SUSE 9.2 Live CD

Sekcia: Ostatné 04.07.2005 | 16:09
Tomas   Návštevník
Stiahol som si obraz SUSE 9.2 Live CD (http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/suse/pub/i386/live-cd-9.2/SUSE-Linux-9.2-LiveCD-KDE.iso). Napalil som ho ako obraz na CD-RW a po restarte mi vypisalo, ze CD nie je bootovatelne. Inak na CD je subor velky cca 670MB cloop.img. Je to obraz v obraze. Viete mi to prosim vysvetlit.
    • Re: SUSE 9.2 Live CD 26.06.2005 | 14:31
      Avatar radkope Mandrake  Používateľ
      ftp://ftp.planetmirror.com/pub/linux/suse/suse/i386/live-cd-9.2/SUSE-Linux-9.2-LiveCD-KDE.iso skus tu odtialto som to stiahol ja a slape to v pohode...
      • Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 27.06.2005 | 17:45
        Tomas   Návštevník
        Uz to bezi. Bolo to tym, ze som to skusal na starsom pocitaci, ale neviem preco to nezavedie? Na novsom to bezi OK. ????
        • Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 28.06.2005 | 15:26
          peter golis   Návštevník
          vie ten stary pocitac citat cdrw? ak ano, nebolo to na ten stary pocitac vypalene moc velkou rychlostou?
          • Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 28.06.2005 | 18:33
            Avatar radkope Mandrake  Používateľ
            Aj keby tak 9.2 potrebuje min 256MB Ram...
          • Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 28.06.2005 | 18:35
            Avatar radkope Mandrake  Používateľ
            Aj keby tak 9.2 potrebuje min 256MB Ram...
            • Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 28.06.2005 | 20:01
              peter golis   Návštevník
              hm, ono ej otazne co znamena stary pocitac. v dnesnej dobe su za stare pocitace povazovane aj pocitace ktore maju 256Mb ram.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 30.06.2005 | 00:01
                Tomas   Návštevník
                Ten pocitac je AMD k6-2 (350), 196MB. Myslim, ze to potrebuje okolo 360 MB ram... Bolo to napalene rychlostou 8x, tymto to asi nebude. Toto sa mi uz raz stalo, ze "neprecital" (nezaviedol) rw s emovixom. Neviem vsak preco ??? Ostatne CD -R aj RW cita OK.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 30.06.2005 | 15:16
                  peter golis   Návštevník
                  no, keby to bolo bootovatelnen cd, tak by z neho aspon zacal bootovat. podla tej hlasky sa nejedna o bootovatelne cd, ako to bolo vobec vypalovane? da sa z toho media nastartovat na inom pocitaci? kedy bola posledne dana mechanika cistena? ako je stara dana mechanika z ktorej sa startuje?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live CD 01.07.2005 | 19:40
                    Tomas   Návštevník
                    Ta mechanika je stara asi mesiac. Je to urcite bootovatelne CD. Myslim, ze chyba bude niekde na urovni biosu. Na novsich pocitacoch to bootuje dobre. Neviem si to vsak vysvetlit, preco?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 Live 02.07.2005 | 15:04
                      peter golis   Návštevník
                      ais si si odpovedal spravne.: ak je cdcko vypalene spravne a na inych pocitacoch bootuje ok tak je chyba niekde inde. ak je mechanika v poriadku a vie citat vsetko co potrebuje tak je chyba niekde inde ak dokze bios nabootovat ine bootovacie cd z tejto cdrom tak je chyba niekde inde. bud v minimalnych poziadavkach na system alebo ... stale nevieme ci je to bootovatelne cd, skusal si ho niekde inde? stale nevieme ci bios dokaze bootovat z cd, skusal si nastartovat z ineho bootovatelneho cd? napriklad nejake mensie co ma mensie naroky na pamet?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9.2 L 02.07.2005 | 21:52
                        Tomas   Návštevník
                        "stale nevieme ci je to bootovatelne cd" ano, to CD je bootovatelne, na novsich strojoch ho "nabootuje". "stale nevieme ci bios dokaze bootovat z cd" ano, bios dokaze bootovat z CD. Tento problem som mal zatial iba raz s uz hore spominanim emovixom. "skusal si nastartovat z ineho bootovatelneho cd? napriklad nejake mensie co ma mensie naroky na pamet?" vsetky ostatne CD bezia dobre. Pokial bios nenajde zavadzac, tak je jedno ake su pamatove naroky. nie? Len tomu presne nerozumiem, preco nezavedie iba toto jedno CD, ostatne ano. Moze to byt zavadzacou sekvenciou boot sektora, ktorej bios nie celkom rozumie alebo je v tom nieco ine? Nemoze byt zavadzac umietneny na inej adrese, ktoru poznaju iba novsie biosy (toto sa mi zda, ale dost nepravdepodobne)?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 9 03.07.2005 | 16:38
                          peter golis   Návštevník
                          no, bud nevie dana cdrom precitat dane cd na prvy krat, alebo je ta hlaska nemozem startovat z daneho cd az daleko za startom startovania kde sa uz nacitava do pamete a nezmesti sa. to, preco nevie nastartovat iba toto jedno cd vyzera ze je dane cd bud zle stiahnute z internetu, alebo zle vypalene (a na tej cdrome sa z neho neda citat na prvy krat), alebo ma dana distribucia vysoke naroky.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SU 04.07.2005 | 12:11
                            Tomas   Návštevník
                            Mechanika to CD nacita URCITE dobre. Pokial bios nenajde zavadzac NEMOZE "sa vypisat" hlaska, ze program ma malo pamate (neexistuje ziadny system v pamati, ktory by ten vypis vykonal). CD som stahoval z dvoch roznych zdrojov, takze stiahnute je OK. Vypalene musi byt tiez dobre, ked v systeme ho precita bez problemov a bootuje na novsich strojoch. Akosi sa stale krutime okolo tej istej veci.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.07.2005 | 14:44
                              peter golis   Návštevník
                              1) tym ze kricis na cloveka co sa ti snazi pomoct dosiahnes iba jednej veci. 2) mas problem, nevies nastartovat z media. mozno ze je to problem biosu (o tom ale pochybujem), mozno ze to cdcko bolo zle vypalene, mozno ze bolo vypalene dobre ale cdroma ho na prvy krat nevedela precitat. pokial nemas zaujem odfiltrovat potencionalne problemy od skutocnych a identifikovat ich aby si ich mohol eliminovat, tak si pouzivaj dane cdcko ako podlozku pod pohar. popripade si daj novy bios do dosky alebo si rovno kup novu dosku. bios pri startovani aktivuje startovacie zariadenie (sietovka, cdrom/dvd, scsi disk, usb disk, ...) a aktivuje pri hdd master boot record, pri cd aktivuje el-torito zavadzac a pri sietovke vyvola prerusenie na aktivaciu boot rom. a tu je jadro prpoblemu. bios aktivuje startovacie rutiny, ale iba na chvilku. ak sa nic nedeje, tak vyhlasi ze z daneho zariadenia sa neda startovat a pokracuje na dalsiom zariadeni, popripade sa zasekne ak dalsie startovacie zariadenie neexistuje. takze startovacie cd musi byt vypalene perfektne aby bolo citatelne na prvy krat a okamzite. podotykam ze na danej cdrom o ktoru sa jedna.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.07.2005 | 15:56
                                Tomas   Návštevník
                                Ja som nechcel na nikoho kricat, ak si to tak pochopil tak sa ospravedlnujem. Snazil som sa iba zvyraznit to, co som uz spominal vyssie, aby som to vylucil. Obraz som mal napaleny na CD aj CD-RW a skusal som ho na tej istej mechanike. Skusal som vytvorit aj vlastne bootCD, takisto aj ine iso subory, ktore nabootovali dobre. Asi mi naozaj nestane nic ine iba pouzit to CD ako podlozku pod pohar ;-)
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.07.2005 | 16:09
                                  peter golis   Návštevník
                                  podlozka pod pohar. takych podpivnikov mam doma vcelku dost. ale odporucil by som sa poobzerat po inej verzii suse (9.3) alebo po inej distribucii. mozno si to tahal ako ascii cez ftp, alebo sa jedna o nekompletny refresh na mirrore. neviem posudit. ak kontrolny sucet sedi, tak potom uz skutocne neviem. ten podpivnik by bol asi najlepsie riesenie.