linux na slabi PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.07.2008 | 23:57
Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
Aky linux sa hodi na slabii PC?
    • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 00:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      definuj "slabii PC"
      • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 00:20
        Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
        penium II 64MB RAM
        • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 00:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no... tam by mohlo ist volaco... distribucie s KDE alebo gnome nie, s XFCE ziadna velka slava...

          takze islo by tam napriklad xubuntu (instalovane z alternate CD) ale veru ziadna slava. takze nieco menej narocne...

          osobne by som skusil toto: http://distrowatch.com/table.php?distribution=absolute

          je to vsak dost nezname distro
          • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 00:28
            Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
            Chem abi bol aj v škole niejaky pc z linuxsom a pol mi poskytnuti len takýto pc, ak sa mi podari ich presvečiť dostanem aj niečo lepšie
            • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 00:48
              WlaSaTy   Návštevník
              A co toto?
              ftp://ftp.spsselib.hiedu.cz/pub/monkey/docs/czech.htm

              Dalsie moznosti su DSL, Puppy alebo Nimblex.
              • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 01:15
                pepep   Návštevník
                Slitaz

                • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 01:59
                  eM   Návštevník
                  Na takovy PC patri w98 ... DSL na tom take pujde, ale necekejte, ze se Vam na tom bude pracovat dobre... A uz vubec prosim na tom svetu/detem neukazujte kvality linuxu... :-)

                  S tak malou pameti totiz nepujde rozchodit hezke prostredi ani vetsinu nejznamejsich programu (ja zkousel DSL na AMD300 s 32MB RAM) ... na zkousku dobre, dlouhodobe ani omylem :-)

                  Radil bych tedy minimalne dokoupit na internetovych bazarech RAM (Aukro.cz apod.)
            • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 01:59
              marowit   Návštevník
              no to je ako ist s feliciou na preteky F1 :) slackware ,debian .... fluxbox, lxde, icewm :)
              • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 09:11
                necron99   Návštevník
                ...tajne dokup ramku...samozrejme to neprezrad a daj tam debian s xfce.
                alebo teraz som skusal posledny sidux tiez s xfce...je super
          • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 12:15
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Chlapče už si robil niekedy s dobre optimalizovaným KDE? Ja som to používal na celerone 333 so 64MB RAM a žiadne swapovanie som si nevšimol. Síce to bolo na slabšej mandrive ale fungovalo skvele.
    • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 10:50
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Skus Slitaz, s tym nebudes mat problemy - pojde svizne. Ak mas aspon nejake skusenosti s linuxom, tak jednoznacne Slitaz ;)
      • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 12:11
        Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
        A nebude broblem z drivermi?
    • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 13:05
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      otazka je, co na tom chces robit. ked chces len sputit system a ukazat, ze to nabootovalo, tak prakticky akakolvek distribucia nejako nabehne.

      ale ak spustit prehliadac webu (akykolvek), nieco z kancelarskeho baliku (akehokolvek), tak pocitits, aky system mas v rukach.

      debian + windowmaker
    • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 13:44
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      arch + fluxbox, E17 apod.
    • Re: linux na slabi PC 06.07.2008 | 19:58
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mam Pentium 133MHz, 64MB RAM a 1MB PCI graficka karta. Nainstaloval som mandrivu s prostredim IceWM a ide to pomerne dobre. Bootovanie sice chvilku trva, ale uz potom samotne pouzivanie je pomerne dobre (pouziva sa ten stroj na browsovanie po webe). Prostredie reaguje rychlo a aj opera bezi fajne. S FF je to uz trochu horsie a OOo je totalna katastrofa.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity