Mandriva login permission denied

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.07.2008 | 23:59
deex   Návštevník
Zdravim,mam problem s loginom do mandrivy 2008,riesil som tu nedavno tiez problem s loginom,pisalo tmp out of space,teraz zas toto,chcem instalovat spring version,ale mam na disku vela dat,ktore potrebujem presunut na externy disk,cez slax sa dostanem,ale zas nemozem zappisovat na externy ntfs disk,a vypalovat dvd je toho dost.tak sa potrebujem nalogovat,rozbehat to.dik za rady
    • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 00:26
      WlaSaTy   Návštevník
      skusil si vymazat obsahy adresarov "tmp" na mandrivackych diskoch?
      • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 00:42
        deex   Návštevník
        no to som skusil v predoslom ked mi ukazovalo tmp out of space,boli plne,potom som sa nalogoval,ale asi behom tyzdna mi vyhodilo toto,myslim,ze som vymazal obsah so vsetkych tmp
        • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 00:47
          deex   Návštevník
          pise mi tam este nieco ze mam skontrolovat ci bezi dcopserver,co to je?a suvisi to nejak s loginom,alebo s KDE?
          • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 00:50
            WlaSaTy   Návštevník
            dcop ti padne ak napsiklad nemas volne miesto v tmp. vycisti si to a zapni si tu sluzbu co pri starte cisti tempy. ale neviem ci ti to pomoze, pises ze si to uz odstranil a tym padom mas problem s asi niecim inym.
            • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 00:57
              deex   Návštevník
              Aku sluzbu myslis?A ako ju zapnem?Som sa nalogoval cez icewm,ale ide len browser,a konzola asi,ked chcem spustit nejaky program s KDE,tak vyhodi ,ze nemoze spustit,skontrolujte dcopserver a localhost 93.DA sa ta sluzba spustit cez konzolu?Ak ano ako?Skusil by som to a nalogovat sa potom cez kde,mozno by to slo,mozno tam nieco je v tmp,skusim,len porad ako
              • Re: Mandriva login permission denied 09.07.2008 | 02:18
                deex   Návštevník
                Tak som nasiel v MCC v iceWM tu moznost cistit tmp pri starte,nemal som ju navolenu,tak som to dal,vypol komp a nalogoval som sa uz noramalne cez kde do systemu,tak asi neboli uplne prazdne tmp,uvidim ci to pobezi.