Konfiguracia Samby - zaciatocnik

Sekcia: Konfigurácia 10.06.2008 | 19:47
Avatar taty Ubuntu 8.10  Používateľ
Zdravim. Potreboval by som pomoct s nastavenim Samby. Viem je tu toho vela ale nejak sa vtom nevyznam. Potreboval by som cez siet zdielat moj externy hardisk pripojeny k Linuxu cez domaci router s dvoma dalsimi pocitacmi (XP+Vista). Cize prosim nejaky total jednoduchy navod. Skusal som pozerat aj ten konfig samby ale tam nic nebolo bolo to prazdne takze neviem ako na to. Dakujem za pomoc.
    • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 10.06.2008 | 20:45
      Avatar markos2 Debian GNU/Linux  Používateľ
      Skús sa pozrieť na http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/117/index.html a nejako to na základe toho nastaviť. Predtým si však pre istotu urob zálohu konfiguračného súboru /etc/samba/smb.conf.
      Debian | predpokladám, že pred tým ako sa budete riadiť akoukoľvek mojou radou sa uistíte, že máte vytvorenú zálohu
    • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 10.06.2008 | 21:35
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      no, KDE ma na to jednoduche klikatka v KDE control centre (musis mat lisa-daemon nainstalovany)
      + mandriva/pclinux control centre ma tiez na to klikatka...
      spustis, spyta sa co chces, nastavi samba.conf restartujes a ficis....

      v greenie/buntu take nieco nie je?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 11.06.2008 | 09:35
        Avatar taty Ubuntu 8.10  Používateľ
        Takze precital som si ten navod, ale nejak sa mi to nepodarilo. Ked chcem spustit nieco co je zdielane (je tam dana tlaciaren asi automatciky sice nemam ziadnu pripojenu) chce to heslo a ked chcem nieco z windows disku tak to chce tiez heslo. Cize nejaka rada ako to presne nastavit? Hlavne by som potreboval radu, ze ako to vlastne ulozit kedze som prihlaseny ako normal uzivatel a snazil som sa upravit ten konfig v /etc/samba/smb.conf ale ked som to chcel ulozit tak to neslo cize prosim o radu ako spravit aj to. Potreboval by som hlavne to aby moj hardisk co mam pripojeny k mojemu pocitacu bol ako normalny vo windows. Dakujem za kazdu radu.
        • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 11.06.2008 | 09:40
          --   Návštevník
          man sudo
        • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 11.06.2008 | 09:42
          --   Návštevník
          precitaj si apson stanov manual. mal by myslim byt aj v greenie
          • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 11.06.2008 | 12:06
            Avatar taty Ubuntu 8.10  Používateľ
            Ok takze ta konfiguracia by tam mala byt taka ako je tu vyssie dana adresa, ale mam taky problem, ze vo windowse nic nevidim a neviem kde presne zadat hesla. Takze este to potrebujem poradit, ale zatial diky som sa pohol aspon o kusok
            • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 11.06.2008 | 12:22
              --   Návštevník
              sudo smbpasswd -a pouzivatel ti vytvoroi heslo pre pouzivatela na sambu ten pouzivatel musi vsak existovat aj normalne na tvojom linuxe ako ho nemas tak ho vytvoris pomocou prikazu sudo adduser pouzivatel
              • Re: Konfiguracia Samby - zaciatocnik 12.06.2008 | 02:31
                Avatar taty Ubuntu 8.10  Používateľ
                Vyriesene. Velmi pekne dakujem za pomoc.