Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.07.2008 | 19:24
karschm   Návštevník
Prosim poradte. Nejsem si vedom jak, ale nejak jsem musel zablokovat klavesnici. Nic mi nejde nikam psat. Na disku mam krome mandrivy jeste ubuntu 8.04 a PCLinuxOS 2008, tam funguje klavesnice v pohode. Dekuji predem !!!
    • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 21:18
      WlaSaTy   Návštevník
      A v com ta klavesnica nefunguje? Typnem si ze v xwindows a tym padom by som odporucil skontrolovat a opravit konfigurak pre xwindows cez ubuntu alebo pclos. Menovite sekciu InputDevice pre klavesnicu.
      • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 21:34
        karschm   Návštevník
        Bude to asi tak, jak pises. Nejsem ale zase tak daleko, abych vedel jak na to. V jakem souboru mam ten konfigurak hledat, poradis prosim?
        • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 21:53
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          /etc/X11/xorg.conf

          lol pri /e som zacal mackat tabulator a hresil som preco nechce dopisat /etc :-D
          • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:10
            WlaSaTy   Návštevník
            samozrejme ze ten pre mandrivu bude mat v ceste iny mountpoint :)

            inak odporucil by som to porovnat s oboma dostupnymi z dvoch inych distribucii a vyskusat z troch ovladacov (kbd, keyboard a evdev). tak isto by som odporucil aj skontrolovat log pre mandrivu /var/log/X.?.log
          • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:13
            karschm   Návštevník
            Tak zapis v InputDevice v Ubuntu a PCLinuxOS je totozny jako v Mandrive.
            Neni snad poskozeny ten driver "kbd" v Mandrive? Protoze mi klavesnice nepise ani pismena ani cisla a tim padem nemuzu v mandrive psat ani do konzole.
            Nemas radu, co s tim?
            • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:34
              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
              Kukni ci ked stlacis capslock tak ci ti zasvieti ta LEDka
              • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:52
                karschm   Návštevník
                Po stisknuti capslock se LEDka rozsviti, po dalsim stisknuti zase zhasne. Take jsem si vsiml, ze kdyz stisknu jakekoliv pismeno dele, tak to napise celou radku toho pismena. Ale po jednoduchem stisknuti se nedeje nic.
                • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 04.07.2008 | 12:03
                  atom   Návštevník
                  len taky vykrik do tmy, presne toto sa stavalo na skolskych PC, a islo o to ze boli nastavene "lepkave klavesy" (asi stylom "samosato"), tak skus pozriet, ci ich nemas nahodou oznacene
                  [v sk verzii: ovladacie centrum -> pristupnost -> pristupnost -> modifikacne klavesy]
            • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:39
              WlaSaTy   Návštevník
              ten ovladac moze byt poskodeny alebo nedopatrenim odinstalovany.

              odporucil by som nastartovat do singe user modu, vypnut startovanie xwindows, nastartovat do textoveho modu, preinstalovat prislusne ovladace, skontrolovat predchadzajuci log z xwindows s otestovat ho napriklad prikazom startx.
              • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:41
                Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                Heh, dlho mi trvalo kym ma napadlo ze moze mat nastaveny autologin :-D
                • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 03.07.2008 | 22:54
                  karschm   Návštevník
                  Autologin....jak to myslis? Cely den bylo vsechno v pohode, nic jsem nepreinstalovaval, z niceho nic se to odpoledne najednou stalo.
                  • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 04.07.2008 | 00:37
                    Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                    To si nevsimaj co som napisal, slnko trosku prehrieva :-)
              • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 04.07.2008 | 09:53
                karschm   Návštevník
                Jak v textovem modu mam preinstalovat ten ovladac?
                • Re: Mandriva 2008.1-zablokovana klavesnice 05.07.2008 | 11:09
                  karschm   Návštevník
                  Tak problem je vyresen. Byly to "lepici klavesy". Stacilo jen podrzet shift asi 10 vterin a potom v naskocenem okne tuto funkci zrusit. A dodatecne jsem si uvedomil, jak jsem to pred tim zavinil. Presto dekuji vsem zucastnenym za ochotu poradit. Hezky vikend!