internet v ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 08.07.2008 | 14:47
Avatar jamesiq Ubuntu 9.04  Používateľ
mam taky problemik aj ked ani neviem ako ho vystizne a strucne popisat :))
Vzdy po spusteni ubuntu si musim nastavovat mac adresu a este nastavit siet na dhcp aby sa mi nastavil net a fungoval mi. Vo wine mi stacilo nastavit mac (ktora mi aj zmenena ostala) a nastavit proxy. Skusal som nastavit staticku ip ale nefungovalo to :( .S tym nastavovani mac by sa dal asi napisat nejaky skript alebo neviem no. v linuxe som velky noob na take daco :(
    • Re: internet v ubuntu 08.07.2008 | 16:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      da sa nastavit, aby Ti nejaky skript nastavoval mac adresu pri kazdom spusteni
    • Re: internet v ubuntu 08.07.2008 | 16:37
      --   Návštevník
      mac adresu zmenis prikazom ip link set eth0 address XX:XX:XX:XX:XX (kde eth0 je zariadenie ktoremu nastavujes mac adresu - ak nevies tak zoznam ziiskas prikazom ip link show a dalej XX:XX:XX:XX:XX je nova mac adresa) to mozes pouzit v nejakom skripte
      • Re: internet v ubuntu 08.07.2008 | 23:39
        Avatar jamesiq Ubuntu 9.04  Používateľ
        Noo ako nastavit mac viem len ma stve ze to musim nastavovat po kazdom spusteni.
        Ciiiize teda neporadili by ste mi dakto s tym skriptom po spusteni ?
        • Re: internet v ubuntu 09.07.2008 | 00:24
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial to chces pre blbuntu, tak tomu nie je ani tak davno co sa to tu preberalo. najdemti to cez to policko vyhladat?
        • Re: internet v ubuntu 09.07.2008 | 00:54
          --   Návštevník
          /etc/rc.local!
          • Re: internet v ubuntu 09.07.2008 | 18:34
            WlaSaTy   Návštevník
            ono je este jedno cistejsie riesenie, konfigurak pre network interfaces.
            • Re: internet v ubuntu 09.07.2008 | 21:27
              --   Návštevník
              vdaka, vobec ma nenapadlo ze do suboru interfaces staci k prislusnemu zariadeniu pridat riadok
              hwaddress ether XX:XX:XX:XX:XX:XX
              • Re: internet v ubuntu 09.07.2008 | 22:22
                WlaSaTy   Návštevník
                Ani mna, az par tyzdnov dozadu som to pozrel (zatajim kde). Nie vzdy je vhodne totizto pouzit konfiguraciu natvrdo, najme ak ma clovek firemny NB kde ho pustia s s inou MAC ako ma na internet (bez routera).