Nacitanie premennych po prihlaseni

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.05.2008 | 15:14
Avatar Pali   Používateľ
Akym sposobom dokazem aby sa po prihlaseni (aj v textovom rezime aj prihlasem cez su) nacitali urcite premmene? Naprihlad zmenene PATH. A ako to nastavit napriklad aj pre lubovonu aplikaciu (napriklad mc) spustenu cez su <user> -c mc , pricom <user> je iny ako aktualne prihlaseny?
    • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 27.05.2008 | 15:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      su -s ?
    • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 27.05.2008 | 15:31
      Avatar majkro Linux for USER,servery-Debian  Používateľ
      .bashrc ?
      • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 27.05.2008 | 17:22
        Avatar Pali   Používateľ
        bashrc sa vztahuje len, ked spustam bash.
        Ale ked chcem spustit inu aplikaciu (a nie len v textovom rezime), tak ono ignoruje sybor bashrc (narp su -c mc)
        • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 27.05.2008 | 18:45
          WlaSaTy   Návštevník
          su - <user> -c mc

          man su

          The optional argument - may be used to provide an environment similar to what the user would expect had the user logged in directly.
          • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 01:20
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            ak spravne chapem tak ide o to aby sa spustil nejaky prikaz po starte? mne nejak blbne compiz, nechce konfiguraciu nacitavat, co mam naklepat ak chcem aby sa hned po starte pustil prikaz emerald --replace
            • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 09:26
              Avatar Pali   Používateľ
              nie. Mne ide o to aby sa mi po spusteni su -u <user> -c mc spustil mc v slovencine. Nefunguje to aj ked <user> ma defaultne nastavenu slovencinu. Slovencina sa spusti aj ked sa prihlasim do kde ale aj cez CTRL+ALT+F* , ale nespusti sa cez su -u <user> -c mc. Preto to chcem vyriesit aby sa po prihlaseni cez su pridala premmena LANG=sk_SK.UTF-8, ktora zaruci, ze dazdy program (nielen mc) sa spusti v slovencine
              • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 10:29
                Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                aha.. a nevies ako by sa dal vyriesit moj problem?
              • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 14:17
                WlaSaTy   Návštevník
                ty si necital moj prispevok ohladne su - <user> -c mc? ten minus zabezpeci ze sa nastartuje login skript ktory si nacita premenne prostredia v ktorych mas aj slovencinu. ale ak to chces spustat inym sposobom (bez minusu ktory je ako osve parameter), tak pokracuj.
                • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 15:01
                  Avatar Pali   Používateľ
                  ok to mi uz funguje, cez to su.
                  ale mam stale problem s gui aplikaciami cez kdesu
                  kdesu nic take nema. Ako sa da vyrieit este tento problem?
                  • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 18:56
                    WlaSaTy   Návštevník
                    s tym ti uz ja asi nepomozem, to bude musiet niekto iny. kde nemam a v dohladnej dobe ani mat nebudem tak ako som ho uz roky nepouzil.

                    PS.: nema kdesu nieco podobne v manuali nahodou? neverim ze by nahodili graficku nadstavbu nad su ktora dokaze autorizovat spustanu aplikaciu ineho uzivatela tak aby sa zobrazila na tvojej obrazovke a zabudli na nieco take (nacitanie envinronmentu alebo jeho nepremazanie).
                    • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 20:50
                      Avatar Pali   Používateľ
                      no vyzera, ze je to chyba po upgrade
                      maju tuto chybu viacery uzivatelia. Vygooglil som presne tuto moju chybu na https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kdesudo/+bug/205201
    • Re: Nacitanie premennych po prihlaseni 28.05.2008 | 11:58
      --   Návštevník
      man bash (pripadne ak pouzivas iny shell tak jeho man stranka)