Zmena Kdm na Gdm a opacne v subore...?

Sekcia: Konfigurácia 23.06.2005 | 22:03
dobinko   Návštevník
Rad by som vedel, v ktorom subore mam zeditovat, aby sa mi standrartne po starte systeme, pustilo KDE namiesto GDM, a opacne, a ako to mam z editovat. Klasicky v Desktope to viem, ale bavi ma pisanie, a chcem vediet do hlbky. Dakujem
    • Re: Zmena Kdm na Gdm a opacne v subore...? 21.06.2005 | 13:57
      peter golis   Návštevník
      najbrutalnejsi sposob je ako root: find / -type f -exec md5sum {} \; | tee /tmp/predzmenou.md5 ako hocikto urobit zmenu a skontrolovat to: md5sum -c /tmp/predzmenou.md5 na zmenene subory to vypise checkskum does not match. pozor, bude to ratat kontrolny sucet pre vsetky subory co moze viest k zlyhaniu zle chladeneho pocitaca.
    • Re: Zmena Kdm na Gdm a opacne v subore...? 23.06.2005 | 00:10
      Marián Ščerbák   Návštevník
      To je asi myslene zrejme na KDM a GDM :-) A ako to viete v "Desktope"? Myslite ten subor, alebo klikacie okienko? Ak to druhe, tak skuste pohladat subor /etc/sysconfig/desktop. Je to tam v MDK a tusim aj Ubuntu :-) Staci v nom nahradit KDM za GDM, alebo XDM. Sorry, ak prave toto poznate, to len tak pre istotu :-) A pre este vacsiu istotu (ak chcete skutocne preniknut do hlbky :): vlavo na tejto stranke najdete odkazy na stiahnutie roznych Manualov (LDP ...) a tiez vynikajuce informacne zdroje. A v nich urcite najdete vsetko potrebne :-) Prajem vela novych objavitelskych zazitkov v Linuxe :-)
      • Re: Re: Zmena Kdm na Gdm a opacne v subore...? 23.06.2005 | 22:03
        transport   Návštevník
        niekde v /etc/sysconfig je subor winmanager aj displaymanager, ale najlahsie je dat si prihlasenie cez GDM a tam ked das nejaky iny winmanager ako bol defaultny doteraz, tak sa ta opyta, ci ho chces dat ako defaultny, tak kliknes ano a bude defaultny. KDM na GDM a opacne zmenis v /etc/sysconfig, nejaky subor desktop alebo winmanger alebo nejaky taky, nie vsetky distra to maju rovnake