linux pre Toshiba L 300D

Sekcia: Ostatné 10.07.2008 | 15:59
tili   Návštevník
Hi chcel by som sa opytat ci ma niekto rozbehany linux na laptope toshibe L 300D ak hej tak aky? a ci funguje aj wifi ?
vopred dik.
    • Re: linux pre Toshiba L 300D 10.07.2008 | 17:28
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mozno keby si napisal konkretne ktory model vedeli by sme ti povedat ci niektory komponent bude problemovy, a ak to ma intel wifi chipset tak wifi by mala pravdepodobne fungovat
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: linux pre Toshiba L 300D 10.07.2008 | 17:33
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        co som nasiel tak zatial modely s AMD procesorom a ATI grafikou, pokial viem tak s ati byvali problemy ale dnes su open-source ovladace(neviem v akej kvalite a funkcnosti) takez by nemal byt problem so vsetkymi mainstremovymi distribuciami, skor podla toho co chces a co ti vyhovuje
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: linux pre Toshiba L 300D 10.07.2008 | 23:53
          tili   Návštevník
          Je to novy laptop model PSLC0E, chcel som na to nahodit ubuntu 8.04 ale neslo ani nabutovat, taky isty problem som mal aj s Debianom.
          • Re: linux pre Toshiba L 300D 17.07.2008 | 14:57
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            skusal si parametre pre jadro (acpi=off .......)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: linux pre Toshiba L 300D 17.07.2008 | 16:01
              tili   Návštevník
              ano daval som aj acpi=off noacpi a nepomohlo, Asi budem musiet pockat na novsiu verziu jadra.
              • Re: linux pre Toshiba L 300D 17.07.2008 | 16:12
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ja sa v tych parametroch nevyznam ale je ich kopa skus nieco vygooglit mozno to bude fungovat
                za pokus stoji zmenit nastavenia biosu (najma co sa ACPI tyka)

                ide ti vobec nejke distro?? ci zatial nic ??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: linux pre Toshiba L 300D 17.07.2008 | 16:14
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  este jedna vec skusal si 32bit alebo amd64 verziu mozna ta druha ktoru si neskusil pojde , ale toto bol vystrel do tmy
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: linux pre Toshiba L 300D 21.08.2008 | 22:29
                    waga   Návštevník
                    Skus Mandrivu 2008.1...live cd