Mandriva/problem s loginom do systemu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.06.2008 | 19:26
deex   Návštevník
zdravim,nemozem sa nalogovat do Mandrivy 2008.0,po zadani mena a hesla zacne login,ale potom vyhodi,ze nastala chyba s connection kde,temp is out of space,cize docasna zlozka plna,alebo ze mam zistit ci pracuje dcop server.To sa mi stalo asi 3 krat.prve 2 krat som nabootoval slax,vymazal temp systemove,aj uzivatelske a potom mi slo sa normalne nalogovat v mandrive.naposledy uz nie,vymazal som v slaxe,ale nalogovat nejde vypisuje horeuvedene.predtym mi to nerobilo.Kto poradi ako to vyriesit?Na zachrannom sedeni mi vyhodi konzolu,ale neviem ako cez nu.Diky
    • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 07.06.2008 | 20:28
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      a kolkom miesta mas volneho na /home particii po vymazani /tmp ?
      pomozu ti:
      mc
      df
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 07.06.2008 | 21:53
        deex   Návštevník
        root@slax:~# df
        Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
        tmpfs 228416 9636 218780 5% /
        /dev/hda1 8058856 7681328 0 100% /mnt/hda1
        /dev/hda6 45599616 39088752 6510864 86% /mnt/hda6
        root@slax:~#









        • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 07.06.2008 | 22:16
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          problem je presne ten co si uz popisal.
          potrebujes uvolnit nejakych par bytov aby ti nabehol system
          presvedc sa, ze zlozka tmp v tvojom domovskom adresari NIE je symlink na /tmp a ak je ho zmaz a vytvor normalny folder, jeho prava by mali byt asi rwxrwxrwx (pre istotu, nie som si isty nakolko je to nutne ;))

          no a potom zmaz nejake data na root particii (ak si v mandrive tak napriklad /usr/share/doc mozes odpalit ;) alebo /usr/share/wallpapers (pripadne skopcit na tu druhu particiu docasne.)

          ak mas tmp priecinok uzivatelsky na inej particii, na root particii ti staci 5-10MB aby ti nabehol system.

          no a konecne riesenie, bud odinstalovat soft, alebo povyhadzovat blbinky (je ich tam dost co mozes zmazat) alebo zmenit velkosti particii.....

          good luck
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 07.06.2008 | 22:59
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          mandriva s hostname "slax"? kazdy sme nejaky :-)
          • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 00:26
            deex   Návštevník
            No to bol vypis cez slax.Inak sa v Linuxe az tak moc nevyznam,ale keby si tak radsej poradil,ako sa smial,co ty na to,ked si uz taky vychytraly.
            • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 00:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Filesystem 1K-blocks    Used Available Use% Mounted on
              /dev/hda1    8058856 7681328         0 100% /mnt/hda1

              mas plny disk hda1, pouziteho 100%, dostupneho 0 blokov. co s tym urobis?
              • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 01:07
                deex   Návštevník
                ok,tak idem volaco vymazat,dufam,ze neodpalim nieco co treba,ale hadam nie,inak dik za upozornenie,este v tom neviem moc behat,ale s kazdym problemom sa nieco naucim
                • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 01:33
                  deex   Návštevník
                  No huraaaa,tak som v systeme,zmazal som ten usr/share/doc,ale stale ukazuje 99 percent hda1 in use,ako odinstalujem hry napriklad?Su mi nanic,len zaberaju miesto
                  • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 01:59
                    deex   Návštevník
                    uz som ich dal prec,len stale je 99 percent in use,tak este nieco mozem zmazat.Nejake navrhy este,co nepotrebujem?
                    • Re: Mandriva/problem s loginom do systemu 08.06.2008 | 12:14
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      no nevieme, co tam vsetko mas - dal si tomu 8 GBa vsetko si zaplnil, tak asi celkom dost.

                      inak k tej poznamke, aby som sa nesmial a pomahal - v tej dobe tam uz bolo riesenie (vacsi prispevok v inom threade), takze tak.