fglrx + debian testing (amd64) + wine 1.0 + Warcraft III

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.06.2008 | 19:35
Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
Zdravím.

Používam konfiguráciu popísanú v predmete (aktuálny fglrx z debian testing repo amd64, wine 1.0 self-compiled)
Pokúšal som sa robehnúť W3:FT, avšak problém nastal hneď v menu, nevykreslovalo mi textúry (konkrétne textúry vody).

Povedal som si ok, skúsim ako to pôjde in-game. Vyzeralo byť všetko v poriadku (ba ani textúry nechýbali), až na FPS, strašne, ale strašne nízke (hrávam vo w3 iba dotu, ale bez vysokého FPS sa môžem zakopať :P ).

Myslím že problém existuje len pri grafikách AMD/ATi, avšak músím sa opýtať (čo ak motika vystrelí?!) či niekto hráva W3 s fglrx, cez wine a ide mu to všetko v poriadku. Ak by sa niekto taký našiel nech prosím odpíše do tohto vlákna jeho konfiguráciu. (xorg.conf, wine registry, wine verzia, verzia fglrx, kernel, atď...)

Doplňujúce info: HW zostava je pre W3 dostačujúca. (AMD Sempron 3000 64b, ATi Sapphire AGP8x X1650Pro 512MB, 1024MB RAM...)
301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: fglrx + debian testing (amd64) + wine 1.0 + Warcraft III 24.06.2008 | 15:26
      xenol   Návštevník
      spustaj hru s parametron -opengl
      • Re: fglrx + debian testing (amd64) + wine 1.0 + Warcraft III 24.06.2008 | 17:16
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Vdaka za snahu poradit, avsak toto som uz skusal ;-)
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: fglrx + debian testing (amd64) + wine 1.0 + Warcraft III 24.06.2008 | 17:50
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Ktoru verziu ATi ovladacov mas? Najnovsia je 8.6. Skus napriklad downgrajdnut wine alebo fglrx ovladac. P.S. Nemam ATinu.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: fglrx + debian testing (amd64) + wine 1.0 + Warcraft III 24.06.2008 | 18:32
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Najčerstvejšia z debian testing repozitárov. Skúšal som aj stiahnuť z ati.amd.com... Taktiež rôzne verzie Wine, fglrx a atď...
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...