package manager

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2008 | 14:13
Avatar strudliak   Používateľ
zdravim!mam linux mint s kde 4.0 a nejde mi package manager...resp.ide,ale stale mi vypise ze "iny proces si vyhradil pouzivanie databazy balickov",takze nemozem v nom nic robit...predtym to islo oki,no zrazu...ked to zacalo robit,akurat som instaloval google earth package a zastavilo sa to na nejakych 30% a akoby to zamrzlo...bol som nuteny to zrusit a dalsi krat som uz package manager (v minte s kde "adept manager") nespustil normalne...da sa to niekde kuknut ze kvoli comu mi to nejde??
    • Re: package manager 25.05.2008 | 14:15
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tak killni ten proces co drzi lock na tu db. alebo jednoduchsie restartuj komp.
      • Re: package manager 25.05.2008 | 14:44
        strudliak   Návštevník
        no...a uz mam pre istotu iny problem...restartol som comp a mam rezim obrazovky 640X480 a nejde to zmenit...nic som absolutne nerobil,nemenil,proste same sa to zmenilo...v control centre-periferie-monitor som skusal zmenit,ale neda sa...uz sa mi to stalo pri minulom distre...e??
        • Re: package manager 25.05.2008 | 14:52
          nemam   Návštevník
          to tie shit distra robia taketo haluze?
          • Re: package manager 25.05.2008 | 15:06
            strudliak   Návštevník
            to je este nic...ale prave som zistil,ze pri tomto drbnutom rozliseni ani nemozem zmenit nastavenia,bo okno mam velke jak to co mam na balkone a nezobrazi mi ani ikonu plikovat nastavenia...
            • Re: package manager 25.05.2008 | 15:55
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              neviem ci to funguje vsade ale moze pomoct stlacit ALT (pravy, mozno aj lavy pojde) a kliknut mysou (lavou, mozno aj pravou) srzat a presuvat okno
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment