fpc a unit graph

Sekcia: Programovanie 16.06.2008 | 18:20
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
funguje vo fpc unit grph ako v pascale ak ano kde mam k nemu naist kniznice?
    • Re: fpc a unit graph 16.06.2008 | 19:27
      misolax   Návštevník
      http://community.freepascal.org:10000/docs-html/rtl/graph/index.html
    • Re: fpc a unit graph 16.06.2008 | 20:15
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      sudo apt-get install libsvga1 libsvga1-dev

      Potom samozrejme spustat ako root
      • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 17:28
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        ak si si nevšimol nemám žiadne buntu ani nič Debian-like, to znamená že nepoužívam apt.
        Síce som sa nepýtal čo mám nainštalovať, ale aká je cesta ku knižniciam vo fpc, ale aj tak dik aspoň viem ktoré knižnice mám nainštalovať.
        • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 17:36
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Kniznica graph je standardna sucast FPC, nic netreba doinstalovavat, ziadnu cestu netreba nastavovat. To s cim mas problem ty je LINKER. Nevie prilinkovat libvga lebo nemas nainstalovanu tuto kniznicu (je sucastou balicka svgalib). S FPC to imho nijak nesuvysi. Mas este nejaky problem?
          • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 17:58
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            No je chcem iba využívať funkcie na zistenie grafickej karty a k nej potrebujem vedieť tú cestu niečo ako C:/BP/BGI
            • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 18:06
              skywaker   Návštevník
              kniznica graph je shit skus nejaku inu napr. grafx alebo su aj ine len treba pohladat na internete,.
              • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 18:15
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                dik ale ja potrebujem mať pascal tak aby sa to dalo spustiť v škole alebo len s minimálnimy úpravami a preto chcem práve unit graph. Ale dik určite to skúsim.
                • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 18:34
                  Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                  odporucam skusit rozbehat pascal cez wine, dosbox, alebo nieco podobne. obrovsky problem ktory unit graph na linuxe ma je nutnost spustat takyto program pod rootom, co je fakt nafigu. skusim pohladat nejaky stary zdrojak kde som sa s tym babral a pozriem tu cestu pre inicializaciu, ale sance su mizive. btw skusal si tam dat prazdny retazec?
                  Everything is proceeding as I have foreseen.
                  • Re: fpc a unit graph 18.06.2008 | 18:39
                    skywaker   Návštevník
                    aha.. ale aj tak sa pozri na tieto unity: http://www.skywaker.7crows.net/ftp/fp/units

                    dufam ze ti to pomoze