conky a teplota

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2008 | 14:20
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, viem, ze je viacero sposobov ako v conky zobrazit teplotu, ja som nasiel tento ${execi 1100 cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ0/temperature}. Tycto riadkov mam 5 pre TZ0, TZ1, TZ3, TZ4, TZ5. Ale tieto teploty sa v conky zobrazia, ale neaktualizuju. Tiez by ma zaujimalo, ci sa da zmenit vypis tychto teplot, teraz to vypisuje temperature: ?? C. Chcel by som, aby to vypisovalo iba teplotu bez textu temperature:. Dakujem za kazdu radu.
    • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 14:54
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Ano da. Ked napises do konzoly "cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ0/temperature", tak ti to vypise napriklad "temperature: 63 C". Chces napisat taky commandline, aby to temperature tam nebolo. To sa da spravit napriklad
      pridanim "|sed -e 's/temperature:[ \t]*//'". Vysledny command v conkyrc bude teda takyto:
      "${execi 1100 cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ0/temperature |sed -e 's/temperature:[ \t]*//'}"
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 14:59
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        No a este preco sa to neupdatuje: ked mas execi 1100, tak to znamena, ze sa to updatuje kazdych 1100 sekund. To predpokladam, ze nechces. Vymen 1100 za nejaky rozumnejsi interval (ale nie mensie ako cas, kedy sa ti conky updatuje), alebo execi 1100 vymen za exec, co sa vykona pri kazdom update.

        Ale este si pozri "man conky", su tam totiz nejake premenne, ktore obsahuju data ktore chces(teploty), mozno tie ti budu stacit.
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 15:08
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          Ahaaa. :-)
          Tak dakujem este raz.
          A da sa nejako zistit, ze ktora teplota co znamena? Z tych TZ0~TZ5?
      • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 15:07
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Dakujem, funguje, prisiel som na to, ze sa to da robit aj cez cut. Ale kedze sa mi tie teploty neaktualizuju, tak to je dost blbe. Ono tu hodi teploty po nastartovani conky a dalej s nimi nic nerobi.

        Nasiel som aj toto:
        Core 1: ${color lightgrey}${execi 8 sensors | grep -A 1 'Core 0:' | cut -c15-16 | sed '/^$/d'} C
        Core 2: ${color lightgrey}${execi 8 sensors | grep -A 1 'Core 1:' | cut -c15-16 | sed '/^$/d'} C

        To mi snad bude stacit, aj tak neviem, ktora teplota TZ0~TZ5, co znamena (coho je to teplota). Tak aspon viem teplotu jadier procesorov.

        A toto mi vracia teplotu ACPI: ACPI: ${alignr}${acpitemp} C
        Uz len zistit pre HDD. :-)
        • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 15:24
          pepe   Návštevník
          Netreba vediet, coho je to teplota. Staci, ked to ukazuje.

          • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 15:34
            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
            :-), si ma rozosmial ;-), cize sa to neda zistit?
    • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 18:26
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Spytam sa este nieco, na zistovanie teploty HDD tam mam riadok HDD: ${alignr}${exec sudo hddtemp /dev/sda | grep -A 1 '/dev/sda:' | cut -c30-31 | sed '/^$/d'} C. Odvodil som si to od prikazu sudo hddtemp /dev/sda. Ale problem je, ze to ide iba ako sudo a pri kazdom spusteni systemu musim zadat heslo (resp. ja musim dat odtlacok prsta). Nie je to az taky problem, ale neda sa to nejako obist, aby nepytalo heslo? Dakujem.
      • Re: conky a teplota 31.05.2008 | 19:14
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Ok, sorry, vyriesene: HDD: ${alignr}${hddtemp /dev/sda}
        • Re: conky a teplota 01.06.2008 | 01:45
          pepe   Návštevník
          Conky je na hovno. Zozerie mi 10% vykonu procesora aj ked na PC nic nerobim. Dal som ho prec.

          • Re: conky a teplota 01.06.2008 | 11:15
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            No, neviem, mne zo vsetkych monitorov zerie najmenej (skusal som gkrellm, gnomovske applety a gdesklets), kedze sa mi updatuje tak raz za 3 sekundy. Nemal si nahodou v conkyrc nejake haluze?
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!