"V sieti existuje zhodný názov."???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.07.2008 | 15:52
Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
Mám debian server, na ňom prevádzkujem Sambu. Všetci klienti v sieti sú Win. V búrke vypadol prúd, server udržala UPS ale klienti s otvoreným účtovníctvom MRP DOS padli. Teraz pri prihlasovaní užívateľa vždy vo Win vybehne hláška "V sieti existuje zhodný názov." Server som vypol príkazom HALT ale ani po jeho nábehu to nepomohlo. Akoby užívatelia boli stále prihlásený na serveri alebo v Sambe. Ako by som mohol toto vyriešiťl? Ďakujem za prípadnú radu.
    • Re: "V sieti existuje zhodný názov."??? 07.07.2008 | 16:01
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Tato hlaska znamena, ze v sieti su viacere pocitace, ktore maju rovnaky nazov, cize problem hladaj u klientov.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: "V sieti existuje zhodný názov."??? 07.07.2008 | 16:13
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        V sieti mám 3 počítače. Všetko šlo OK až do pádu klientov. Toto je už druhý debian server pri ktorom sa mi to stalo. Rovnaké názvy sú vylúčené. IP adresy mám pridelné na tvrdo. Sever má dakde zaznačené že meno nebolo korektne odhlásené....to si myslím...
        • Re: "V sieti existuje zhodný názov."??? 07.07.2008 | 21:45
          Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
          Zdá sa že kolízia mi nastáva s názvom pracovnej skupiny. Momentálne názov pracovnej skupiny win klientov zodpovedá aj názvu serveru. Skúšal som pripojiť nový počítač a je to to isté. Názov samba serveru ukáže vo Win ale len to. Ako ďalej skúsiť?
          • Re: "V sieti existuje zhodný názov."??? 07.07.2008 | 22:57
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Pracovna skupina nemoze byt zhodna s nazvom stanice, kedze sa v protokole pouziva ako ekvivaletny identifikator pre broadcast spravy. Cize to treba zmenit.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity