uspatie počítača

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2008 | 09:17
Martin   Návštevník
O uspaní alebo hibernovaní notebookov sa tu často píše, ale ako to je s uspaním normálneho počítača? Nikde som na túto tému nič nenašiel, napríklad ako ho z uspania prebudiť, akými klávesami a tak podobne.
Poradí niekto niečo?
...kujeeeeeeeeeeeeeeeeeem...
    • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 11:42
      Avatar Marek Uhliar Ubuntu 8.04  Používateľ
      ak sa nemylim tak Enterom alebo zapinacim tlacitkom ak mas ATX zdroj
      • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 20:48
        Martin   Návštevník
        Hmmm, tak o tom, že by som mal ATX zdroj nič neviem.To je niečo ako zabezpečenie proti výpadku prúdu? Ujo Google mi našiel len samé inzeráty bez vysvetlenia čo to vlastne je.
        • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 20:55
          --   Návštevník
          • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 21:15
            Martin   Návštevník
            Ďakujem, už som to zhruba pochopil, ešte mi zostáva pochopiť, ako zistím, či to mám. Mašinu mám od roku 2005, teoreticky by tiež mohla mať ATX.
            • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 21:36
              --   Návštevník
              "Ale ještě v lednu 2007 formát ATX stále přetrvává jako průmyslový standard pro většinu výrobců výpočetní techniky. BTX se používá pouze ve značkových počítačích vyráběných společnostmi Dell, Gateway a HP."
    • Re: uspatie počítača 10.07.2008 | 22:11
      Avatar Grawp   Používateľ
      Pre zaujimovast:
      Oznacenia globalnych stavov ACPI:

      G0 - comp zapaty
      G1 S1 - Cache CPU vac-menej vyprazdnena, zapaty ostava len RAM, CPU a zariadenia ktore si to vyslovene vyziadali
      G1 S2 - to iste len CPU je vypate
      G1 S3 - to iset ako predtym len je vypatch ovela vac zariadeni, zvycajne len RAM (samozrejme ze aj doska) je pod prudom a diskove cachce su tiez vyprazdnene
      G1 S4 - to iste co G2 S5 akurat ze secko z ramky je ulozene na disku a pripravene sa naspak nacitat (zalezitost cisto softwarova)
      G2 S5 - časti zakladnej dosky a casti niektorych zariadeni su zapate, napr sietova karta alebo jej cast byva zvycajne zapata, dalej su zvycjne zapate USBecka a PS/2
      G3 - zdroj je vypaty a len hodiny a VRAM kde su nastavenia BIOSU su pod prudom z baterky na doske

      vacsina ludi miesto G3 pouzivaju G2 S5 a vtedy je aj nebezpecne sa v compe hrabat bo sa tam da selico skratnut a navyse zere to dost watov