mail klient +gmail

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 21:12
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
aky je podla vas najvhodnejsi mail klient ked pouzivam gmail schranku (3rozne) ??
potrebujem:
1.podporu pop3,smtp a k nim zabezpeceneho pristupu (ssl ci ako) - predpokladam ze to maju asi vsetky
2.odelitelnost prijatej posty v medzi jednotlivymi uctami (tak ze ked si kliknem na 1 ucet vidim maily v nom a ked na druhy tak iba tie v nom)
3.bezproblemove odosielanie aj vacsich mailov (thunderbird mi nevie odoslat nic okrem textu)
4.stiahnut odoslanu postu do odoslanej(resp nestiahnut vobec) - thunderbird ju stahuje do prijatej - aj ked sa to da riesit filtrom
5.online notifikacia, aby to bezalo v systemovej liste alebo nejake podobne upozornenie na novy mail aj bez rucneho spustania programy resp kontroly novej posty, minimalizacia do listy mi nevyhovuje
+prijal by som kalendar(nie je podmienka)


TERAZ pouzivam THUNDERBIRD, a nie som spokojny, uvazujem ze nainstalujem EVOLUTION naspat - splna moje poziadavky ??


viem ze najlepsie by bolo skusit ale nechce sa mi koli pokusu stahovat 2,5GB posty

dakujem za rady

odporucte nejky iny

chcem to hlavne pre ubuntu HH takze by bodol balik v repozitaroch - nie je podmienka
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: mail klient +gmail 24.05.2008 | 21:36
      --   Návštevník
      ja pouzivam thunderbird a 1 styri body nie su problemom. bod 5 by sa mis vsak tiez hodil. pre kalendar donho existuje rozsirenie (mam pocita ze sa vola lightning)
    • Re: mail klient gmail 24.05.2008 | 21:36
      Avatar Angel182 Ubuntu  Používateľ
      no ja mam thunderbird a zatial sa mi celkom paci. niektore tvoje vyhray tiez zdielam ale podme porade 1.thunderbird ssl tusim ma len ho musi pouzivat server a nastavit si ho (menu>>upravit>>nastavenie uctov>>nastavenie servera) 2.je nejaky addon do mozily na oddelenie posty. 3.mne zatial thunderbird poslal vsetko co som mu dal do prilohy aj MP3 . to ze ti to nechcel poslat mozno bude chyba smtp servera ze nedovoli velke subory posielat(>10MB) 4.menu>>upravit>>nastavenie uctov>>kopie a priecinky 5. ked nastavis thunderbirdu aby kontroloval postu kazde 2 min. tak bude kazde 2 min. do system tray sa mi este nepodarilo dat thunderbird ale ja to riesom tak ze si ho odlozim na niektoru virtualnu plochu. vyskakovacie okna su standartne v konfig. thunderbirdu. a este k tej on line notifikacii . dost zalezi aj ci pouzivas pop3 alebo IMAP alebo imap by mal poskyfovat realnu on-line notifikaciu na rozdiel od pop3. ak som to poplietol tak ma prosim poravte.
    • Re: mail klient +gmail 24.05.2008 | 21:52
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Ja mám tiež Thuderbird a na notifikáciu som si nastavil Mail notification /je štandardne v repozitároch/.
      Funguje to tak, že v systémovej lište sa mi zjaví obálka ak mi príde mail.
      Dokonca aj zobrazí od koho je mail a aký je predmet.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 08:21
        Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
        este k mail notification pridam ze ked sa nastavi tak pri prijati prehraje lubovolny zvuk.

        A co sa tyka mail Klienta tak thunderbird (k nemu pouzivam aj Sunbird)
        <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 10:19
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      ja pouzivam Thunderbird-a a program gkrellm, v ktorom mam nastavenu notifikaciu prijatych mailov
      dreamwalker
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 12:17
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Tiez pouzivam Thunderbird a som zatial spokojny, kludne mi odosle aj 10 MB mail to nie je problem. Mam tiez gmail schranku a na notifikaciu pouzivam Gmail Notifier nasiel som ho cez google. Okrem toho som skusal aj cgmail, ale ten mi v poslednej dobe uz nejak nefungoval, je proste vela podobnych programov co ta upozornia na mail a tento zobrazi od koho prisiel mail a aj kusok z neho ...
      Slackware
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 12:39
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      aj pouzivam s gmailom Thunderbird a takisto nemam s odosielanim väcsich suborov ziadny problem.
      Na notifikaciu sa do pouzit strasne vela veci od doplnkov pre FF cez screenlety (napr. mail check) az po napr. ten grkllem. Ja osobne pouzivam tu predvolenu notifikaciu cez thunderbird.
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 12:41
      init_daemon   Návštevník
      Plna spokojnost s Claws mail + pluginy. Je tam aj kalendar.
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 14:22
      Reew   Návštevník
      opera?
      1.2.3.5 ok
      4. treba filter
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 16:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      dakujem vam za rady boli pekne ale zbytocne, mne thunderbird jednoducho nechce odoslat mail co i len trochu vacsi (zatal to riesim odosielanim z online gmailu cez web browser)

      mam filter takze odoslane spravy mi uz stahuje do odoslanej posty to je pohode

      k tej notifikacii: mam iba problem ze ten gmail check (ci ako, skusal som ich viac) sice zisti ze mam mail ale nezisti ze som ho uz stiahol do thunderbirdu, takze pocet neprecitanych/novych mailov iba rastie (a mne sa teda nechce zakazdym cez webbrowser ich oznacit ako precitane). teda da as niektora z tych aplikacii nastavit aby mi aj tie stiahnute maily uz nezobrazovala resp ich na gmaily oznacila ko precitane, + nemozem si dovolit si tie maily staihnut a odstranit z gmail uctu - pozivam aj ine kompy a potrebujem pristup k mojim mailom

      mail klienta potrebujem koli tomu ze veeela mailov potrebujem mat pristupnych offline, je to v notebooku a nie vsade mam net
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 17:48
        Avatar happy Ubuntu  Používateľ
        mas dobre nastavene zabezpecenie (TLS) a port (587)? v tom by mohla byt chyba pretoze port je tam iny ako povodny
      • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 12:29
        Reew   Návštevník
        neriesil by to nahodou imap ?
    • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 17:53
      Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
      ja pouzivam kmail, ten bezi v systemovej liste a kontroluje prijatu postu kazdu minutu. problemy z odoslanim vacsich priloh som nemal, akurat server gmailu prijme prilohu len do 20 MB myslim
      • Re: mail klient +gmail 25.05.2008 | 17:55
        Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
        A co evolution?
        pouziva ho niekto?
        "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
        • Re: mail klient +gmail 05.07.2009 | 16:47
          Avatar sokolik Ubuntu 9.04  Používateľ
          ja používam a neviem rozbehať mail notification...vraj sa nevie napojiť na evolution, pričom mám aj plugin mail-notification-evolution a evolution je zapnutý (píše, že v tom by mohol byť problém)...nejaké nápady?
        • Re: mail klient +gmail 05.07.2009 | 20:48
          matt   Návštevník
          pouzivam :)

          "Slackware forever"
    • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 00:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vobec ale vobec nechapem postovym programom... napriklad aku vyhodu je mat maily na pevnom disku? mam v gmaily dakych 5gb mailov, urcite je tam aj daky virus a hocijake blbosti... a tahat to veru nechcem...

      a okrem toho pochybujem, ze by bol nejaky mail klient tak dokonaly ako webove rozhranie gmailu...
      • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 01:44
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        pretoze nie kazdeho bavi po kazdom starte pustit prehliadac a prejst na gmail... takisto drag & drop ne gmaile nehrozi.... ver mi dokaze to usetrit more casu aj taketo malickosti... a urcite nebudu mat vsetci 5 giga mailov a v prilohach virusy... co tak obcas premazat to ked nechces stiahnut ziadny virus? na co su ti 10 rokov stare maily.... si to zhodnotil ako keby si v zivote nepouzil mailoveho klienta
        • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 11:44
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          v zivote som nepouzil mailoveho klienta... a gmail mam od novembra 2005
          • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 12:27
            Rew   Návštevník
            vidis Stanko, potom ako sa mozes k teme vobec vyjadrovat?
            • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 14:04
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              som spokojny s webovym rozhranim a zistujem co dokaze konkurencia :)
              • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 15:29
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                nechapem ako moze niekto pouzivat webove rozhranie na maily a dokonca aj nedoveryhodnych poskytovatelov free mailovych sluzieb
                • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 20:16
                  Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                  ak narazas na gmail tak to si nemyslim ale v ostatnom suhlasim.. ako moze byt webove rozhranie lepsie ako klient, ked sa rozhranie len snazi napodobnit klienta?
                  • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 20:49
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    gmail ma velmi dobre urobene to rozhranie... ostatne, vsetky tie centrumi zoznamy atd by sa mi pouzivat nechcelo...

                    gmail pouzivam preto, lebo mam ku mailom pristup od hocikial, rychlo, nic mi na disk nestahuje a nic netreba nastavovat...
                    • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 21:04
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      yep yep, absolutny suhlas. aj ked mi trosku vadi ze niesu ziadne foldre kde by sa dali presuvat spravy. moc mi tie ich lable nesedia.
                      • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 21:15
                        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                        co ti brani si vytvorit lable? a zoradovat si spravy tam?
                        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                        • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 21:40
                          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                          ved to tak robim, ale mi to tak nevyhovuje ako to presuvat do adresarov. proste mas celu postu natlacenu v jednom foldri na co nevidim jediny dovod. Ja tie leblovane emaili nepotrebujem vidiet v inboxe
                          • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 21:51
                            Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                            kto chce cestu najde...
                            tak si sprav label Inbox a nech tam mas vsetko co nemas v inych labeloch..
                            Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 20:30
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ja zas nechápem ako môže niekto používať tie neohrabané a pomalé webové rozhrania na prácu s poštou. Mám niekoľko mail schránok. Kým by som si pozrel maily, tak by prešla pol hodina. Takto ich vidím po pustení opery hneď. A maily nemám na disku. Používam IMAP prístup.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 11:23
      Avatar markos2 Debian GNU/Linux  Používateľ
      Pre spustenie v systémovej lište môžeš použiť http://alltray.sourceforge.net/.

      Potom len treba zmeniť spúšťač programu napr. takto: alltray -s -na thunderbird
      Debian | predpokladám, že pred tým ako sa budete riadiť akoukoľvek mojou radou sa uistíte, že máte vytvorenú zálohu
      • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 12:32
        t0mas   Návštevník
        k bodu 5.

        je na to program od googlu bezi v systray a upozornuje ta na novu prijatu spravu popup oknom...

        skus gnotify
    • Re: mail klient +gmail 26.05.2008 | 20:42
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      Tiez som sa zaoberal podobnou otazkou ked som zacinal s linuxom. Vo windowse som pouzival The Bat! ktory je fakt dost prepracovany. Asi najlepsie mi pripadal Sylpheed-Claws odvodeny od Claws. Teraz sa uz tusim vola len Sylpheed. Kedze som nasledne presiel na gmail (kde email klient prestal mat zmysel) uz som ani ziaden email klient neskusal.
      www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=8
      en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-mail_clients
      mna by skor zaujimalo ake mate skusenosti s Evolution a ci sa da skombinovat s gmail kalendarom. Resp aky iny program by ste odporucali na kalendar/diar
      • Re: mail klient +gmail 27.05.2008 | 11:06
        t0mas   Návštevník
        korganizer
        • Re: mail klient +gmail 27.05.2008 | 12:45
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          tam je uboha podpora IMAPu... mne najlepsie momentalne sedi Thunderbird+syncKolab
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte