Nastavenie myšky.

Sekcia: Hardware a Drivery 10.07.2008 | 22:21
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Viete mi niekto poradiť ako nastaviť myš ? Konkrétne mi ide o to, že rolovacím kolieskom som bol naučený prepínať načítane okná v prehliadači o krok nazad alebo do predu. To koliesko je multifunkčné. Tak že ak som ho zatlačil v ľavo tak som sa vrátil o jedno okno v historii nazad. Ak opačne, tak opačne teda do "budúcnosti" ale táto funkcia mi vo Filirefoxe nejde a vlastne nejde nikde inde len v Opere a tú ja zase nemusím.
    • Re: Nastavenie myšky. 12.07.2008 | 21:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mne to podobne nefungovalo (bocne gombiky na prepinanie historie) pre mna necakane sa to vyriesilo samo :-) ked som presiel na ubuntu 8.04 a tam bol firefox 3 a ani dnes mi to na inom FF okrem 3ky nejde, asi to teda bude funkciou prehliadaca,mozno sa to bude dat niekde vo firefoxe prestavit ako klavesova skratka alebo tak
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Nastavenie myšky. 13.07.2008 | 09:12
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Ďakujem za radu. Asi máš pravdu, ale vo Firefoxe takú funkciu nemôžem nikde nájsť. Myslel som, že sa dá v Linuxe niečo takéto nadstaviť, ale ani to som nevedel nikde najsť, teda takú voľbu. No tak sa zmierym s tým, že to nebude fungovať. :)
    • Re: Nastavenie myšky. 13.07.2008 | 15:51
      Artas   Návštevník
      Neviem ci myslis presne toto.
      • Re: Nastavenie myšky. 14.07.2008 | 22:29
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Mohlo by byť, ale neviem ako na to. Zistil som, že skratka klávesami je pri Firefoxe ALT+šipka do ľava alebo do prava. No a tieto skratky by som potreboval natypovať do myšky.
        • Re: Nastavenie myšky. 15.07.2008 | 19:39
          Artas   Návštevník
          Neviem aku mas mysku, ale ak nastavis Firefox podla vyssie uvedeneho navodu, tak tlacitka 6 a 7 funguju ako naspat a vpred. Musis mat ale spravne nastavene tlacitka mysky pre X-ko.
          • Re: Nastavenie myšky. 15.07.2008 | 21:43
            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
            No ten návod je iste dobrý, ale ja ani netuším kde sa to nachádza. Teda kde to nastavovať. Potreboval by som to nejako podrobnejšie mať popísané. Nechápem kde najsť tie súbory v ktorých sa to dá meniť.
            • Re: Nastavenie myšky. 15.07.2008 | 23:59
              WlaSaTy   Návštevník
              :No ten návod je iste dobrý, ale ja ani netuším kde sa to nachádza.

              1) In the Location bar, type about:config, and press

              skus to napisat do adresneho riadku, tam kde pises url.
              • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 11:12
                Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                Ty si hlavička WlasaTy :) Tak že bolo to potrebné zadať do príkazového riadku, tam kde URL, ale tie hodnoty som tam mal, čo udávajú v návode. teda potreboval by som iné hodnoty. Ja mám bezdrátovú myš logitech 2 tlačice plus rolovacie koliesko ktoré sa dá ešte klikať a naklápať do prava alebo do ľava. No a na to naklápanie by som chcel navoliť tie funkcie.
                • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 19:09
                  Artas   Návštevník
                  Skús si spustiť v konzole program xev, otvorí sa ti okno, choď naň kurzorom myši a skús stláčať tie naklápacie klávesy na myši. V konzole ti to bude niečo vypisovať, hľadaj tam "button X" (to "X" bude číslo, u mňa keď naklopím koliesko doľava tak mi to vypíše button 6 a keď doprava tak button 7). Ak tam budeš mať niečo iné, tak to bude asi treba nastaviť v X-ku. Ešte jeden link pre inšpiráciu :).
                  • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 19:53
                    Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                    Vďaka za pomoc, už to šlape. Včera som bol nejako nepozorný, mal som na ponáhlo, tak som pozeral iné hodnoty. Stačilo zmeniť teda hodnoty podľa pôvodného návodu a ide mi to. Ešte raz vďaka.
                    • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 22:47
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Hlavicka som neni, len mi bolo jasne ci vies prelozit "Location bar".
                      • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 23:42
                        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                        No ja žijem v UK už niekoľko rokov, ale všetko ešte neviem preložiť :D Hlavne že mi to pomohlo...
                        • Re: Nastavenie myšky. 16.07.2008 | 23:59
                          WlaSaTy   Návštevník
                          hmm, tak to musim pochvalit anglicke mutacie os s ktorymi si sa dostal do styku ze si ich mal prestavene do slovenciny od prveho okamihu ako si sa za ne posadil. najme tie v internetovych kaviarnach. inak maju tak pripravene kompy aj pre poliakov?
                          • Re: Nastavenie myšky. 17.07.2008 | 09:29
                            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                            Neviem o čom píšeš ... Asi mi nepáli.
                            • Re: Nastavenie myšky. 17.07.2008 | 22:11
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Dobry postreh. Chces to vysvetlit alebo si spomenies?
                              • Re: Nastavenie myšky. 17.07.2008 | 23:00
                                Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                                Mohol by si vysvetliť.
                                • Re: Nastavenie myšky. 17.07.2008 | 23:32
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Mile rad, ale pokial sa ti nezlepsi dlhodoba pamet ktora trpi na ukor kratkodobej, tak to nebude mat vyznam. Skus si prejst tvoje nazory na poskytovanie podpory, na cenu a na jazykovu podporu. Pri cloveku zijucom v GB je nestandardne ked nepozna jazyk krajiny v ktorej posobi ale je standardne ked sa nechce zaoberat "prkotinami". Problem je v tom, ze ludia ktory tam ziju su aj ochotny sa to bud naucit alebo si to zaplatit. Poznam odtial dost jedincov.