DEBIAN S GNOME

Sekcia: Ostatné 29.05.2008 | 15:53
Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
chcel by som sa opytat nevedeli by ste my niekto zohnat debian aj s gnome do 400 mb pretoze kamos ma obmedzeny net a stiahol si zatial len debian ktory ma 180MB ale neobsahuje gnome nevedeli by ste niekto o niecom?? predom diky za odpoved.............a ak nieco najdete dajte mi aj link este raz diky

A este druha otazka nevedeli by ste niekto zohnat zjedodusene gnome ktore by som dal na USB napr a uz by som ho len install z USB......... neake co nema vela programov a malo zabera....tiez do 400 mb fakt predom diky
    • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 16:58
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Debian aj s Gnome do 400MB?

      To čo stiahol kamarát, je pravdepodobne minimalisticke CD, ktoré sa používa na inštaláciu priamo z netu...teda všetko si postahuje z netu.

      Ono to koľko má Gnome, nezáleží od neviem čoho, ale v inštalovanej distribúcií je to o výbere balíčkov. Koľko si toho tam dáš, toľko toho bude...Ale k odpovedi - www.distrowatch.com ale pochybujem že to bude Debian s Gnome pod 400 na 1CD..proste nemyslim ze take existuje..

      Výhoda Debianu - možno aj iných je obsah core balíčkov. S veľkou oblubov pridávam parametre kde-core pri inštalácií, prípadne gnome-core a tým pádom si nezahltím systém tým čím nechcem. Ba dám si tam len to, čo chcem...
      Close the Windows Open The Source
      • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:00
        Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
        aha jasne diky za pomoc.....poviem mu nech zajde do internet kafecka.........to bude asi najlepsie
        • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:03
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Ono nevidím problém prečo si neobjednať z tohoto fóra CD/DVD, prípadne ak by bol odniekal z blízka, mohol by to mať zdarma odomna, či za poplatok od niekoho poblíž...ale ako som spomínal toto fórum obsahuje E-SHOP..
          Close the Windows Open The Source
      • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:09
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        sidux... debian na 400MB... ale vela softveru tam nema...

        odporucam tuto kolegovi napalit si v kaficku alebo prve DVD debianu, alebo nejaku inu distribuciu na DVD. fedora, mandriva, opensuse...
        • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:20
          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
          jj jasne diky chalani moc diky
          a inac on ma ubuntu ale chce debian...
          • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:25
            ---   Návštevník
            ja by som odporucal zmenit ISP ak to je len trochu mozne ,dnes mat datove obmedzenie nie je velka vyhra , ked pridu na rad v linuxe aktualizacie , moze byt tych dat na stahovanie vela
            • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 17:32
              Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
              jj prave som muto vravel ze nech si da neobmedzeny ale ze rokovia nechu.....to je zle
              • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 19:39
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                debian a 2gb obmedzenie (tak byva, nie?). to je take... ako ist s gumipuskou proti tanku...
                • Re: DEBIAN S GNOME 29.05.2008 | 20:01
                  Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                  debian a 2gb obmedzenie To je presne pripad mna :D. Ja mam 2GB obmedzenie a ficim na Debiane. Tento net nie je ziadna vyhra :-( Je to ako mat porsche bez benzinu. Som len rad, ze mi teraz konci zmluva - len neviem, co si v tomto zapadakove este vyberiem, lebo okrem netu, co mam teraz tu skoro nic nie je... Ale ten net na take to domace zuvanie staci. Ak potrebujem nejake data, poslem link kamaratovi a o 2 hod si po to idem.