Odhlasenie namiesto vypnutia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.06.2008 | 17:05
Avatar happy Ubuntu  Používateľ
Cavte, prave som nainstaloval ubuntu a mam taky problemik ze ak chcem pocitac vypnut cez tlacidlo vypnut neukaze sa ponuka (vypnutie, hiberanncia, restart...) ale rovno sa odhlasi. Pritom je nastavene ze pri stlaceni tlacidla sa ma opytat. Neviete ako to vyriesit
Za odpovede naozaj Dakujem.
    • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:23
      WlaSaTy   Návštevník
      len tak pomimo, ta ikonka uplne vpravo hore funguje? myslim tu na ktoru staci kleput a spusti sa dane okienko s spomenutymi ponukami.
      • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:25
        Avatar happy Ubuntu  Používateľ
        myslis na vypnutie, tak na vapnutie nefunguje nic, ani ta vpravo hore, ani ta v systém. Pri kliku sa vzdy klen odhlasi.
        • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:33
          WlaSaTy   Návštevník
          A fungovalo to niekedy pred odinstalaciou nejakeho programu? Ak ano, tak by som odporucil preinstalovat metabalik xubuntu-desktop.
          • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:37
            Avatar happy Ubuntu  Používateľ
            No to neviem lebo prave som to v podstate skusil vypnut prvy raz, predtym som len resetol cez vyzvanie. Inac ja teraz hovorim o ubuntu :)
            • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:51
              WlaSaTy   Návštevník
              To je velmi pekne ze hovoris o ubuntu, som rad ze si to povedal aspon v tomto prispevku. Ale skusil si aspon odhlasit sa a prihlasit?

              PS.: radsej by som odporucil prikaz
              sudo reboot
              a overit instalacne zdroje a konzistenciu naveznosti balikov.
              • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:54
                Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                samozrejme
                • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:57
                  WlaSaTy   Návštevník
                  overil si instalacne zdroje a naveznost balikov?

                  ved nemusis ked nechces.
                  • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:59
                    Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                    prave to robim, par zdrojov som odstranil, a ako mam overi naveznost? (som pomerne nový používateľ)
                    • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 18:17
                      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                      a nanovsie mi synaptic vypisuje toto : E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
                      E: _cache->open() failed, please report. :(
                    • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 18:17
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nezabudni vyhodit aj zdroj pre medibuntu aj s ich balikmi. Ked som skusil ten projekt, tak mi nepriniesol moznost prehravania vsetkych originalnych medii ktore vlastnim a narobilo to podobny bordel (zacalo to riesit neziaduce downgrady a likvidovat baliky). Neviem preco ten projekt este pije krv uzivatelom.

                      Akosi overis tu naveznost? Skus synaptic, tam som kedysi videl nieco podobne.

                      PS.: len tak pomimo, co vsetko si pridaval do distribucie? mne sa zdalo ze ubuntu obsahuje vsetko co clovek potrebuje. a tych par hier naviac? no comment.
                      • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 18:20
                        Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                        Nahodov dost veci ale len takxvh beznych, pouzil som CD z greenie.
                        • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 18:48
                          WlaSaTy   Návštevník
                          aha, cd z greenie. skus sa opytat autora greenie ci je bezpecne mixovat programy z greenie a z ubuntu. ja tu odpoved vidim v zalozeni povodnej otazky ale chcel by som vediet ci sa zacne zamyslenie.
    • Re: Odhlasenie namiesto vypnutia 07.06.2008 | 17:41
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      ubuntu-desktop preinstalovany a nic :(