Administrator

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2008 | 21:26
timon9182   Návštevník
ahojtevedel by mi niekto porait s tymto : ja som si prave spravil novi account lebo som bol na otcovom a som si nedal aby som bol administrator a teraz nemam add/remove a nic mi nejde stahovat
    • Re: Administrator 15.06.2008 | 21:54
      WlaSaTy   Návštevník
      sprav si este jeden a taky co potrebujes ked si to uz raz aspon trochu zvladol. ozaj, ten administrator ma ake skupiny pridelene?
    • Re: Administrator 15.06.2008 | 21:56
      --   Návštevník
      pridaj si to konto do takych skupin ake v akych je prve vytvorene konto. viac info man groups a man adduser
    • Re: Administrator 15.06.2008 | 21:58
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak je to ubuntu, pridaj si z účtu, čo je administrátor pre seba skupinu administrátor. Systém -> Správa -> Používatelia a skupiny. Tam vlastnosti na dané meno a na záložke užívateľské práva zaškrkni spravovať systém.
      Po tom ako som to napísal, by to tuším bolo rýchlejšie v konzole :D
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Administrator 15.06.2008 | 22:02
        --   Návštevník
        ale klikaci nikdy nepochopia prikaz sudo adduser pouzivatel administrator je rychlejsi a efektivnejsi ako ten dlhy navod ktory tu popisujes. (btw. predpokladam ze to je potrebne urobit ked si prihlaseny v tom prvok konte)
        • Re: Administrator 15.06.2008 | 22:02
          --   Návštevník
          oprava: ...nepochopia ze prikaz...
        • Re: Administrator 15.06.2008 | 22:05
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Jasné, že treba byť v tom prvom konte. Sa mi nechcelo zisťovať ako to urobiť cez konzolu ;) Ešte som to nepotreboval. Vždy mám na kompe iba jedného užívateľa (teda ak nerátam roota) a to seba.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk