gdm v archu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.06.2008 | 16:47
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
mám menší problém s gdm v archu nemôžem sa cez neho prihlásiť ako to mám nastaviť?
    • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 16:50
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nestartuje ti gdm? alebo ti nebere tvoje prihlasovacie udaje? alebo ti nepusti gnome?
      • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 16:55
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        neberie to prihlasovacie mena uz som nasiel o tom nieco na wiki ale nefungovalo mi to poprosí presný popis co mám robyt, dík.
        • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 16:58
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          skontroluj si caps lock, rozlozenie klavesnice, ci zadavas spravne velke a male pismena. lognut zo shellu sa ti dari?
          • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 17:04
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            zo shellu sa mi dari ale stale mi to pisalo, caps lock nemam zapnutý, rozlozenie klavesnice je nastavene na us_qerty, tam je skôr je tam nejaký problém s prihlasovaním
            • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 18:59
              Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
              Píše mi to stále niečo v tom zmysle, že uživateľ nemá oprávnenie sa prihlasovať cez gdm
              • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 19:42
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                podarilo sa mi rozbehat gdm pre usera ale pri starte roota mi stale pise ze administrator sa nemoze cez gdm prihlasit. Co mam s tym spravit.
                • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 19:51
                  marowit   Návštevník
                  tusim je to tak nastavene kvoli bezpecnosti ( takze to nieje bug ale feature :)) popravde nevidim dovod prihlasovat sa ako root cez gdm ale tu je nieco co by mohlo ( a vraj aj pomohlo ):

                  You need to edit GDM to allow root login, while in the login screen you will see a menu for 'sessions' on the right there is a menu(cant remeber the name i thinks its configure) click that and you should see 'configure GDM' click that and you should see a check box somewhere with 'allow root local login' just check that.
                  • Re: gdm v archu 25.06.2008 | 20:50
                    Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                    dik pomohlo