Problem s diskom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.06.2008 | 20:04
Avatar Pali   Používateľ
z nejakych pricin, ked som dokoncil kopirovanie World of Warcraft cez siet z windowsu cez sambu bol vypadok elektriny.
avsak po dalsion stare sa spustil kontrola hd. vypisalo, ze musim rucne spustit fsck na konzole v textovom rezime este pred spustenim Xservera a pitalo potvrdenie opravy chyb na hd. Medzi nimi bol aj WoW:
Entry 'Data' in /pali/Share/WotLK-F&F-enUS/Nainstalovane/Wrath of the Lich King Friends and Family Alpha (18923636) has deleted/unused inode 18923642. Clear<y>? no
no ja som to musel pracne kopirovat z win, lebo na linuxe sa novy datadisk neda nainstlovat, tak som data nedal zmazat. avsak ked dam zobrzit tu zlozku vypise:
ls: cannot access Data: No such file or directory
BackgroundDownloader.exe  Creep.dll  dbghelp.dll      Errors     Interface     Logs           Repair.exe  unicows.dll   Wow.exe                             Wrath of the Lich King Install Log.html
Cache                     Data       DivxDecoder.dll  ijl15.dll  Launcher.exe  realmlist.wtf  Scan.dll    WowError.exe  Wrath of the Lich King - Alpha.lnk  WTF
Daju sa subory v tej zlozke este nejak opravit?
Nechce sa mi opat vsetko instlovat na win a cez siet kopirovat na moj pc.

Co sa s tym da robit?
    • Re: Problem s diskom 07.06.2008 | 21:18
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ext3 pouziva zurnal. tam je zapisane ze si daco zacal kopirovat. ked sa to skopiruje tak sa tato informacia odtial odstrani. to sa vsak u teba nestalo, kedze ti padla elektrina. pusti fsck a daj opravit chyby (particia nesmie byt namontovana ked sa kontroluje!) skontroluj si co uz mas a co este nemas nakopcene
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Problem s diskom 10.06.2008 | 16:43
        Avatar Pali   Používateľ
        no spustil som fsck z live cd (bez mountovania a opravil som to)
        tie subory zo zlozky Data som nasiel v /home/lost+found ale pod inym nazvom. Prekopirval som ich z tamad a dal som im spravne nazvy (boli nieco ako #23...)
        Subory su funkcne a wow ide spustit bez problemov.