´ ˇ nefunguje vo VirtualBoxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2008 | 22:26
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, mam Ubuntu 8.04, Sun xVMVirtualBox 1.6.0, Windows XP SP2 EN a to vsetko na notebooku HP 6710b. Teraz k veci, vo virtualboxe nefunguje tlacitko ˇ/´/+/= , nefunguje ani ked mam prepnutu klavesnicu vo Win na SK ani na USA a nepomaha ani prepinat v ubuntu. Skusal som aj externu USB klavesnicu, pokial som ju nepridal vo VirtualBoxe ako zariadenie USB, cize isla z Ubuntu, tak tiez nefungovalo to tlacitko. Ked som ju pridal vo VB ako zariadenie USB a nainstalovala sa vo Win, to tlacitko uz islo. Nenapada niekoho skusenejsieho ako tento problem vyriesit? Google nepomohol, lebo ani neviem ako tuto chybu poriadne hladat. Vopred dakujem.
    • Re: ´ ˇ nefunguje vo VirtualBoxe 25.05.2008 | 22:42
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      spytam sa este takto, da sa nejako aj moja klavesnica z notebooku pridat medzi zariadenia USB vo virtualboxe? to by snad mohlo vyriesit problem...
    • Re: ´ ˇ nefunguje vo VirtualBoxe 25.05.2008 | 23:29
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      ok, tak si odpoviem sam :-), uz som nasiel riesenie, ked mne nikto nepomohol, mozno ja pomozem niekomu, riesenie je tu, cize System>Sprava>Vyber jazyka>Doinstalovat SK podporu, ak treba, zaskrtnut policko Zapnut podporu pre zadavanie komplexnych znakov a restart