vlc :(

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 19:03
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
chlapci ma este niekto problem z padanim vlc? no nieze padne vlc, ono mrzne cely komp, da sa len natvrdo vypnut... zmazal som uz vsetky nastavenia ~/.vlc a aj temp je cely premazany a stale to ide zle :-/ vlc potrebujem pre pozeranie tv cez siet takze nahradu asi nenajdem neviete co s tym moze byt?
    • Re: vlc :( 24.05.2008 | 19:23
      skywaker   Návštevník
      otestuj ramky memtestom..... ak ti mrzne komp
      • Re: vlc :( 24.05.2008 | 19:25
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        myslis ze problem bude v ram? pri nicom inom ako vlc sa mi nic take nestane... a ked to zmrzne ramka je tak 15 % plna.. a niektore aplikacie mi ju vytazia na 100% (cedega) ale pustim test uvidime
        • Re: vlc :( 24.05.2008 | 19:41
          skywaker   Návštevník
          možno bude chybou aj Mandrivy... ja sam mam mandrivu rad ale u mandrivy sa može stať hocičo.. ale ko som povedal aj ramkami može byť chyba.. ja momentálne mam suse 11.0beta3 s KDE4 + VideoLan QT4 teda nie WxGTK ale VLC s QT4 a je to dost stabilne. možno sa vratim ka mandrive ale az ta ktora vyjde v jeseni lebo tato 2008.1 spring sa mi velmi nelubi
          • Re: vlc :( 24.05.2008 | 20:35
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            prave som ukoncil test ramky a ta je bezchybna takze to asi bude tou mandrivou... co nieje najlepsie... takze sa s tym asi budem musiet zmierit... nahradu za vlc pri pozerani streamovaneho videa nepoznate co?
            • Re: vlc :( 24.05.2008 | 22:45
              lelol   Návštevník
              Používam Vlc v Mandrive 2008.1, pozerám sieťový stream na Stv, Ct, Novu, Primu Joj...a nemá problém. RAM slabých 512.
    • Re: vlc :( 24.05.2008 | 20:28
      Avatar Angel182 Ubuntu  Používateľ
      ja mam podobny problem. do vlc som nainstaloval nejaky skin a vzdy ked ho zapnem tak mi sekne ale len vlc a do restartu stale blbne. nepomohlo ani v synapticu uplne odstrananie vlc spolu s konfigurakmi a zmazanie ~/.vlc a stale po novej instalacii mi naskakuje ten skin a mrzne to takze kukam filmy na inom playery ak bude niekto vediet poradit tak nech sa ozve.
    • Re: vlc :( 25.05.2008 | 00:50
      Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
      no takze uz som zistil v com je problem. je to modul artsd. natvrdo som ho vypol ked som pustal hry cez cedegu, aby mi na nich islo audio. da sa to nejak napravit? neviem co ten modul robi, ale nemoze byt vypnuty stale? ako sa to da vypnut?
      • Re: vlc :( 25.05.2008 | 01:11
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Zaradiť do blacklist lisu: /etc/modules.d/blacklist
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: vlc :( 25.05.2008 | 16:56
          WlaSaTy   Návštevník
          ja som bol v tom ze artsd je sluzba a nie ovladac a rusi sa cez kill a nie rmmod :)
          • Re: vlc :( 25.05.2008 | 17:39
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Ja som nepátral čo to je. Dotyčný napísal modul, tak som mu napísal ako sa zakazujú moduly na furt ;)
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: vlc :( 25.05.2008 | 17:51
              Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
              a na stale sa ako tie sluzby vypinaju? ospravedlnujem sa za nespravne pouzite slova
            • Re: vlc :( 25.05.2008 | 17:57
              WlaSaTy   Návštevník
              pohoda, ja to tiez aj s celym kde nepoznam. nemal som to kedy a ako spoznat.

              mimochodom, taketo chovanie toho pocitaca moze poukazovat nielen na chybu HW (pretaktovanie, slaby zdroj, vyrobna vada) ale ajna chybu SW (zly ovladac na grfiku, zvukovku, ...). dmesg obvykle nieco posepne a distribucia stress linux ma presne urcenie.
              • Re: vlc :( 25.05.2008 | 20:50
                Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                tak nastastie chyba v HW to urcite nebude pretoze sa mi to zacalo babrat az ked som zacal pouzivat cedegu. a robi mi to len jedna aplikacia (to vlc) ja to vidim tak ze budem musiet formatnut cely pocitac. dufal som ze ked dam linux tak sa tomu vyhnem, ale asi to nieje pravda... co uz ja som na to zvyknuty :-D
                • Re: vlc :( 25.05.2008 | 22:35
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Aha. Takze ak tomu dobre rozumiem, to vlc sa pokazilo po pouzivani cedegy. No, neostava ti vysiet nejaky proces z cedegy na pozadi alebo odkial mas ten balik co si instaloval?
                  • Re: vlc :( 26.05.2008 | 00:47
                    Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                    balik mam z lokalnej siete, mrzne mi aj ked cedegu nemam po nastartovani pustenu. nevies ako by sa dalo zistit ktore procesy cedega pusta? to vis linux mam len dva tyzdne tak sa ucim stale vo velkom :)
      • Re: vlc :( 25.05.2008 | 18:39
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        vypina sa v KDE kontrolnom centre (ci ako sa to vola po slovensky, taka grafika so 16-kou klucom tam bola kedysi :-) )
        • Re: vlc :( 25.05.2008 | 19:21
          pepe   Návštevník
          Ty nevies po slovensky?

          • Re: vlc :( 25.05.2008 | 20:11
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            hát, nem naďon :-)

            ale nie, neviem, ako je to v slovenskom preklad epouzitev KDE.. inak je to myslim KDE control center.
    • Re: vlc :( 25.05.2008 | 23:10
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Len taký postreh, VLC padá aj vo Windowse,,,
      • Re: vlc :( 26.05.2008 | 00:06
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        ja mam zase iny problem s Vlc.ked zapnem nieaky film kde su nahodou titulky tak mi zacne mrznut cely system.ked pozeram film bez titulkov tak je vsetko ok.
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: vlc :( 26.05.2008 | 01:40
          Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
          predpokladam ze nastavenia tituliek si uz pozeral... mozno je nastaveny nejaky font ku ktory neexistuje alebo pod