zrychlenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2008 | 22:00
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
takze: chcel by som rychlejsie distro vhodne aj pre priemerneho cloveka (nie som zaciatocnik,ale konfigurakom a konzole sa rad vyhnem aj ked ich zvladam)

uvazujem nad tymito moznostamni:

1.ARCH - bojim sa ze bude pritazke ho nastavit a spojazdnit
2.ine rychle distro (najma rychly boot) - TU PLS PORADTE AKE
3.zrychlit ubuntu 8.04 (najma boot) - tu poradte co odstranit co vypnut a kde a ako to urobit

postacia aj linky na stranky (aj anglicky), je to na notebook MSI-GX600PX-077SK (2,2GHz C2D,3GB ram,320GB disk, NV 8600GT 512MB, wifi n-draft, bluetooth, webcam) vsetok ten HW chcem mat pouzitelny, takze rychlost prostredia bude vyhovujuca skoro vsade-chcem hlavne rychly boot !!

+chcem GNOME
+pokial sa da minimalna spotreba
+co balickovy system podobny ubu (myslim ze pacman mi bude vyhovovat)

existuje nieco podobne jednoduche ako ubuntu a rychle ako arch ?? ako upravit ubu na rychle ?? uvazujem aj nad debianom je rychly ??

+zrychlilo by sa to pri pouziti 64bit distra ???
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 00:42
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Odpoviem ti na bod číslo 3 - Zrýchlenie Ubuntu.
      zastav sa myškou po ceste sem... :D
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 01:23
      fantomas   Návštevník
      osobne by som isiel do archu, rychly boot ktory zarucuju bsd-style initscripty, rolling-release system, optimalizovane pre i686 alebo x86-64, vysoka prisposobitelnost, system si zostavujes sam, len to co potrebujes, neni na tom nic zlozite, pozri tu aj tu
      • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 01:36
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        tiez som za arch, aj ked x86_64 sa mi nejako nezda...uz to zlepsili? Bolo to len pre i686
        • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 02:03
          fantomas   Návštevník
          teraz uz je x86_64 oficialne podporovana, presla beta stadiom, ale nemam moznost osobne vyskusat
        • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 20:45
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          arch x86_64 je v pohode. pouzivam uz dlho bez problemov
    • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 01:36
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      greenie je trochu zrychlene no na arch rozhodne nema. dost sa ubuntu zrychlilo vyhodenim evolution. pouzivas ten program?
      • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 10:09
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Zrychlenie startu ubuntu
        http://wiki.ubuntu.cz/Zrychlení startu systému

        Zrychlenie startu aplikacii
        http://wiki.ubuntu.cz/Zrychlení startu aplikací

        P.s Vsetky otazky o ubuntu vedu na stranky ubuntu :-)
    • Re: zrychlenie 22.06.2008 | 16:21
      eM   Návštevník
      ...co to je za podivnost s tim trvanim na bleskovem bootu?
      Zamyslete se podruhe a zjistite, ze je uzivatelsky pohodlnejsi delsi boot a rychlejsi prace v systemu;)

      Jestli chcete rychle distro a malo prace, odpoved je jednoducha - PCLinuxOS cz Gnome! Pripadne Standuv Greenie... PCLOS je vlastne rychla Mandriva s lepsi HW detekci...!

      http://wiki.archlinux.org/index.php/Arch_vs_Others#Arch_vs_PCLinuxOS
      • Re: zrychlenie 23.06.2008 | 02:15
        brano2   Návštevník
        este rychlejsia varianta pclinuxos je sam linux, je to vlastne pclinuxos prerobeny na prostredie xfce.. vyhody ako nainstalovane kodeky, akcelerovane drivery na graf. karty a pod.
        • Re: zrychlenie 23.06.2008 | 04:12
          eM   Návštevník
          jj, je to tak... Pro milovniky Xfce urcite SAM linux :-)
          ...jinak ale na navrhovanem stroji si dovolim predpoklad, ze SAM i PCLOS budou zdanlive stejne rychle
    • rychly boot 23.06.2008 | 01:01
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      radsej ako sa snazit spravit rychly boot (nie ze by sa nedal, a hlavne ten ubuntacky trva ukrutne dlho), si spojazdni suspend2ram, pripadne s2disk.... a mas nabehnuty system za par sekund...
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom