tv tuner - naroky na HW

Sekcia: Hardware a Drivery 19.06.2008 | 23:38
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, chcem kupit tv tuner do PC: Athlon XP 1700+, 512MB RAM, GF FX 5200, Ubuntu 7.10. Som zvedavy, ci mi tento stroj pod linuxom utiahne sledovanie telky. Tento tuner predpokladam, ze pojde lepsie, kedze ma HW akceleraciu, ako tento tuner. Ale ten Asus ma vyhody: cena a hybrid. Obidva by mali byt spojazdnitelne pod linuxom, no zaujima ma, ze ci niekto nemate skusenost s podobnym tunerom ako je ten Asus, ci nevytazuje velmi procesor a podobne... A ci sa viac oplati zobrat ten Hauppauge. Dakujem.
    • Re: tv tuner - naroky na HW 19.06.2008 | 23:45
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Ja by som si zobral HAUPPAUGE-TV ma to aj nizkofrekvencny vstup takze fayn :)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: tv tuner - naroky na HW 19.06.2008 | 23:48
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      - pouzivam leadtek winfas 2000expert , mam duron 1.6 , 640ram , ati 64mb ,cize starsia sunka a neboj sa potiahne ti to v pohode ,
      - co sa tyka vytazovania cpu , u mna to zavisi na konfiguracii image filtra , v kdetv si to mozes doladit resp. mas na vyber kvalitu obrazu a s tym suviacu zataz cpu , ci uz v kubuntu alebo Arch , zatazenie je tak od 3-10 % :) ,
      zdar
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 00:43
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      bezne poziadavky na PC u TV a DVB kariet su okolo 500 Mhz procesor. mne na 733 P3 funguje sat. karta skystar2 bez akychkolvek problemov aj s rezervou (aj pri nahravani) a fungovala aj na 650 P3. takze ten stroj je celkom uplne totalne na 100 percent OK :-)
    • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 08:46
      Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
      jj pojde ti to urcite bez problemov, a mozem potvrdit ze som dosiahol na linuxe krajsiu kvalitu ako na win 98 ked som mal moju leadtek winfast 2000 expert zapojenu na P2 333 Mhz, 192 Mb ram, grafika bola myslim ze 8 mega... proste islo mi to aj na tom... v najnizsej kvalite ale slo... a co sa tyka frcania pod linuxom tato karta ide bezproblemovo.. len z dialkovym ovladanim sa treba pohrat
      • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 10:13
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        -uz asi pol roka chcem zalozit vlakno na to dialkove ovladanie ... :)
        -vies ako na to ?
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 19:48
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          Ako zalozit vlakno? to je jednoduche :)))

          Ale nie , tiez sa idem prave skusit pohrat s dialkovym ovladacom, uvidim ci sa mi daco podari ...
          • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 19:50
            Avatar lazzio F16  Používateľ
            he :) ,,, ked dosiahnes akykolvek vysledok budem rad za info ;-)
            $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
            • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 20:19
              Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
              no zatial sa snazim poriesit aby mi siel zvuk :)
              mi to hlasi dajake hlasky ze LIRC je unused a podobne, a co som pozeral dakde na lirc.org tak tam tusim nieje moja tv karta medzi suportovanymi, tak neviem
              • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 20:40
                Avatar lazzio F16  Používateľ
                mas tu kartu ako ja ? winfast leadtek tv2000 a ja neviem este co vsetko ktomu :)
                $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 20:46
                  Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                  nie nie , ja mam Pinnacle hybrid TV Pro i310 .
                  ta tvoja tam je v zozname ssuportovanych ak sa nepletiem takze tebe by sa to asi malo dat rozbehat podla dajakeho navodu na lirc.org
                • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 20:53
                  Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                  • Re: tv tuner - naroky na HW 21.06.2008 | 00:16
                    Avatar lazzio F16  Používateľ
                    mne ide v poho , len ten zvuk mi siel na 6.06 v poho ale od 7.10 mi blbol a musel som to robit tak , ze som nahodil xawtv ktory mal v sebe nieco ako v4lctl volume mute off a bez xawtv proste som nevedel rozbehat zvuk :) ....
                    $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 10:59
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Rozmyslal som aj nad touto kartou co spominate, je o dost lacnejsia, no nema DVB-T. Sice mi momentalne DVB-T netreba, ale casom sa zide. Tak teraz neviem, ci kupit Asus alebo tu Winfast a k nej potom kupim hoci este jednu DVB-T kartu. Mimochodom dakujem za info. Pomohlo. :-)
    • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 11:29
      fantomas   Návštevník
      mam tiez winfast 2000XP expert a mozem len potvrdit funguje bez problemov out-of-box ma cip conexant, ktory pouziva cx8800 modul, avsak mal som zopar problemov, ale to sa tyka vseubecne pre tv karty, v provom rade cim silnejsi zdroj typ lepsie, moja 150 sposobuje interferencie, pouzivat tienene kable a osobne som pouzil este koaxialny galvanicky oddelovac cim som sa dostal na slusnu hranicu kvality
    • Re: tv tuner - naroky na HW 20.06.2008 | 12:05
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Pri takejto zostave nevidím problém ani v real time enkódovaní do mpeg2.