Router+EXT. HDD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.07.2008 | 00:11
chose   Návštevník
"Dobrý den všem, potřeboval bych poradit od zkušených linuxářů, protože jsem lama, která potřebuje rozjet externí HDD (Western Digital My Book Essential 2) s routerem (Asus WL-500W) na který bych stahoval bez zaplého PC. Podle návodu zde: http://koppel.cz/cdmawifi/projekty/Torrenting jsem tam sice klienta dostal a vse rozjel, ale tento klient je banned na vetsine privatnich trackerech, takze bych potreboval tam dostat rtorrent,Ktorrent,torrentflux (hlavně nějaký co se da spravovat přes web). Na routeru mám firmware ze stránky koppel.cz a to 1.69. Zkoušel jsem zprovoznit ostatní klienty podle toho návodu, ale samozřejme jsem zhořel....googlovaní příkazů mě taky moc nepomohlo, takže snad mě nebudete kamenovat ".
Tento dotaz jsem smeroval na ceske forum kde se me dostalo nejake rady, ale nevyresilo problem...presel jsem (na zaklade odpovedi) na firmware openwrt kamikaze 7.09 a dokonce se mi podarilo dostat i ktorrent (2.2.7) na router ale vubec nevim jestli je plne naistalovanej, ale hlavne jak ho spustit....balickama jsem rozchodil i ten HDD, teda aspon router ho "videl"....proto prosim, jestli mate nekdo zkusenosti nebo dokazete poradit (googloval jsem mraky hodin a snazil se vse udelat sam, ale jsem v pasti, protoze jsem XPckar-tedy pro nekoho BFU) jak to zprovoznit.....pokud by byly nutne nejake kompilace nebo neco slozitejsiho, tak v Linuxu jsem amater, takze s nejakym podrobnejsim navodem pls.....vsem diky za odpovedi
    • Re: Router+EXT. HDD 03.07.2008 | 21:24
      WlaSaTy   Návštevník
      Vecsina alternativnych firmware pouziva balickovaci system ipkg a cez neho sa daju dotahat doplnkove aplikacie. Ale Ktorrent, tak to by som chcel vidiet. QT portovanu na ARM s tak maou RAM, to by som si pozrel. Zoznam aplikacii ktore sa daju nainstalovat k tomu firmware by mal byt dostupny na domovskej stranke daneho firmware.
    • Re: Router+EXT. HDD 03.07.2008 | 21:39
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      no v tomto ta trosku sklamem. to co chces spravit sa samozrejme da, ale USB zariadenie pri zapise/citani vytazi cpu routera na 100%. ked k tomu pripocitas co zerie system + routovanie + ctorrent...
      na router nainstaluj ctorrent. dokonca k nemu existuje GUI http://yodctcs.googlepages.com/
      riesil som presne tento problem. mam doma wl500gp a rozhodl som sa pre 500GB LAN verziu WD disku. nepochodil som ale o nic lepsie. disk cez NFS cita/zapisuje max. 2,5MB/s :(, ale aspon to nezatazuje router
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Router+EXT. HDD 03.07.2008 | 21:46
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        jo a k tomu ctorrentu - ak sa rozhodnes nepouzit GUI nainstaluj si screen aby si mohl detachnut celu SSH session na pozadie. ak by si sa totizto odhlasil ctorrent sa ti zavrie. s pomocou screen si session mozes kedykolvek obnovit :)
        1. screen ctorrent
        2. ctrl+a, d -> na pozadie
        3. logout
        ...
        ...
        4.login
        5.screen -r (pripadne <id> ad ich mas viec na pozadi) -> na popredie

        k tomu routeru dalej existuje Webif² na konfiguraciu :)
        keby si daco nevedel napis :)
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: Router+EXT. HDD 03.07.2008 | 22:09
          chose   Návštevník
          No jenze prave ten ctorrent je banned na privat trackerech....proto resim nejakeho jineho klienta, ktery je povoleny...takze tam kde jsem me vychazi nejlip ten ktorrent 2.2.7....jinak ctorrent jsem mel na jinem firmware a bez problemu zprovoznil.....ale ten bych nevyuzil. Nevim jake jsou moznosti, treba by se to nemuselo davat na router....a mohlo by to byt na HDD....vubec nevim...jen uz nad tim travim dost hodin a bohuzel AJ neni az tak super abych si prelouil zahranicni fora....:-(
          • Re: Router+EXT. HDD 26.08.2008 | 21:13
            jozo   Návštevník
            zdravim, takze asi sa pridam, lebo prave som si objednal asus WL-500W (ma 8 MB Flash pamete, 32 MB RAM a procesor bezi na 260 MHz). pokial viem tak na nom ide v pohode kamikaze 7.09 (openwrt), na tom sa da rozbehnut php4, aj apache server. Ide mi o mysql server lebo toto su poziadavky na Torrentflux.

            Nejde mi o zatazenie routra lebo takto by bezal len cez noc (kedy sa vobec nevyuziva a kedze moj ISP zaviedol "Fair Use Policy - FUP" tak mam data obmedzene). Cize ten torrentflux chcem preto lebo mi ide hlavne o stahovanie ktore mozem presne naplanovat a mat k nemu pristup z netu (mam verejnu IP). A uz pride aj moja otazka :) Myslite ze rozbehnem aj mysql server ? Alebo mate nejaky typ na stahovanie torrentov a pristup z vonku ?
            dik za odpoved
      • Re: Router+EXT. HDD 26.08.2008 | 21:31
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Na LAN verziu toho disku nadávam aj ja. Ono sa naň dá pristupovať aj cez NFS? Myslel som, že iba cez sambu.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk