Strih videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.06.2008 | 10:12
Extrem   Návštevník
Ahojte. Striham pre jednu firmu video. Robim to na debiane. Pouzivam Cinerellu,Kino a Sony vegas.
Zakaznik pozadoval aby mu videa slapali hned na windows XP alebo Vistach bez instalacie neakych codecov. Vlastne v takom formate co podporuje WMP8 a viac.
Chcel som najprv mpeg2. Ale ma velky datovy tok. A velku velkost. Preto sa obraciam na Vas o radu.
    • Re: Strih videa 11.06.2008 | 12:23
      WlaSaTy   Návštevník
      Toto je skor otazka na windows forum ze ake standardne formaty s nizkym datovym tokom pozna wmp8 bez doinstalovania kodekov. Je nejaky normalny MPEG4 (divx/xvid/..) prehratelny priamo v wmp bez doinstalovania napriklad napriklad ffmpeg kodeku?

      Nemyslim ze by ti zakaznik zozral datovy format pouzivany v VCD (mpeg1 ci uz mpegpes alebo mjpeg) o rozliseni 320x200 alebo 320x240. Na nahlady by to islo, 1CD je cca hodina filmu zo zvukom a aj na prezentaciu. Vyhodou je ze VCD sa da prehrat aj v DVD prehravaci. A finalnu pracu mu asi ajtak das na DVD-Video.
    • Re: Strih videa 11.06.2008 | 16:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na xp aj na vistu sa nainstaluje VLC player... staci napisat ze na prehratie sa to odporuca...
      • Re: Strih videa 11.06.2008 | 16:16
        Extrem   Návštevník
        No to prave nemozem. To by som mohol povedat. Nech si nainstaluju to a to....Ale bolo povedane. Musi to podporovat xp hned po instalacii..
        • Re: Strih videa 12.06.2008 | 17:20
          WlaSaTy   Návštevník
          Na nahlady sa bezne pouziva datovy tok ktory sa pouziva aj v VCD. bol s tym nejaky problem?
    • Re: Strih videa 12.06.2008 | 17:46
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      kedze pouzivas sony vegas, tak predpokladam, ze to mas vo wine. tak si stiahni "Windows Media Encoder 9 Series" - respektive poziadaj niekoho s legalnym win, nech ti stiahne, nainstaluj a prekonvertuj video do wmv - to zarucene pojde.
    • Re: Strih videa 12.06.2008 | 19:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      kusok odveci... ale poradi niekto?

      akym programom nahravat aktualne sedenie (gnome) ?

      a akym programom dat dokopy vzniknute video s nejakou skladbou?