Instalace ovladace sitove karty

Sekcia: Hardware a Drivery 23.06.2005 | 16:33
Avatar DM Fedora Core 1-4  Používateľ
Uz nevim co dal, tak prosim o radu, jak uspesne nainstalovat ovladac sitove karty od intelu (integrovana na desce - notebook) v RedHat 6.2, ktery jsem si ztahl na intelovym webu. Podle navodu k instalaci driveru od intelu jsem dospel do mista, kdy napisu 'insmod e100 eth0' a karta zacne nejak fungovat. Pak staci napsat 'ifconfig eth0 10.0.0.1/24' a uz vidi do site. Ovsem po restartu je sitovka zase v pr.... Uznavam, ze jsem elev, ale proto taky tady skemram. Za kazdou radu predem dekuji.
    • Re: Instalace ovladace sitove karty 23.06.2005 | 00:33
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Nepoznam sice RH 6.2 a ani sa mi nechce hladat v jyxo.cz a ani prirucku som necital. Ak sa vsak nemylim, zacat by trebalo prikazom man modules.conf, (resp. man modprobe.conf) a doplnit prislusny riadok do potrebneho suboru. V tychto manualoch su aj priklady. Alebo pohladajte rieseni na abclinuxu.cz.
    • Re: Instalace ovladace sitove karty 23.06.2005 | 08:20
      andrew   Návštevník
      cize ono samo o sebe to ide, ale problem mas v tom, ze po restartu ss ti to vsetko zrusi?
    • Re: Instalace ovladace sitove karty 23.06.2005 | 10:00
      x   Návštevník
      skus to nakonfigurovat cez tieto prikazy z konzoly: redhat-config-network redhat-config-network-gui
    • Re: Instalace ovladace sitove karty 23.06.2005 | 16:33
      Avatar DM Fedora Core 1-4  Používateľ
      Diky za vsechny prispevky. Pomohli jste mi to vyresit. Stacilo vytvorit soubor modules.conf v /etc a do nej napsat "alias e100 eth0" a vse funguje jak ma. Pohoda kdyz se to vi. Adresy DNS serveru jsem potom zapsal do souboru resolve.conf v /etc. Jeste jednou dekuji.