ftp tak tento problem odpada, ale dost casto treba nastavit prenos suborov na binarny, prenos ascii je len na textove subory. potom moze byt este dalsi problem, stahujes to zo zrkadla (mirror) ktore to este nemalo cele stiahnute. a pred vypalenim vyslovne odporucam skontrolovat kontrolny sucet cez md5sum, clovek aspon nevytvori podlozku pod pohar namiesto instalacneho cd.
    • Re: poskodene CD FedoraCore 20.06.2005 | 23:49
      Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
      No ma nestraste pani teraz! Ja som si stiahol Fedoru Core 4 x86_64 a setko bolo OK. teraz uz 4. hod stahujem i386 a dufam ze nebudem mat takyto problem.
      • Re: Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 17:14
        Ykso   Návštevník
        Ahojte.Stiahol som FC 4 z Sk http, 4 cd a ani na jedno nesedelo md5. Napalim na cd...a vsetkov pohode bezi. A cd, aj instalacia aj system :-) Takze pohoda a FC4 je super
        • Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 18:22
          peter golis   Návštevník
          ako si to kontroloval? pred alebo po vypaleni?
          • Re: Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 19:32
            Ykso   Návštevník
            Ahoj Peter, kontroloval som to v K3b - s md5 stiahnutym z daneho servru.NIC nesedelo. Asi pred hodinou som robil kontrolu tych diskov cez mediacheck a su OK. Nainstaloval som ju teraz na druhy comp a vsetko je super ok.
            • Re: Re: Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 19:32
              Ykso   Návštevník
              Dodatok: kontroloval som to pred vypalenim
    • Re: poskodene CD FedoraCore 21.06.2005 | 20:21
      Michal Dobsovic   Návštevník
      Zdravim, tento isty problem som mal aj ja, sedel mi pocet bitov, md5sum nemozem overit, lebo nemam linux na pocitaci, ktory ma internet. Je to vsak dost zle, lebo ludia si to uz objednavaju a nechcem to skor napalit, ako si nebudem isty, ze to bude dobre... Ak by ste sa niekto dopatrali k rieseniu problemu, dajte vedet na misho@linuxos.sk Dakujem :)
    • Re: poskodene CD FedoraCore 22.06.2005 | 18:21
      md5 aj pre win   Návštevník
      www.fourmilab.ch/md5 alebo google "md5.exe"
    • Re: poskodene CD FedoraCore 24.06.2005 | 07:39
      smejo   Návštevník
      Mam podobne skusenosti. FC3 som stahoval 2 krat + 1 krat moj kolega v praci. Pred napalenim som cez md5sum skontroloval ISO image diskov a vsetko bolo OK ale po napaleni nam to pri instalacii (media check) hlasilo, ze to nie je v poriadku !!! nerozumiem !!! Inak po nainstalovani aj z takychto CD ide vsetko OK. Ze by mali chybu priamo v distribucii ISO obrazov ?
      • Re: Re: poskodene CD FedoraCore 24.06.2005 | 14:29
        peter golis   Návštevník
        media check? co to je? normalne sa pouziva md5sum alebo gpg. zavisi od sposobu metody kontrolovania (kontrolny sucet alebo digitalny podpis) ktory preferuje vyrobca/dodavatel. inac podobne problemy som mal ked som pouzival mdk 10.1 testovaciu verziu. jedno z troch medii bolo poskodene, system sa nainstaloval v pohode, ale nechcite vediet ako fungoval. ps.: kontrola media po jeho vypaleni nemusi sediet koli zarovnavaniu sektorov na konci napalenia. preto sa vzdy kontroluje stiahnute a este nenapalene iso. ak je korektne, tak sa napali (odporucam napalit to nizsou rychlostou). a moze sa veselo pouzit.
        • Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 24.06.2005 | 16:35
          Mike   Návštevník
          ........a ako to skontrolujem pod win XP? Mozte dat nejaky postup...bol by som vdacny. Vopred vdaka.
          • Re: Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 24.06.2005 | 17:40
            peter golis   Návštevník
            najcastejsie sa pouziva kontrolny sucet md5. pozri si prispevok "22.06.2005 16:21" a stiahni ten program. potom staci md5sum.exe -c subor-s-checksumom.md5 nazov suboru sa pochopitelne lisi ale obsahuje nieco taketo: 007540fba482bc27c47654f0cc55847b *token.c hviezdicka pred nazvom suboru znamena ze sa jedna o binarne data ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: poskodene CD FedoraCore 24.06.2005 | 23:28
              Mike   Návštevník
              Vyborne! Tak dakujem!