Firefox 3 mrzne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2008 | 22:07
Avatar Pali   Používateľ
Po upgrade kubuntu sa automaticky nainstaloval firefox3 a odmazal firefox2.
Ale ked som dal spustit firefox3 (cez konzolu), tak asi 3 min. som cakal, kym sa sputil. Do vtedy sa nic na obrazovke ani na vypise v konzole nic neukazalo (nevypisalo). A ked sa zobrazila hlavna stranka firefox uplne zmrzol. musel som ho zrusit signalom kill pretoze vobec neragoval. Robi to stale, aj pri dalsiom spusteni aj po odmazani zlozky $HOME/.mozilla na vsetkych uzivateloch. Cize som spat nainstaloval balik firefox2, ktory bez problemov bezi.

Tento problem s mrznutim apilikacii som postrehol aj u aplikacii hp-toolbox, ktora nastavuje moju hp tlaciaren, a takisto, ked dam tlacit nejaky dokument, tak cakam asi 3 minuty kym ho posle do tlace a vytlaci.

V com mode byt problem? A ako vyriesit problem firefoxu3 a tlaciarne? Bude to mat nieco spolocne?
    • Re: Firefox 3 mrzne 05.06.2008 | 22:13
      ---   Návštevník
      necakal by som po upgade systemu uplne hladky chod. Uz aj kubuntu neviem ci nie je pricinou takehoto chovania (o kvalitach kubuntu oproti ubuntu sa da myslim vazne polemizovat, sice ani ubuntu nie je ziaden zazrak ale original je original:-).
      • Re: Firefox 3 mrzne 05.06.2008 | 22:17
        Avatar Pali   Používateľ
        no cudujem sa ze to robi iba pri 2 aplikciach. A neviem ani preco potom firefox2 funguje bez problemov a firefox3 nejde vobec?
        tak po 5 min behu takto zmrznuteho firefoxu sa cosi ukazuje na konzole:
        pali@Pali:~$ /usr/lib/firefox-3.0/firefox
        ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libartsdsp.so.0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
        ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libartsc.so.0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
        ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libartsdsp.so.0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
        ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libartsc.so.0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
        
        (npviewer.bin:11299): Gtk-WARNING **: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libqtengine.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
        
        (npviewer.bin:11299): Gtk-WARNING **: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libqtengine.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
        
        Je mozne nieco z toho vycitat? co prinesnie nieco?
        • Re: Firefox 3 mrzne 07.06.2008 | 18:17
          Avatar Pali   Používateľ
          skusal som firefox3 na livecd a tam fungoval bez problemov. Cim to moze byt ze mi nejde?
    • Re: Firefox 3 mrzne 07.06.2008 | 18:21
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Mne FF3 zamrzne alebo spadne aj 20x denne, priemer su asi tak 4 pady denne. To je prosty fakt. Pouzivaj operu, ta nepada.
      • Re: Firefox 3 mrzne 07.06.2008 | 18:23
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        alebo si pockaj na stabilnu verziu
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Firefox 3 mrzne 07.06.2008 | 18:59
          Avatar Pali   Používateľ
          a s tou tlaciarnou?
    • Re: Firefox 3 mrzne 08.06.2008 | 17:33
      Avatar Pali   Používateľ
      no podarilo sa mi vyriesit problem s firefoxom.
      kedze pouzivam kde, tak som odstranil vsetky baliky s nazvom gnome.
      sudo aptitude purge ~ignome
      a pomohlo to. Firefox3 sa uz potom spustil normalne v plnej rychlosti.
      Nechapem co baliky s gnome mali spolocne s pomalostou firefoxu ale uz je to opravene.

      Uz len ostava problem s tlacenim.
      • Re: Firefox 3 mrzne 09.06.2008 | 16:28
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Nevedli by ste mi poradit pouzivam iceweasel-2.0.14 (firefox-like) a mrynemi neviete co s tym?