mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2008 | 19:10
Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
Ahoj draha komunita...

Chcel som si konecne vyskusat Virtualbox a rozbehat na nom WinXP (z pracovnych dovodov ;) Nastavil som velkost particie..pridelenu Ramku..bootovanie z CD romky. Spustil som vyrtualnu masinu a zapocal instalaciu windows XP. Samozrejme, jednou z prvych veci je naformatovanie particie na NTFS. A tu som skoncil. Zobrazilo sa mi 0%, HDD vykazoval neustalu cinnost a masina zatuhla.
Na nete som cital, ze nie som jediny s podobnym problemom, ale ziadne ozajstne riesenie tam nebolo.
Nestretli ste sa niekto s takymto problemom?

Majte sa, vas brat v Linuxe
"It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
    • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 06.07.2008 | 20:28
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skusal si aj rychle aj pomale formatovanie ?? a neskusil si FAT ?? mozno by to pomohlo a stacilo

      BTW ja som win na FAT neinstaloval (to som bol este mlady a nevedel to ked frcal FAT) tak neviem co to obnasa
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 06.07.2008 | 20:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Pri vybere disku skus vybrat obraz o pevne danej velkosti.
      • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 02:48
        Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
        vykonal som to..stale to mrzlo..ale pomohla predchadzajuca rada. Namiesto formatovania particie na NTFS sposobom QUICK, som zvolil obycajne formatovanie na NTFS (slow? :) a nakaniec to fungovalo!!

        Dakujem, chlapi, za pomoc...skvela komunita
        "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
        • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 10:46
          --   Návštevník
          predpokladam ze quick format ntfs ma sluzit iba na rychle prefoirmatovanie uz existujuceho ntfs oddielu (ak sa nemylim).
          • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 10:52
            ARny   Návštevník
            Nie quick format sluzi na vytvorenie sektoru s informaciami o filesysteme. Na rozdiel od quick formatovania, kedy sa sice taktiez vytvori tento sektor, sa v normalnom formate prepisu vsetky elementy na ten particii na 0, cize sa to uz neskor neda obnovit co tam bolo zapisane (alebo len velmi komplikovane). Pri quick formate by sa to este malo dat.
            • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 11:03
              --   Návštevník
              cize quick format mozes pouzit aj ked chces preformatovat oddiel na ktorom je prave ext3?
              • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 11:10
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ano ale ten musis najprv vymazat (aj vo win instaleri), ja som este nepouzil slow formatovanie
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: mrznutie pri formatovani particie pre windows vo virtualbox 08.07.2008 | 14:24
                  --   Návštevník
                  ok, vdaka za info. nedavno som formatoval >100GB disk na ntfs a poriadne dlho to trvalo takze druhykrat asi pouzijem quick format.