Blikanie videa

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2008 | 12:52
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, vo Fedore 9 ale aj v Ubuntu 8.04 mi blika video (vid.: http://www.ulozisko.sk/obrazky/68858/tiesto.png, http://www.ulozisko.sk/obrazky/68859/tiesto2.png). V Ubuntu pomohla zmena vystupneho modulu, ale vo Fedore skusam menit moduly, no stale blika. Robi to aj Kaffeine aj VLC. Nevie niekto co s tym robit? HW: HP 6710b ale 2GB RAM
    • Re: Blikanie videa 10.07.2008 | 14:09
      Avatar majkro Linux for USER,servery-Debian  Používateľ
      Mas zaplej compiz? Pokud ano vypni to a zkus.
      • Re: Blikanie videa 10.07.2008 | 22:26
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Samozrejme, ze som skusal aj s compizom aj bez, stale to zobrazuje video ako keby po pasoch, ktore ako keby blikali, vid. tie printscreeny... Vam to nikomu nerobi? Mne to robilo aj na uplne inom HW s Fedorou 9 aj s Ubuntu 7.10.
    • Re: Blikanie videa 11.07.2008 | 05:54
      WlaSaTy   Návštevník
      ...vo Fedore skusam menit moduly, no stale blika.

      Predpokladam ze si skusil zmenit video vystup hoci za x11, video vystup xv na intel je trochu mimo, teda v ubuntu urcite. S akou uspesnostou si a kam pokrocil?
      • Re: Blikanie videa 11.07.2008 | 11:04
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Ked som mal na notebooku U8.04 a nastavil som tusim 3dfx, tak neblikalo, hoci, ked som presuval video, tak sa presuvalo tak cudne, zaostavalo za oknom a v okne vzlikalo modre pozadie. Ked som otacal kockou (compiz), tak tiez video bolo vidno len cez okno VLC, taky divny ukaz... Cize v Ubuntu to bolo mimo, ale vo Fedore je to este viac mimo. A Fedoru som mal aj na GF FX5200 a aj tam bol taky problem. Cize som nepokrocil nikam. Ani neviem, co mam googlit.

        OT: Fedoru som dal preto, lebo som sa docital, ze problemy s mrznutim na Ubuntu 8.04 sposobuje kernel 2.6.24. Docital som sa tiez, ze kedze je 8.04 LTS, tak 2.6.25 tam nedaju. Takze preto mam teraz Fedoru, dufam, ze nebude mrznut X tak ako v Ub.
        • Re: Blikanie videa 11.07.2008 | 12:42
          WlaSaTy   Návštevník
          3dfx je pre graficke akceleratory Voodoo, generacie 2 az 5 (verzie 1 a rush sa to netykalo) teda pre tie comali glide2 a vyssie. Takze to asi nie, skus si vybrat z toho co mas dostupne napriklad v mplayeri, mne funguje najstabilnejsie neakcelerovany vystup x11 ale to som uz spominal.

          Ale ak Ti vyhovuje Ferdora Mravenca, tak :-)

    • Re: Blikanie videa 11.07.2008 | 13:08
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=707770

      malo by poriesit Tvoj problem... tam to riesili a uspesne (kamosovi to tiez potom ficalo ako ma), tak drzim palce
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: Blikanie videa 11.07.2008 | 14:06
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        No nedocital som sa tam nic nove, pise tam presne to, co som uz predtym skusal, no skusal som rozne vystupne moduly, ako v systeme, tak aj vo VLC. Vo Fedore to seka aj s X11. V Ubuntu, ked som to prestavil, tak to nesekalo, no nepamatam aky modul som pouzil, ale vo Fedore som skusal vsetke moznosti a vsetke sekaju.

        Co distribucia, to ine problemy, neviem, dokedy budem cakat za fakt odladenou distribuciou. Resp. aspon za takou, kde dokazem odstranit vsetke problemy, co pridu.
        • Re: Blikanie videa 29.07.2008 | 09:16
          Miropat   Návštevník
          Mne pomohla deaktivácia Composite Extension v xorg.conf

          Otvor xorg.conf príkazom:

          gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

          Doplň, alebo ak tam je, tak zmeň, na konci súboru:

          Section "Extensions"
          Option "Composite" "Disable"
          EndSection

          Nasleduje reštart. Po deaktivácii ale nefunguje compiz.
          • Re: Blikanie videa 04.08.2008 | 15:37
            Miropat   Návštevník
            Mne pomohlo vypnutie Xv

            Stlač ALT+F2
            Zadaj: gstreamer-properties
            Na záložke video, vyber X Window system (nieXv)

            Teraz mi ide video i pri zapnutom Compiz-e bez problémov :)
            • Re: Blikanie videa 02.11.2008 | 12:55
              moskyt   Návštevník
              aj mne to pomohlo