Ubuntu Hardy

Sekcia: Konfigurácia 27.06.2008 | 11:38
Extrem   Návštevník
Ahojte. Mam Ub. Hardy. Mam tam nahodene 4 kerneli. A chcem sa spytat ako bezpecne odstranit tie starsie. Dakujem
    • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 11:47
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      sudo vi /boot/grub/menu.lst

      a zaremuj prislusne riadky ;-)


      • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 12:45
        Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
        ten prikaz odstarni len z grubu alebo komplet aj zo systemu ?
        kazdu xvilu dobry napad :-)
        • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 12:48
          --   Návštevník
          odstranenie:

          aptitude purge linux-image-....deb

          zoznam presnych nazvov nainstalovanych kernelov zistis prikazom

          aptitude search linux-image | grep ^i
          • Re: Ubuntu Hardy 28.06.2008 | 15:07
            Avatar lipo Arch Linux  Používateľ
            Má byť na konci názvu linux-image-... aj .deb?
            • Re: Ubuntu Hardy 28.06.2008 | 15:12
              --   Návštevník
              nie. to som tam napisal nedopatrenim. ma tam byt len ten nazov ktory ti predtym vyhodi aptitude pri hladani. vdaka za upozornenie.
        • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 13:08
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Len z uvodneho menu ...

          Ale v pripade nutnosti, mas moznost sa vratit ;-) Takze pokial mas dost diskoveho priestoru, tak staci removat, inak uz kolega napisal



          • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 13:15
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ja zas upozornujem... ked som odstranoval starsie jadra tak som skoncil s plne nefunkcnym systemom... takze odporucam takto riesit... vyhodit z grubu
            • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 13:20
              --   Návštevník
              vyssie uvedenym postupom to na jednom stroji som to uz robil viac krat a este som s tym nikdy ziaden problem nemal
          • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 13:22
            --   Návštevník
            tie stare kernely zaberaju dost vela diskoveho pirestoru takze ja ich radsej odstranujem.
        • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 13:24
          ---   Návštevník
          ja to robim vzdy tak ,ze pozriem do menu.lst o ake jadro sa jedna (skopirujem cislo napr. 2.6.24- ) , otvorom synaptic a dam hladat toto cislo ,najde vsetko co s tym suvisi (linux-headers-* , linux-image-* atd) ,a to dam kompletne odstranit. Zaznam z menu.lst sa tymto odstrani.
          • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 19:38
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
            Presne toto odporucam aj ja. Pri takomto odstranovani mas prehlad ake verzie odstranujes.
            • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 20:33
              --   Návštevník
              a s postupom ktory som odporucal vyssie takyto prehlad azda nemas? ten moj postup takisto ako tento odstrani vsetky zavislosti (moduly...) ktore su pouzivane iba tym starym kernelom a prislusne upravi polozky v grub menu. navyse sa da prevadzkovat napr. aj cez ssh :-)
            • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 20:33
              --   Návštevník
              a s postupom ktory som odporucal vyssie takyto prehlad azda nemas? ten moj postup takisto ako tento odstrani vsetky zavislosti (moduly...) ktore su pouzivane iba tym starym kernelom a prislusne upravi polozky v grub menu. navyse sa da prevadzkovat napr. aj cez ssh :-)
            • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 20:33
              --   Návštevník
              a s postupom ktory som odporucal vyssie takyto prehlad azda nemas? ten moj postup takisto ako tento odstrani vsetky zavislosti (moduly...) ktore su pouzivane iba tym starym kernelom a prislusne upravi polozky v grub menu. navyse sa da prevadzkovat napr. aj cez ssh :-)
            • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 20:33
              --   Návštevník
              a s postupom ktory som odporucal vyssie takyto prehlad azda nemas? ten moj postup takisto ako tento odstrani vsetky zavislosti (moduly...) ktore su pouzivane iba tym starym kernelom a prislusne upravi polozky v grub menu.
              • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 20:34
                --   Návštevník
                ajajaj nejako mi to zle pridalo komentar :-D
                • Re: Ubuntu Hardy 27.06.2008 | 21:28
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                  Urcite to ide dobre aj tak, ale pre toho kto nema velke skusenosti je lepsi a prehladnejsi postup cez synaptic.
                  • Re: Ubuntu Hardy 28.06.2008 | 13:45
                    Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                    super vlakno.. mne to dajak vyriesilo problemy s mrznuti a ryxlostou ... odporucam .. robil som to cez Synaptic ... len som mal problem,ze nenastartoval UFW firewall.. ale po preinstalacii zase cez synaptik uz je vsetko oki ...
                    Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                  • Re: Ubuntu Hardy 28.06.2008 | 14:23
                    --   Návštevník
                    postup pre synaptic je pre mna prilis zdlhavy a nepohodlny ale ak to niekto robi cez synaptic tak mne to je jedno - ale poradit viem len sposob ktory pouzivam - v kazdom poripade moze byt rad ze ma na vyber viacero sposobov ;-)